Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stolz wint 1500 meter, maar blijft boven wereldrecord Nuis

Stolz wint 1500 meter, maar blijft boven wereldrecord Nuis

SALT LAKE CITY (ANP) - Schaatser Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City een dag na het verbreken van het wereldrecord op de 1000 meter ook de 1500 meter op zijn naam gebracht. De 19-jarige Amerikaan won in 1.40,78, maar bleef boven het wereldrecord van 1.40,17 van Kjeld Nuis. Wesly Dijs werd derde.

Stolz moest het in zijn rit tegen Kazuya Yamada alleen opknappen. Na een opening van 23,17 en een eerste ronde van 24,92, wist de regerend wereldkampioen het verval te beperken met 25,63. Met een slotronde van 27,15 kwam hij toch niet in de buurt van de toptijd waarmee Nuis won tijdens de wereldbekerfinale in maart 2019.

Dijs reed 1.42,77 en was daarmee sneller dan de Canadees Connor Howe. De Chinees Zhongyan Ning dook met 1.41,78 ruim onder die tijd, maar daarna was alleen Stolz nog sneller dan Dijs. Patrick Roest kwam tot een tijd van 1.44,44 en werd daarmee veertiende.

Nuis had zich eerder op de dag afgemeld voor de 1500 meter. De olympisch kampioen op die afstand is niet fit. Hij startte een dag eerder wel op de 1000 meter, maar liet de race toen meteen lopen.

Meer uit Sport

Volleybalster Daalderop mist groot deel zomerprogramma Oranje

UTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.

10 uur geleden
Grand Départ Tour de France 2028 in Reims na twee keer buitenland

REIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.

12 uur geleden
Internationale turnbond laat Russen en Belarussen weer toe

SHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.

16 uur geleden
Sinner wint in Rome vijfde masterstoernooi van 2026

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.

1 dag geleden
Di Giannantonio wint GP van Catalonië na chaotische race

BARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.

1 dag geleden
Vingegaard boekt tweede ritzege Giro, Eulálio behoudt roze trui

CORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.

1 dag geleden
Verstappen sluit 24 uur van Nürburgring na pech af op 38e plaats

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.

1 dag geleden