Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stolz verslaat Nuis op de 1500 meter en boekt tweede dagzege

Stolz verslaat Nuis op de 1500 meter en boekt tweede dagzege

MILWAUKEE (ANP) - Kjeld Nuis is bij de wereldbekerwedstrijden in Milwaukee als tweede geëindigd op de 1500 meter. De 35-jarige olympisch kampioen werd in een rechtstreeks duel verslagen door Jordan Stolz die zijn tweede zege van de dag pakte. De Amerikaan had enkele uren eerder Jenning de Boo verslagen op de 500 meter.

Nuis ging goed mee in de rit tegen Stolz en lag op 1100 meter zelfs voor. In de slotronde nam de Amerikaan echter afstand en won in 1.41,48, ruim onder zijn oude baanrecord van 1.42,31. Nuis werd met 1.42,67 tweede. Peder Kongshaug uit Noorwegen werd met 1.43,01 derde.

Tim Prins werd met 1.43,35 vierde. Hij versloeg de Noorse Europees kampioen allround Sander Eitrem, die tot de zesde tijd van 1.43,66 kwam.

Wesly Dijs reed met 1.44,13 de achtste tijd. Hij versloeg in zijn rit landgenoot Tijmen Snel die tot 1.44,54 kwam. Dat was goed voor de tiende tijd. Joep Wennemars blies zichzelf na een snelle start op en werd met 1.46,23 twintigste.

Meer uit Sport

Ontsteken Olympische vlam vanwege slecht weer verplaatst naar hal

ATHENE (ANP/DPA) - Het ontsteken van de Olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo wordt vanwege slechte weersvoorspellingen verplaatst naar een overdekte hal. Dat maakte de organisatie bekend.

2 uur geleden
Schaatsster Groenewoud tweede op de massastart in Calgary

CALGARY (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbeker in Calgary zilver gegrepen op de massastart. De 26-jarige wereldkampioene op dit onderdeel moest alleen Ivanie Blondin uit Canada voor zich dulden in de sprint. Mia Manganello uit de Verenigde Staten eindigde als derde.

12 uur geleden
Kok wint vierde 500 meter op rij met Nederlands podium

CALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de vierde 500 meter op rij gewonnen. De wereldkampioene was de beste in 36,72. Jutta Leerdam werd met 37,01 tweede en Marrit Fledderus met 37,08 derde. Achter het geheel Nederlandse podium volgde Anna Boersma op de vierde plaats en Angel Daleman op de vijfde plaats.

13 uur geleden
Schaatssters winnen in Calgary tweede ploegenachtervolging

CALGARY (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de ploegenachtervolging gewonnen. Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud waren met 2.52,52 nipt sneller dan Canada en Japan. Olympisch kampioen Canada was 0,16 seconde langzamer. Japan kwam tot 2.53,08.

14 uur geleden
Tennissers Italië winnen Davis Cup voor derde keer op rij

BOLOGNA (ANP) - De Italiaanse tennissers hebben voor de derde keer op rij de Davis Cup gewonnen. In Bologna bezorgde Flavio Cobolli, de nummer 22 van de wereldranglijst, Italië het tweede punt door de Spanjaard Jaume Munar te verslaan in drie sets: 1-6 7-6 (5) 7-5. Matteo Berrettini had de gastheren op voorsprong gebracht met een zege op Pablo Carreño Busta (6-3 6-4).

14 uur geleden
Shorttrackster Velzeboer wint ook derde 500 meter in World Tour

GDANSK (ANP) - Xandra Velzeboer heeft bij de World Tour in het Poolse Gdansk ook de derde 500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene op deze afstand was in de finale sneller dan de Amerikaanse Corinne Stoddard en Choi Min-jeong uit Zuid-Korea.

18 uur geleden
Shorttracker Van 't Wout wint 1000 meter bij wereldbeker Gdansk

GDANSK (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn eerste gouden medaille in de wereldbeker shorttrack dit seizoen gegrepen. Bij de derde World Tour in Gdansk versloeg de 24-jarige shorttracker in de finale de Italiaan Pietro Sighel en de Canadees Steven Dubois.

19 uur geleden