Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stolz wint opnieuw 500 meter in Quebec, bijrol Nederlanders

Stolz wint opnieuw 500 meter in Quebec, bijrol Nederlanders

QUEBEC (ANP) - Schaatser Jordan Stolz heeft bij de wereldbeker in Quebec ook de tweede 500 meter op zijn naam geschreven. De 19-jarige regerend wereldkampioen versloeg met een baanrecord van 34,36 Laurent Dubreuil uit Canada in een rechtstreeks duel. De Poolse sprinters Marek Kania en Piotr Michalski werden tweede en derde. Janno Botman werd elfde.

Botman eindigde een dag eerder als vijfde met 34,89. In zijn rit tegen voormalig olympisch kampioen Havard Lorentzen kon hij zich niet verbeteren. Na een valse start bleef hij in zijn tweede 500 meter steken op 35,07. Merijn Scheperkamp kon zich ook niet verbeteren ten opzichte van een dag eerder. Met 35,33 werd hij achttiende

Stolz dook 0,01 seconde onder het baanrecord van Dubreuil. De Canadees had met winst nog het wereldbekerklassement kunnen winnen, maar hij werd slechts vijfde met 34,81. De wereldbeker werd een prooi voor de Japanner Wataru Morishige. Die had aan de zesde plaats genoeg en heeft met 483 punten er duidelijk meer dan Dubreuil (466). Botman werd negende met 306 punten.

Jenning de Boo ontbrak op het ijs in Quebec. De Nederlands kampioen is ziek en is daardoor niet in actie gekomen. Stefan Westenbroek en Hein Otterspeer werden met respectievelijk 35,03 en 35,07 tweede en derde in de B-groep.

Meer uit Sport

Tennisster Rybakina eerste finaliste WTA Finals

RIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de finale bereikt van de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar. De Kazachse nummer 6 van de wereld won in het Saudische Riyad in de halve finale in drie sets van de Amerikaanse Jessica Pegula, de nummer 5 van de wereld: 4-6 6-4 6-3.

12 uur geleden
Djokovic naar finale van tennistoernooi in Athene

ATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Athene bereikt. De 38-jarige Serviër klopte Yannick Hanfmann in de halve eindstrijd: 6-3 6-4.

14 uur geleden
Verstappen beseft dat hij 'geluk' nodig heeft in titelstrijd

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen geeft toe dat hij "een beetje geluk" nodig heeft om Lando Norris en Oscar Piastri te achterhalen in het kampioenschap van de Formule 1. "Ik moet elk weekend veel meer punten scoren en dat is niet zo eenvoudig", vertelde de viervoudig wereldkampioen aan onder meer Autosport.com op de persdag voorafgaand aan de Grote Prijs van São Paulo.

1 dag geleden
Tweevoudig olympisch zeilkampioene Bouwmeester (37) stopt

NOORDWIJK (ANP) - Tweevoudig olympisch zeilkampioene Marit Bouwmeester stopt met topsport. Dat meldt het Watersportverbond. De 37-jarige Bouwmeester is met vier olympische medailles de succesvolste zeilster aller tijden. De Friezin kondigde haar afscheid aan bij de presentatie van haar boek Winnen met je hoofd.

1 dag geleden
Tennisster Lamens jaar na doorbraak blij met behoud plek top 100

AMSTELVEEN (ANP) - Suzan Lamens is een jaar na haar doorbraak blij dat ze nog in de top 100 staat. De beste tennisster van Nederland staat richting het einde van het seizoen op de 86e plaats op de wereldranglijst, ongeveer even hoog als vorig jaar, vlak nadat ze haar tot nu toe enige titel had gepakt. "Ik heb dit jaar alle grote toernooien gespeeld en ben tevreden dat ik mijn ranking heb behouden", zegt Lamens tijdens een persmoment in Amstelveen.

1 dag geleden
Brown: verlies liever titel dan kiezen tussen Norris en Piastri

SÃO PAULO (ANO/RTR) - Teambaas Zak Brown van Formule 1-renstal McLaren weigert een van zijn twee coureurs voor te trekken in de eindfase van het wereldkampioenschap. "Ik verlies nog liever de titel dan dat ik moet kiezen tussen een van mijn twee coureurs", zegt de Amerikaan in de podcast 'Beyond the Grid'.

1 dag geleden
Tennisster Pegula verslaat Paolini in WTA Finals

RIYAD (ANP) - De Amerikaanse tennisster Jessica Pegula heeft haar tweede wedstrijd in de groepsfase van de WTA Finals in het Saoedische Riyad gewonnen. De nummer 5 van de wereld versloeg de Italiaanse Jasmine Paolini in twee sets: 6-2 6-3. Paolini leed al haar derde nederlaag en was al uitgeschakeld.

1 dag geleden