Stolz wint na 1500 meter ook 500 meter, Botman wordt vijfde
QUEBEC (ANP) - Schaatser Jordan Stolz heeft na zijn zege op de 1500 meter ook de 500 meter op zijn naam geschreven. De 19-jarige regerend wereldkampioen was met 34,51 net iets sneller dan Laurent Dubreuil uit Canada en Yuma Murakami uit Japan. Janno Botman was de beste Nederlander op de vijfde plaats. De 23-jarige sprinter reed 34,89.
Stolz kwam ruim een uur na zijn zege op de 1500 meter opnieuw in actie. Hij opende veel sneller dan zijn tegenstander Yudai Yamamoto uit Japan. Met 24,8 reed de Amerikaan ook het beste rondje. Dubreuil kwam op zijn thuisbaan dicht in de buurt van Stolz, maar was met 34,59 een fractie langzamer. Murakami kwam met de snelste opening van 9,4 tot 34,67.
Botman werd in zijn rit verslagen door de Pool Marek Kania. Maar hij was wel duidelijk de snelste Nederlander. Stefan Westenbroek kwam tot 35,07 en werd elfde. Merijn Scheperkamp reed 35,21. Dat was goed voor de zestiende plaats.
Jenning de Boo ontbrak op het ijs in Quebec. De Nederlands kampioen is ziek en had zich net als een dag eerder op de 1000 meter afgemeld. Zondag wordt nog een tweede 500 meter geschaatst.
Meer uit Voetbal
OSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciƫle inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II is na een jaar terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer John Stegeman won de finale van de play-offs om promotie/degradatie na strafschoppen van FC Volendam. De stand na verlenging was 2-1 voor de Tilburgers. FC Volendam, dat woensdag het eerste duel in Tilburg met 2-1 had gewonnen, degradeert daardoor na een jaar weer van het hoogste niveau.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong mag toch meedoen aan het hoofdtoernooi van Roland Garros. De 25-jarige Nederlander verloor eerder deze week in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi, maar profiteert van de afmelding van Arthur Fils. De Jong treft in de eerste ronde de 41-jarige Zwitser Stan Wawrinka, die het toernooi in 2015 won.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Bruno Fernandes is zaterdag verkozen tot beste speler van de Premier League dit seizoen. De 31-jarige Portugese middenvelder leidde Manchester United met een record aan assists naar de derde plaats. De Engelse topclub, die het seizoen zondag afsluit bij Brighton & Hove Albion, kwalificeerde zich daarmee voor het hoofdtoernooi van de Champions League.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn is de nieuwe algemeen directeur van Feyenoord. De 58-jarige Rotterdammer volgt per 1 juli de naar Mexico vertrekkende Dennis te Kloese op.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht hoopt zondag in de finale van de play-offs voor deelname aan Europees voetbal tegen Ajax weer te kunnen beschikken over David Min. De spits miste donderdag de ontmoeting met sc Heerenveen in de halve finale wegens een liesblessure.
9 uur geleden