Storing bij ABN AMRO opgelost
AMSTERDAM (ANP) - De storing bij ABN AMRO is voorbij. Nederlandse klanten van het concern ondervonden zondag een aantal uren problemen met het overmaken van geld. In de loop van de middag liet een woordvoerder weten dat het euvel was opgelost.
Wat precies de oorzaak was, is nog niet duidelijk. De bank doet nog verder onderzoek naar de kwestie. "Bij dit soort zaken ligt de prioriteit bij het oplossen van het probleem. Dat hebben we daarom eerst gedaan", verklaart een woordvoerder.
Storingswebsite Allestoringen ontving zondag na 08.00 uur veel meldingen van klanten van de bank. Bij andere banken leken, uitgaande van het aantal meldingen op het platform, geen problemen te zijn.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine koerswinsten aan de handel begonnen, na de verliezen van de afgelopen dagen. Beleggers op Wall Street blijven voorzichtig door de gestegen olieprijzen en de onrust op de obligatiemarkt. Bij de bedrijven was computermaker Dell Technologies een winnaar door goed ontvangen kwartaalcijfers.
38 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Uber Technologies schrapt wereldwijd ongeveer 3300 banen, oftewel 10 procent van zijn personeelsbestand. De Amerikaanse onderneming achter de gelijknamige taxi- en maaltijdbezorgapps wil het aantal managementlagen verminderen en geld vrijmaken voor onder meer zelfrijdende robotaxi's.
48 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De Europese Unie moet zelf een techreus worden, stelt premier Rob Jetten. Samen met de Franse president Emmanuel Macron benadrukte Jetten tijdens een bezoek aan Eindhoven het belang van strategische autonomie voor het continent "in tijden van verschuivende machtsverhoudingen".
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandsche Bank (DNB) heeft een deel van de goudvoorraad uit de Verenigde Staten en Canada gehaald. Daarmee wordt Londen nu de standplaats met het grootste deel van de Nederlandse goudvoorraad, gevolgd door Zeist. Londen wordt gezien als een belangrijk handelscentrum voor fysiek goud. Het goud ligt opgeslagen in de centrale banken van die landen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland stijgen de komende tijd waarschijnlijk verder door de conflicten in het Midden-Oosten en tussen Rusland en Oekraïne. Dat denken deskundigen op dit gebied, nadat uit cijfers van het consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers woensdag bleek dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter Euro95 is gestegen tot een nieuw record. Die van diesel zal dat naar verwachting ook doen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisaties MKB-Nederland en VNO-NCW vinden dat vakbonden weer om tafel moeten met het kabinet na een "stevige handreiking" van de coalitie op het vlak van sociale zekerheid. Dat de bonden vasthouden aan aangekondigde stakingen is teleurstellend, zeggen de belangenbehartigers van het bedrijfsleven in een reactie op gelekte begrotingsplannen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een deel van de Nederlandse strategische olievoorraad wordt op de markt gebracht, meldt minister Stientje van Veldhoven (Klimaat en Groene Groei, D66). Het gaat om ongeveer 780.000 vaten in handen van de Staat. In juli werden al 2,7 miljoen vaten olie van de strategische voorraad in handen van commerciële partijen vrijgegeven.
3 uur geleden