Stolz wint na 1500 meter ook 500 meter, Botman wordt vijfde
QUEBEC (ANP) - Schaatser Jordan Stolz heeft na zijn zege op de 1500 meter ook de 500 meter op zijn naam geschreven. De 19-jarige regerend wereldkampioen was met 34,51 net iets sneller dan Laurent Dubreuil uit Canada en Yuma Murakami uit Japan. Janno Botman was de beste Nederlander op de vijfde plaats. De 23-jarige sprinter reed 34,89.
Stolz kwam ruim een uur na zijn zege op de 1500 meter opnieuw in actie. Hij opende veel sneller dan zijn tegenstander Yudai Yamamoto uit Japan. Met 24,8 reed de Amerikaan ook het beste rondje. Dubreuil kwam op zijn thuisbaan dicht in de buurt van Stolz, maar was met 34,59 een fractie langzamer. Murakami kwam met de snelste opening van 9,4 tot 34,67.
Botman werd in zijn rit verslagen door de Pool Marek Kania. Maar hij was wel duidelijk de snelste Nederlander. Stefan Westenbroek kwam tot 35,07 en werd elfde. Merijn Scheperkamp reed 35,21. Dat was goed voor de zestiende plaats.
Jenning de Boo ontbrak op het ijs in Quebec. De Nederlands kampioen is ziek en had zich net als een dag eerder op de 1000 meter afgemeld. Zondag wordt nog een tweede 500 meter geschaatst.
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - Ajax-doelman Remko Pasveer staat voor een terugkeer bij Heracles Almelo. De hekkensluiter van de Eredivisie verwacht zijn komst woensdag te kunnen afronden, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Voetbal International en De Telegraaf. "Het is in een dusdanig stadium dat we ervan uitgaan dat het rondkomt."
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Vincent Kompany wilde nog niet vertellen of hij woensdag met zijn beste ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "We beschikken over een vrijwel fitte selectie", zei hij op een persconferentie. "We hebben ook spelers die de laatste weken heel veel minuten hebben gemaakt. Ik heb alle vertrouwen in de spelers die ik opstel."
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft woensdagavond in de thuiswedstrijd tegen Olympiakos volgens databureaus een wonder nodig voor een plek in de tussenronde van de Champions League. Trainer Fred Grim heeft ook gelezen dat het voor 92 procent zeker is dat zijn ploeg de laatste Europese wedstrijd van dit seizoen speelt. "Ik denk dat we er alles aan moeten doen om onze wedstrijd te winnen", zei hij op een persconferentie. "Daarna zien we het wel."
21 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz verwacht dat Bayern München woensdag met de sterkst mogelijke ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "Een topploeg verliest niet twee keer achter elkaar", zei hij op een persconferentie in Eindhoven. "En zij zijn ook niet van de cadeautjes. Ze willen altijd winnen. Daar houd ik wel van."
22 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Paul Wanner heeft nog niet besloten dat hij met Oostenrijk naar het WK wil. "Daar heb ik nog geen beslissing over genomen", zei hij op een persconferentie, een dag voor het thuisduel van PSV met zijn oude club Bayern München in de Champions League. "Ik focus me nu alleen op PSV."
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis staat weer op het trainingsveld bij Ajax. Hij liet zich dinsdag zien tijdens de laatste oefensessie voor het thuisduel van woensdag met het Griekse Olympiakos in de Champions League.
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine zijn woensdag mogelijk inzetbaar tijdens de thuiswedstrijd van PSV tegen Bayern München in de Champions League. "Ik hoop dat ze zo kunnen trainen", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Dan gaan we na de training even met elkaar zitten en nemen we een beslissing."
1 dag geleden