Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Stoïcijnse' Miedema na Oranje-rentree: dit wilde ik even voelen

'Stoïcijnse' Miedema na Oranje-rentree: dit wilde ik even voelen

NIJMEGEN (ANP) - De normaal zo stoïcijnse Vivianne Miedema was toch wel even onder de indruk van het enthousiasme op de tribunes bij haar rentree in Oranje. "Ik heb tien maanden keihard gewerkt om hier te mogen staan. Dan ben ik blij dat vandaag alles bij elkaar kwam en ik minuten heb kunnen maken. Hier thuis, voor alle fans, mijn familie was er: heel speciaal", zei de van een kruisbandblessure herstelde spits na het gewonnen duel met Schotland (4-0).

Haar afgelopen jaar zonder een wedstrijd in Oranje was een periode met "ups en downs". Toen ze in de tweede helft warm ging lopen, begonnen de fans in Nijmegen luid te juichen en haar naam te roepen. "Normaal ben ik heel stoïcijns en heb ik alle focus op de wedstrijd, maar nu wilde ik gewoon even alles voelen."

De Drentse Miedema zegt dat het nog wel even duurt voordat ze een hele wedstrijd zal spelen. "Ik kan alleen maar keihard trainen en het aantal minuten steeds verder opbouwen. Voor de winterstop zal ik nog niet twee keer een hele wedstrijd spelen. Daar moet ik geduld in hebben."

De aanvalster van Arsenal vond het "natuurlijk op een paar momentjes even spannend" bij haar rentree. "Maar ik denk dat je kon zien dat ik het voetballen nog niet ben verleerd."

Meer uit Sport

Talpa sluit deal met NOS over WK Voetbal 2026

HILVERSUM (ANP) - Talpa Network heeft de rechten verworven om samenvattingen op televisie uit te zenden van alle 104 wedstrijden van het WK voetbal en om fragmenten te gebruiken in zijn programma's. Dat zijn het mediabedrijf en de NOS overeengekomen, maakten beide partijen donderdag bekend.

4 uur geleden
Bredewold pakt ritzege in Vuelta Femenina, Van der Breggen valt

ASTORGA (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft donderdag de vijfde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. In de sprint van een door een valpartij uitgedund peloton was de Nederlandse renster van SD Worx-Protime de sterkste, voor haar Belgische ploeggenoot en klassementsleider Lotte Kopecky. De Italiaanse Letizia Paternoster werd net als woensdag derde.

4 uur geleden
Zeventien Nederlandse wielrenners starten in Giro d'Italia

NESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.

1 dag geleden
Kopecky sprint naar ritzege en leiderstrui in Vuelta Femenina

ANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.

1 dag geleden
Meldpunt geopend na onrust over subsidieregeling amateurvoetbal

AMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.

1 dag geleden
Vingegaard krijgt Kelderman en Lemmen mee als helpers in Giro

NESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.

1 dag geleden
Tennisser Van de Zandschulp simpel naar tweede ronde in Rome

ROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.

1 dag geleden