'Stoïcijnse' Miedema na Oranje-rentree: dit wilde ik even voelen
NIJMEGEN (ANP) - De normaal zo stoïcijnse Vivianne Miedema was toch wel even onder de indruk van het enthousiasme op de tribunes bij haar rentree in Oranje. "Ik heb tien maanden keihard gewerkt om hier te mogen staan. Dan ben ik blij dat vandaag alles bij elkaar kwam en ik minuten heb kunnen maken. Hier thuis, voor alle fans, mijn familie was er: heel speciaal", zei de van een kruisbandblessure herstelde spits na het gewonnen duel met Schotland (4-0).
Haar afgelopen jaar zonder een wedstrijd in Oranje was een periode met "ups en downs". Toen ze in de tweede helft warm ging lopen, begonnen de fans in Nijmegen luid te juichen en haar naam te roepen. "Normaal ben ik heel stoïcijns en heb ik alle focus op de wedstrijd, maar nu wilde ik gewoon even alles voelen."
De Drentse Miedema zegt dat het nog wel even duurt voordat ze een hele wedstrijd zal spelen. "Ik kan alleen maar keihard trainen en het aantal minuten steeds verder opbouwen. Voor de winterstop zal ik nog niet twee keer een hele wedstrijd spelen. Daar moet ik geduld in hebben."
De aanvalster van Arsenal vond het "natuurlijk op een paar momentjes even spannend" bij haar rentree. "Maar ik denk dat je kon zien dat ik het voetballen nog niet ben verleerd."
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
10 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
12 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
17 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
17 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
21 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
1 dag geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
1 dag geleden