Stolz verslaat Nuis op de 1500 meter en boekt tweede dagzege
MILWAUKEE (ANP) - Kjeld Nuis is bij de wereldbekerwedstrijden in Milwaukee als tweede geëindigd op de 1500 meter. De 35-jarige olympisch kampioen werd in een rechtstreeks duel verslagen door Jordan Stolz die zijn tweede zege van de dag pakte. De Amerikaan had enkele uren eerder Jenning de Boo verslagen op de 500 meter.
Nuis ging goed mee in de rit tegen Stolz en lag op 1100 meter zelfs voor. In de slotronde nam de Amerikaan echter afstand en won in 1.41,48, ruim onder zijn oude baanrecord van 1.42,31. Nuis werd met 1.42,67 tweede. Peder Kongshaug uit Noorwegen werd met 1.43,01 derde.
Tim Prins werd met 1.43,35 vierde. Hij versloeg de Noorse Europees kampioen allround Sander Eitrem, die tot de zesde tijd van 1.43,66 kwam.
Wesly Dijs reed met 1.44,13 de achtste tijd. Hij versloeg in zijn rit landgenoot Tijmen Snel die tot 1.44,54 kwam. Dat was goed voor de tiende tijd. Joep Wennemars blies zichzelf na een snelle start op en werd met 1.46,23 twintigste.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
4 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.
13 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.
1 dag geledenSOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.
1 dag geleden