Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stoltenberg: Amerikaanse hulp voor Oekraïne komt niet te laat

Stoltenberg: Amerikaanse hulp voor Oekraïne komt niet te laat

WASHINGTON/KYIV (ANP) - De onlangs goedgekeurde Amerikaanse militaire steun voor Oekraïne komt niet te laat. Dat heeft Jens Stoltenberg zondag gezegd tegen de Amerikaanse televisiezender MSNBC. De maandenlange onzekerheid heeft volgens de secretaris-generaal van de NAVO wel gevolgen gehad.

"De Oekraïners zijn nu al vier maanden benadeeld", zei Stoltenberg. "De Russen hebben veel meer munitie gehad. En Oekraïne is gedwongen om munitie te rantsoeneren. Maar het is nog niet te laat. De Oekraïners hebben enorme vaardigheid getoond in het verdedigen van hun land."

Zaterdag keurde het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden een steunpakket ter waarde van zo'n 61 miljard dollar (ongeveer 57,2 miljard euro) voor Oekraïne goed. Daaraan gingen maanden van gesteggel vooraf, vooral omdat de Republikeinen zich ertegen verzetten. Het pakket voorziet Oekraïne onder meer van wapens die het land dringend nodig heeft.

Tegenover MSNBC benadrukte Stoltenberg dat er nog steeds geen plannen zijn om NAVO-troepen naar Oekraïne te sturen. "Natuurlijk hebben verschillende NAVO-bondgenoten mannen en vrouwen in uniform op de ambassades die advies geven", zei Stoltenberg na een vraag over de inzet van bijkomende militaire adviseurs. Volgens nieuwssite Politico overwegen de VS om extra adviseurs naar hun ambassade in Kyiv te sturen. Die zouden niet deelnemen aan gevechtsoperaties, maar wel de Oekraïense regering en het leger adviseren en ondersteunen.

Meer uit Buitenland

Particuliere brandweer in trek in brandend Los Angeles

LOS ANGELES (ANP) - Sommige vastgoedbezitters in Los Angeles doen een beroep op particuliere brandweerkorpsen om hun bezittingen te beschermen, bericht de krant The New York Times. Ze willen in de brandende stad niet afhankelijk zijn van overheidsdiensten.

26 minuten geleden
Dodental door branden Los Angeles loopt verder op

LOS ANGELES (ANP/AFP) - Het aantal dodelijke slachtoffers als gevolg van de grote bosbranden rond de Amerikaanse stad Los Angeles is opgelopen tot 24, aldus de autoriteiten zondag. De County van Los Angeles, vergelijkbaar met de gemeenteraad, publiceerde een lijst met dodelijke slachtoffers, zonder verdere details over de identiteit te geven. Het dodental stond hiervoor op zestien.

4 uur geleden
Zelensky biedt Los Angeles hulp van Oekraïense brandweerlieden

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft hulp van Oekraïense brandweerlieden aangeboden aan het door bosbranden geteisterde Los Angeles. Hij zei dat zijn brandweerlieden "Amerikanen kunnen helpen levens te redden" bij het bestrijden van de branden.

5 uur geleden
Geëvacueerden Los Angeles kunnen nog dagen niet naar huis

LOS ANGELES (ANP/AFP) - Tienduizenden mensen die door de enorme branden in en rondom Los Angeles hun huizen uit moesten, kunnen de komende vier dagen nog niet terug naar huis, aldus functionarissen zondag. Inmiddels hebben evacués rijen gevormd bij controleposten in de hoop de evacuatiezones in te komen die zijn gecreëerd bij de wijk Pacific Palisades en bij het stadsdeel Eaton, waar ook veel bosbranden woeden.

6 uur geleden
Doden door aardverschuivingen in Brazilië

RIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - Aardverschuivingen veroorzaakt door stortregens in het zuidoosten van Brazilië hebben aan minstens tien mensen het leven gekost, meldden reddingsdiensten in de staat Minas Gerais zondag.

6 uur geleden
IDF: militaire locatie en raketlanceerplaats Hezbollah aangevallen

TEL AVIV (ANP) - Het Israëlische leger heeft zondag op X bericht dat het "terroristische" doelen van Hezbollah in Libanon heeft getroffen. "Onder de getroffen doelen bevonden zich een raketlanceerplaats, een militaire locatie en routes langs de grens tussen Syrië en Libanon die gebruikt werden om wapens naar Hezbollah te smokkelen."

6 uur geleden
Bewoners Los Angeles massaal op zoek naar huizen op krappe markt

LOS ANGELES (ANP) - Door het afbranden van duizenden huizen als gevolg van de razende bosbranden in en rondom de Amerikaanse stad Los Angeles zijn duizenden gezinnen in de stad op zoek naar een nieuw huis in de regio, aldus de Los Angeles Times. De krant schrijft dat mensen wanhopig op zoek zijn. "Hun huizen liggen in puin, ze zijn op zoek naar stabiliteit - een plek waar hun gezin naartoe kan."

7 uur geleden