Stoppen financiering Haga mag niet in een keer
DEN HAAG (ANP) - Minister Arie Slob (Voortgezet Onderwijs) mag de financiering van het omstreden Cornelius Haga Lyceum in Amsterdam niet per 1 december volledig stopzetten. Dat is het voorlopige oordeel van de voorzieningenrechter van de Raad van State in een zaak die de islamitische middelbare school had aangespannen.
Volgens de rechter heeft de minister zich niet aan zijn eigen beleidsregels gehouden voor het inhouden van de bekostiging van scholen. De regel stelt dat Slob de financiering in delen moet afbouwen indien een school niet voldoet aan de voorschriften en dus niet in een keer mag stoppen. De minister wilde deze tussenstappen overslaan.
Slob wil de financiering stopzetten omdat het schoolbestuur niet op tijd plaatsmaakte voor een interim-bestuurder, zoals de minister in een zogenoemde aanwijzing had geƫist. De bewindsman verloor het vertrouwen in het schoolbestuur na een vernietigend oordeel van de onderwijsinspectie, waarin onder meer stond dat de schoolleiding zou optrekken met extremisten en de school leerlingen de democratische normen en waarden niet bijbrengt.
Interim-bestuurder
Het Haga Lyceum ontkent de beschuldigingen in alle toonaarden. De advocaat van de school noemt de beslissing van de Raad van State "volstrekt terecht". "Het geeft ons de tijd de zaak eerst inhoudelijk te behandelen", waarmee de raadsman doelt op een zitting bij de rechtbank op 9 december over of de aanwijzing wel of niet terecht is. "Als we die winnen, is het bekostigingsverhaal helemaal van de baan."
Het huidige bestuur had al wel een interim-bestuurder op het oog, maar die kon niet op tijd worden benoemd omdat hij geen moslim is en de statuten van de school moesten worden aangepast. De deadline hiervoor verliep op 17 oktober, waarop Slob besloot de financiering per 1 december te stoppen.
De school had bij de Raad van State ook gevraagd het besluit te versnellen over extra bekostiging, die nodig is vanwege de groei van het aantal leerlingen. De minister heeft hier nog geen beslissing over genomen en de Raad van State oordeelt dat Slob nog niet te laat is.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) komt met een landelijke aanpak van fatbikes, zei hij in de Tweede Kamer. Wat die aanpak behelst, maakte hij nog niet duidelijk. Wel houdt de VVD'er vast aan de coalitiewens om een juridisch onderscheid te maken tussen fatbikes en andere elektrische fietsen.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De wereldwijde energiesituatie zal voorlopig zorgwekkend blijven, verwacht energieminister Stientje van Veldhoven na het aankondigen van een staakt-het-vuren tussen de VS en Iran. Dat is goed nieuws, vindt Van Veldhoven, "maar veel energie-infra is ernstig beschadigd in de regio". Herstel daarvan kan maanden tot jaren duren.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is volgens buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) nu niet aan de orde dat Nederland militairen stuurt om de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat zei hij in het programma Goedemorgen Nederland en op NPO Radio 1 nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran werd afgekondigd.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 gaat met Hart voor Den Haag praten over de vorming van een nieuwe coalitie in Den Haag, heeft de fractie besloten. Eerder verzette de partij zich tegen samenwerking, maar vorige week deed verkenner Ahmed Aboutaleb een dringend beroep op D66 om toch in gesprek te gaan met partijleider Richard de Mos. Dat heeft D66 over de streep getrokken.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Net als het Verenigd Koninkrijk moet Nederland rapper Ye (ook bekend als Kanye West) de toegang weigeren, vinden ChristenUnie en CDA. Ye geeft begin juni twee concerten in Arnhem. "Wat mij betreft komt hij ons land niet binnen", zegt Mirjam Bikker (ChristenUnie). "Als dat juridisch kan, heel graag", reageert Tijs van den Brink (CDA).
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten hoopt op terughoudendheid van de Verenigde Staten in de oorlog tegen Iran. De Amerikaanse president Donald Trump dreigt op sociale media dat komende nacht "een hele beschaving" zal worden gedood als de blokkade van de Straat van Hormuz niet wordt opgeheven. "Dat zijn geen behulpzame teksten", vindt de premier.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het UWV maakt te vaak fouten bij het handmatig beoordelen of iemand een werkloosheidsuitkering (WW) krijgt. Dat meldt minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) op basis van controles door het UWV. Daaruit blijkt dat bij 11 procent van de handmatig gecontroleerde dossiers fouten zijn gemaakt.
1 dag geleden