Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stolz wint 1500 meter, maar blijft boven wereldrecord Nuis

Stolz wint 1500 meter, maar blijft boven wereldrecord Nuis

SALT LAKE CITY (ANP) - Schaatser Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City een dag na het verbreken van het wereldrecord op de 1000 meter ook de 1500 meter op zijn naam gebracht. De 19-jarige Amerikaan won in 1.40,78, maar bleef boven het wereldrecord van 1.40,17 van Kjeld Nuis. Wesly Dijs werd derde.

Stolz moest het in zijn rit tegen Kazuya Yamada alleen opknappen. Na een opening van 23,17 en een eerste ronde van 24,92, wist de regerend wereldkampioen het verval te beperken met 25,63. Met een slotronde van 27,15 kwam hij toch niet in de buurt van de toptijd waarmee Nuis won tijdens de wereldbekerfinale in maart 2019.

Dijs reed 1.42,77 en was daarmee sneller dan de Canadees Connor Howe. De Chinees Zhongyan Ning dook met 1.41,78 ruim onder die tijd, maar daarna was alleen Stolz nog sneller dan Dijs. Patrick Roest kwam tot een tijd van 1.44,44 en werd daarmee veertiende.

Nuis had zich eerder op de dag afgemeld voor de 1500 meter. De olympisch kampioen op die afstand is niet fit. Hij startte een dag eerder wel op de 1000 meter, maar liet de race toen meteen lopen.

Meer uit Sport

Van Gerwen moeizaam naar tweede ronde van WK darts

LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft na een moeizame partij de tweede ronde van het WK darts in Londen bereikt. De 36-jarige drievoudig wereldkampioen won in Alexandra Palace met 3-1 in sets van de Japanner Mitsuhiko Tatsunami.

3 uur geleden
Skeletonster Bos op vijfde plaats bij wereldbeker in Sigulda

SIGULDA (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Letse Sigulda genoegen moeten nemen met de vijfde plaats. De regerend wereldkampioene moest de zege na twee runs laten aan de Belgische Kim Meylemans.

6 uur geleden
Vijftigste wereldbekerzege voor Zwitserse skiër Odermatt

VAL GARDENA (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft voor de vijftigste keer een wereldbekerwedstrijd gewonnen. De 28-jarige Zwitser deed dat in Val Gardena, waar hij in de mist de snelste was op de afdaling.

11 uur geleden
Snowboardster Dekker zevende bij wereldbeker in Carezza

CAREZZA (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is bij de wereldbekerwedstrijd in Carezza in Italië als zevende geëindigd op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse strandde in de kwartfinales tegen de Tsjechische Zuzana Maderova, die 0,45 seconden sneller was.

11 uur geleden
Schulting houdt geloof dat ze zich kan kwalificeren voor Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting blijft er vertrouwen in hebben dat ze zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) kan plaatsen voor de Olympische Spelen van Milaan. De 28-jarige schaatsster van Team Essent slaagde er dit najaar niet in zich te kwalificeren voor de wereldbekerwedstrijden, maar denkt dat ze goed kan zijn als ze uitgerust is. "Het moet er alleen nog uitkomen in de wedstrijden."

13 uur geleden
Wennemars start op OKT op drie afstanden ondanks liesblessure

HEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars staat op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) op drie afstanden aan de start. De 23-jarige schaatser van Team Essent gaat ervan uit voldoende fit te zijn om in Thialf op de 500, 1000 en 1500 meter te starten in de laatste week van december.

14 uur geleden
Canadese wereldkampioen snowboarden mist Spelen door knieoperatie

OTTAWA (ANP/RTR) - Wereldkampioen snowboarden op de slopestyle Liam Brearley kan in februari niet meedoen aan de Olympische Spelen. De 22-jarige Canadees liep in november tijdens een training een knie- en enkelblessure op en laat zich nu opereren.

15 uur geleden