Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Stoom nieuwkomer uit bedrijfsleven beter klaar voor de klas'

'Stoom nieuwkomer uit bedrijfsleven beter klaar voor de klas'

DEN HAAG (ANP) - Lerarenopleidingen stomen mensen die vanuit bijvoorbeeld het bedrijfsleven de overstap naar het onderwijs willen maken, niet goed klaar voor de praktijk. Ze moeten beter aansluiten op wat deze zij-instromers nodig hebben, raadt de zogenoemde aanjager aan die het kabinet op het lerarentekort heeft gezet. De samenwerking tussen lerarenopleidingen en de scholen moet minder vrijblijvend worden.

Aanjager Merel van Vroonhoven kan uit eigen ondervinding spreken. Ze gaf zelf haar baan als baas van de Autoriteit Financiële Markten op om voor de klas te gaan. Vorig jaar vroeg minister Arie Slob (Basis- en Voortgezet Onderwijs) haar om te onderzoeken hoe het nijpende, en nog altijd groeiende, lerarentekort beter kan worden teruggedrongen.

Er is meer animo om leraar te worden, constateert Van Vroonhoven. Maar de lerarenopleidingen sluiten nog niet genoeg aan op de praktijk. Zo leert een zij-instromer soms precies hoe hij met een krijtbord moet werken, terwijl zijn school alleen maar digiborden heeft. Ze raadt aan om leraren een stem te geven in de inrichting van de opleiding.

Regio's met elkaar verbinden

En scholen, lerarenopleidingen en andere betrokkenen kunnen en moeten nog beter samenwerken, adviseert Van Vroonhoven. Een werkgroep moet helpen om minder versnipperd en met meer slagkracht de tekorten aan te pakken. En regionale verbanden moeten worden verbonden in een landelijk netwerk.

Die werkgroep komt er, schrijven Slob en collega-onderwijsminister Ingrid van Engelshoven aan de Tweede Kamer. Slob gaat ook "aan de slag met de andere aanbevelingen".

Meer uit Binnenland

Onderzoek: Tata-deal trekt overheid in subsidiefuik van miljoenen

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel kan mogelijk tot 2040 jaarlijks honderden miljoenen euro's extra ontvangen van de overheid. Dat melden onderzoekers van Stichting Onderzoek Multinationale Ondernemingen (SOMO) in het economenvakblad ESB.

3 uur geleden
Rekenkamer: minister had te weinig zicht op WIA-problematiek

DEN HAAG (ANP) - De minister van Sociale Zaken had de afgelopen jaren te weinig toezicht op de problemen die de uitvoeringsorganisatie UWV had met de WIA. Dat schrijft de Algemene Rekenkamer in een rapport. Volgens de Rekenkamer was het UWV vooral bezig met het wegwerken van achterstanden en was er te weinig aandacht voor hoe de uitkeringen van arbeidsongeschikten werden vastgesteld. Daardoor kregen tienduizenden mensen te veel of te weinig geld.

13 uur geleden
Rechtbank wil alles over FIOD-werkwijze weten in mondkapjeszaak

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam wil in de strafzaak tegen Sywert van Lienden en zijn voormalige zakenpartners Camille van Gestel en Bernd Damme meer weten over de werkwijze van de rechercheurs van de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD). Die deden onderzoek naar de mondkapjesaffaire.

14 uur geleden
Dordrechts Museum verwerft 'sleutelwerk' van Marlene Dumas

DORDRECHT (ANP) - Het Dordrechts Museum voegt deze week een werk van Marlene Dumas toe aan de collectie. De Geboorte van de Schilderkunst is volgens het museum een sleutelwerk, dat dankzij "een genereuze bruikleengever" in het museum kan worden tentoongesteld. Het doek van de in Zuid-Afrika geboren kunstenares wordt donderdag in ontvangst genomen, in het bijzijn van Dumas.

15 uur geleden
Frenna meest beluisterde artiest op Spotify

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse gebruikers van Spotify luisterden dit jaar vooral naar de muziek van de Haagse rapper Frenna. Hij voert het jaaroverzicht van de streamingdienst aan. Daarna volgen Lil Kleine en Ronnie Flex. Alle gebruikers van de dienst krijgen woensdag hun eigen lijst te zien, de Spotify Wrapped.

15 uur geleden
Provincie Utrecht: wolf op Utrechtse Heuvelrug doodgeschoten

UTRECHT (ANP) - Jagers hebben op de Utrechtse Heuvelrug een wolf doodgeschoten. Uit een spoedanalyse van het DNA moet blijken of het gaat om de wolf waarvoor de provincie Utrecht eerder dit jaar een afschotvergunning verleende. Die wolf heeft een aantal keer mensen aangevallen en gebeten.

16 uur geleden
Noodlijdend Limburgs vliegveld presenteert weer nieuwe directeur

MAASTRICHT (ANP) - Het noodlijdende vliegveld van Maastricht heeft wederom een nieuwe algemeen directeur aangesteld. Cor de Man begint op 1 februari als CEO van Maastricht Aachen Airport (MAA). Hij volgt Joost Meijs op, die net een jaar in dienst was toen hij op 1 november zijn functie neerlegde om directeur te worden van Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL).

16 uur geleden