Storer ritwinnaar in Parijs-Nice, Jorgenson blijft leider
AURON (ANP) - Michael Storer heeft de zevende etappe gewonnen van de Franse wielerkoers Parijs-Nice. De rit was door het slechte weer ingekort en eindigde met een klim van ruim 7 kilometer naar skioord Auron op 1600 meter hoogte. De Australiër van Tudor Pro Cycling Team kwam in de sneeuw alleen aan. De Zwitser Mauro Schmid finishte als tweede, de Duitser Georg Steinhauser werd derde.
In de strijd om de eindzege viel de Deen Mattias Skjelmose, de nummer 3 in het klassement, weg door een val. De Amerikaan Matteo Jorgenson (Visma - Lease a Bike) behield de leiderstrui voor de Duitser Florian Lipowitz. De Nederlander Thymen Arensman steeg naar de derde plaats.
De organisatie had vrijdag al besloten de Col de la Colmiane te schrappen om de kans op sneeuw. Daardoor telde de etappe, vooraf voorzien als koninginnenrit, slechts 109 kilometer. Zondag volgt de slotrit met start en finish in Nice.
Zevende overwinning
Het was de zevende overwinning voor Storer, die in 2021 voor de ploeg DSM twee ritten won in de Ronde van Spanje. De 28-jarige Australiër bleef vooraan alleen over van een kopgroep van vijftien, die met twee minuten voorsprong aan de slotklim was begonnen. "Het gebeurt niet elke keer dat een drievoudig wereldkampioen voor je werkt", doelde hij op zijn Franse ploeggenoot Julian Alaphilippe, die mee was in de kopgroep. "Het was een mooie groep. Julian wist dat het een goede kans voor me was. Hij was de belangrijkste man van onze ploeg vandaag."
Achter de winnaar pakte Lipowitz drie seconden terug op Jorgenson, die in de groep met Arensman finishte. De Amerikaan, die vorig jaar Parijs-Nice ook al won, verdedigt op de slotdag een voorsprong van 37 seconden. Arensman, heeft een achterstand van één minuut en twintig seconden.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd de tweede ronde van Roland Garros te bereiken. De nummer 55 van de wereldranglijst ging in vier sets met 3-6 4-6 7-6 (7) 4-6 onderuit tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De hockeyers van Rotterdam zijn voor de tweede keer in het bestaan van de club landskampioen geworden. De ploeg van trainer Erik van Driel speelde in het eigen stadion in het tweede duel met 2-2 gelijk tegen titelverdediger Amsterdam. Dat was voldoende na de 3-2-zege van de Rotterdammers in het eerste duel.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft voor het derde jaar op rij de tweede ronde van Roland Garros bereikt. De 25-jarige Nederlander won na iets meer dan drie uur met 6-3 3-6 6-3 6-4 van de zestien jaar oudere Stan Wawrinka. De Zwitserse oud-winnaar speelde zijn laatste partij in Parijs. Hij beëindigt na het seizoen zijn carrière.
14 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Amsterdam hebben de landstitel gewonnen. Het elftal van trainer Jesse Mahieu versloeg regerend kampioen Den Bosch na shoot-outs. Voor Amsterdam is het de 22e landstitel uit de clubgeschiedenis en de vijfde deze eeuw. Den Bosch blijft op 23 landstitels staan.
16 uur geledenPARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi in Parijs was met 6-1 6-2 te sterk voor Emerson Jones uit Australië.
17 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor begint dinsdag om 11.00 uur aan zijn wedstrijd tegen Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Roland Garros. Het duel tussen de Nederlander en de Italiaan is de eerste partij van de dag op baan 7.
17 uur geledenMILAAN (ANP/BELGA) - Klassementsleider Jonas Vingegaard wil zich in de laatste week van de Ronde van Italië niet alleen focussen op het behoud van zijn roze trui, maar ook nog minstens een etappe winnen. Dat zei de Deen van Visma - Lease a Bike maandag tijdens een online persconferentie op de laatste rustdag.
19 uur geleden