Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Storing bij Belastingdienst lijkt opgelost

Storing bij Belastingdienst lijkt opgelost

DEN HAAG (ANP) - De technische storing waarmee de Belastingdienst sinds maandag kampt, lijkt te zijn opgelost. Dat laat een woordvoerder weten. Volgens hem is er nu een stabiele situatie.

Het aantal mensen dat tegelijkertijd aangifte kan doen via Mijn Belastingdienst is op dit moment nog relatief beperkt. Dat komt omdat de Belastingdienst zo de systemen stabiel wil houden en ervoor wil zorgen dat succesvol aangifte doen mogelijk blijft als men is ingelogd. "We proberen zo snel mogelijk de capaciteit verder op te schalen."

Niet iedereen had met de problemen te maken: inmiddels hebben zo’n 800.000 mensen sinds maandag aangifte gedaan. Vrijdag verwacht de Belastingdienst op in totaal 1 miljoen aangiftes uit te komen.

Vanwege de problemen van deze week besloot de Belastingdienst donderdag mensen meer tijd te geven voor het doen van aangifte. De uiterste inlevertermijn loopt nu tot 8 mei, in plaats van tot 1 mei. Bovendien verschuift ook de garantietermijn een week: iedereen die voor 8 april (was 1 april) aangifte doet, krijgt voor 1 juli bericht.

Meer uit Binnenland

In LUMC opgenomen cruiseschippassagier is besmet met hantavirus

LEIDEN (ANP) - De opvarende van het cruiseschip Hondius die woensdagavond is overgebracht naar het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC) is geïnfecteerd met het hantavirus. "De patiënt is hiervan op de hoogte gesteld en heeft toestemming gegeven om deze informatie te delen", meldt het Leidse ziekenhuis.

10 minuten geleden
WHO: maatregelen aan boord Hondius tegen verspreiding virus

GENÈVE (ANP) - Op het cruiseschip Hondius zijn voorzorgsmaatregelen getroffen om de kans op verspreiding van het hantavirus zo klein mogelijk te houden. Zo worden de kamers aan boord gedesinfecteerd, blijven opvarenden zoveel mogelijk in hun hut waar ze eten en water krijgen en er is gevraagd een mondmasker te dragen. Dat zei de Amerikaanse epidemioloog Maria Van Kerkhove tijdens een persconferentie van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO).

1 uur geleden
Radboudumc: opgenomen patiënt heeft het hantavirus

NIJMEGEN (ANP) - De opvarende van het cruiseschip de m/v Hondius die donderdag is opgenomen in het Radboudumc, is positief getest op het hantavirus. Dat bevestigt het ziekenhuis in Nijmegen op basis van informatie van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). De patiënt ligt in isolatie.

1 uur geleden
Koninklijke Marechaussee: brand 't Harde door springstof-oefening

DEN HAAG (ANP) - De natuurbrand die op 29 april uitbrak op het Artillerie Schietkamp (ASK) in 't Harde is veroorzaakt door een oefening met springstoffen. Dat meldt de Koninklijke Marechaussee (KMAR) op basis van feitenonderzoek naar de brand. Er zijn geen aanwijzingen gevonden voor strafbare feiten.

2 uur geleden
Reconstructie dodelijke steekpartij Den Hoorn

DEN HAAG (ANP) - In de zaak rond de doodgestoken 16-jarige Giannini uit Delft zal een reconstructie worden gehouden, om zo nauwkeurig mogelijk te onderzoeken wat er zich op 22 januari op de plaats van het misdrijf in Den Hoorn heeft afgespeeld. Dat bleek donderdag op een voorbereidende zitting in de zaak tegen de 18-jarige jongen die wordt verdacht van de dodelijke steekpartij.

2 uur geleden
Peter Gillis krijgt 1,5 jaar cel om belastingfraude 2020 en 2021

DEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft Peter Gillis, bekend van de tv-serie Massa is Kassa, een gevangenisstraf opgelegd van anderhalf jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Ook moeten ondernemingen van Gillis boetes van in totaal ruim 1,3 miljoen euro betalen. De vastgoedondernemer en realityster heeft volgens de rechters over de jaren 2020 en 2021 te laat aangifte van vennootschapsbelasting ingediend voor onder meer de Oostappen Groep.

3 uur geleden
KLM: 388 mensen aan boord vlucht met vrouw met hantavirus

AMSTERDAM (ANP) - Aan boord van de KLM-vlucht waar de Nederlandse vrouw die aan het hantavirus is overleden kort aan boord is geweest, zaten 388 mensen. Dat meldt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij. De vlucht vertrok op 25 april uit de Zuid-Afrikaanse stad Johannesburg naar Amsterdam.

3 uur geleden