Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stolz wint 1500 meter, maar blijft boven wereldrecord Nuis

Stolz wint 1500 meter, maar blijft boven wereldrecord Nuis

SALT LAKE CITY (ANP) - Schaatser Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City een dag na het verbreken van het wereldrecord op de 1000 meter ook de 1500 meter op zijn naam gebracht. De 19-jarige Amerikaan won in 1.40,78, maar bleef boven het wereldrecord van 1.40,17 van Kjeld Nuis. Wesly Dijs werd derde.

Stolz moest het in zijn rit tegen Kazuya Yamada alleen opknappen. Na een opening van 23,17 en een eerste ronde van 24,92, wist de regerend wereldkampioen het verval te beperken met 25,63. Met een slotronde van 27,15 kwam hij toch niet in de buurt van de toptijd waarmee Nuis won tijdens de wereldbekerfinale in maart 2019.

Dijs reed 1.42,77 en was daarmee sneller dan de Canadees Connor Howe. De Chinees Zhongyan Ning dook met 1.41,78 ruim onder die tijd, maar daarna was alleen Stolz nog sneller dan Dijs. Patrick Roest kwam tot een tijd van 1.44,44 en werd daarmee veertiende.

Nuis had zich eerder op de dag afgemeld voor de 1500 meter. De olympisch kampioen op die afstand is niet fit. Hij startte een dag eerder wel op de 1000 meter, maar liet de race toen meteen lopen.

Meer uit Sport

Handballers lijden dure nederlaag tegen Kroatië op EK

MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers hebben ook hun tweede groepswedstrijd op het Europees kampioenschap verloren. De mannen van bondscoach Staffan Olsson bogen in het Zweedse Malmö met 35-29 voor Kroatië. De nederlaag heeft grote gevolgen, want de ploeg is zo goed als zeker uitgeschakeld voor een plek in de tweede groepsfase.

31 minuten geleden
Ook viermansbob mag naar Olympische Spelen in Milaan

ARNHEM (ANP) - Naast de al gekwalificeerde tweemansbob mag ook de viermansbob van stuurman Dave Wesselink van start bij de Olympische Spelen in Milaan. De Bob- en Sleebond Nederland (BSBN) meldde maandag dat de voordracht van het team is goedgekeurd door NOC*NSF.

3 uur geleden
Snowboardster Van Vreden kwalificeert zich voor Olympische Spelen

PAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.

5 uur geleden
Tennisser Djokovic zonder problemen verder op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.

6 uur geleden
Swiatek begint jacht op 'career grand slam' met moeizame zege

MELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.

8 uur geleden
Tennisser Auger-Aliassime geeft op met kramp bij Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Canadese tennisser Félix Auger-Aliassime is als eerste speler uit de mondiale top 10 uitgeschakeld op de Australian Open. De nummer 8 van de wereldranglijst moest in zijn partij tegen de Portugees Nuno Borges opgeven met kramp. De stand was 2-1 in sets in het voordeel van Borges (3-6 6-4 6-4 0-0).

9 uur geleden
De Jong niet naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Jesper de Jong is in de eerste ronde van de Australian Open uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander verloor in drie sets (7-5 6-2 7-6 (2)) van de Rus Daniil Medvedev.

16 uur geleden