Stolz wint 1500 meter, maar blijft boven wereldrecord Nuis
SALT LAKE CITY (ANP) - Schaatser Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City een dag na het verbreken van het wereldrecord op de 1000 meter ook de 1500 meter op zijn naam gebracht. De 19-jarige Amerikaan won in 1.40,78, maar bleef boven het wereldrecord van 1.40,17 van Kjeld Nuis. Wesly Dijs werd derde.
Stolz moest het in zijn rit tegen Kazuya Yamada alleen opknappen. Na een opening van 23,17 en een eerste ronde van 24,92, wist de regerend wereldkampioen het verval te beperken met 25,63. Met een slotronde van 27,15 kwam hij toch niet in de buurt van de toptijd waarmee Nuis won tijdens de wereldbekerfinale in maart 2019.
Dijs reed 1.42,77 en was daarmee sneller dan de Canadees Connor Howe. De Chinees Zhongyan Ning dook met 1.41,78 ruim onder die tijd, maar daarna was alleen Stolz nog sneller dan Dijs. Patrick Roest kwam tot een tijd van 1.44,44 en werd daarmee veertiende.
Nuis had zich eerder op de dag afgemeld voor de 1500 meter. De olympisch kampioen op die afstand is niet fit. Hij startte een dag eerder wel op de 1000 meter, maar liet de race toen meteen lopen.
Meer uit Sport
VERONA (ANP) - Xandra Velzeboer en Jorrit Bergsma zijn zondag de vlaggendragers tijdens de sluitingsceremonie van de Olympische Winterspelen, die niet in Milaan maar in Verona plaatsvindt. Velzeboer won in het shorttrack twee gouden medailles, op de 500 en de 1000 meter. Langebaanschaatser Bergsma won zaterdag goud op de massastart, nadat hij eerder al brons had gepakt op de 10 kilometer.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is op de voorlaatste dag van de Winterspelen in Milaan naar de derde plaats in het medailleklassement gestegen. Dat was te danken aan langebaanschaatsers Jorrit Bergsma en Marijke Groenewoud, die beiden de massastart wonnen.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft tijdens de Spelen in Milaan het recordaantal gouden medailles voor Nederland naar tien gebracht. De 27-jarige regerend wereldkampioene bleef in het Milano Speed Skating Stadium in de sprint Ivanie Blondin uit Canada en Mia Manganello uit de Verenigde Staten voor.
13 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Taymir Burnet (33) heeft het Nederlands record op de 60 meter indoor verbeterd. In Apeldoorn liep hij naar een tijd van 6,51 seconden, vier honderdsten sneller dan het oude record van Elvis Afrifa.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben voor een record gezorgd. Schaatser Jorrit Bergsma bezorgde TeamNL zaterdag met een zege op de massastart de negende gouden medaille.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft bij de Spelen in Milaan met de titel op de massastart Nederland aan een recordaantal gouden medailles op de Winterspelen geholpen. De 40-jarige schaatser bleef na een lange aanval met de Deen Viktor Hald Thorup het peloton voor en liet zijn medevluchter met nog drie ronden te gaan achter.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft zich bij de Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de finale van de massastart. In het Milano Speed Skating Stadium won de regerend wereldkampioene op de massastart haar halve finale. Ook tweevoudig olympisch kampioene Francesca Lollobrigida bereikte de eindstrijd.
14 uur geleden