Stolz wint opnieuw 500 meter in Quebec, bijrol Nederlanders
QUEBEC (ANP) - Schaatser Jordan Stolz heeft bij de wereldbeker in Quebec ook de tweede 500 meter op zijn naam geschreven. De 19-jarige regerend wereldkampioen versloeg met een baanrecord van 34,36 Laurent Dubreuil uit Canada in een rechtstreeks duel. De Poolse sprinters Marek Kania en Piotr Michalski werden tweede en derde. Janno Botman werd elfde.
Botman eindigde een dag eerder als vijfde met 34,89. In zijn rit tegen voormalig olympisch kampioen Havard Lorentzen kon hij zich niet verbeteren. Na een valse start bleef hij in zijn tweede 500 meter steken op 35,07. Merijn Scheperkamp kon zich ook niet verbeteren ten opzichte van een dag eerder. Met 35,33 werd hij achttiende
Stolz dook 0,01 seconde onder het baanrecord van Dubreuil. De Canadees had met winst nog het wereldbekerklassement kunnen winnen, maar hij werd slechts vijfde met 34,81. De wereldbeker werd een prooi voor de Japanner Wataru Morishige. Die had aan de zesde plaats genoeg en heeft met 483 punten er duidelijk meer dan Dubreuil (466). Botman werd negende met 306 punten.
Jenning de Boo ontbrak op het ijs in Quebec. De Nederlands kampioen is ziek en is daardoor niet in actie gekomen. Stefan Westenbroek en Hein Otterspeer werden met respectievelijk 35,03 en 35,07 tweede en derde in de B-groep.
Meer uit Sport
HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
18 uur geledenHAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.
20 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).
21 uur geledenKORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.
21 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).
21 uur geledenSANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.
1 dag geledenCALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.
1 dag geleden