Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Stoïcijnse' Miedema na Oranje-rentree: dit wilde ik even voelen

'Stoïcijnse' Miedema na Oranje-rentree: dit wilde ik even voelen

NIJMEGEN (ANP) - De normaal zo stoïcijnse Vivianne Miedema was toch wel even onder de indruk van het enthousiasme op de tribunes bij haar rentree in Oranje. "Ik heb tien maanden keihard gewerkt om hier te mogen staan. Dan ben ik blij dat vandaag alles bij elkaar kwam en ik minuten heb kunnen maken. Hier thuis, voor alle fans, mijn familie was er: heel speciaal", zei de van een kruisbandblessure herstelde spits na het gewonnen duel met Schotland (4-0).

Haar afgelopen jaar zonder een wedstrijd in Oranje was een periode met "ups en downs". Toen ze in de tweede helft warm ging lopen, begonnen de fans in Nijmegen luid te juichen en haar naam te roepen. "Normaal ben ik heel stoïcijns en heb ik alle focus op de wedstrijd, maar nu wilde ik gewoon even alles voelen."

De Drentse Miedema zegt dat het nog wel even duurt voordat ze een hele wedstrijd zal spelen. "Ik kan alleen maar keihard trainen en het aantal minuten steeds verder opbouwen. Voor de winterstop zal ik nog niet twee keer een hele wedstrijd spelen. Daar moet ik geduld in hebben."

De aanvalster van Arsenal vond het "natuurlijk op een paar momentjes even spannend" bij haar rentree. "Maar ik denk dat je kon zien dat ik het voetballen nog niet ben verleerd."

Meer uit Sport

Eerste kaarten Olympische Spelen van LA op 9 april in de verkoop

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.

2 minuten geleden
Tennisser De Jong uitgeschakeld in eerste ronde Marrakech

MARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.

20 minuten geleden
Keniaanse atleet Korir vijf jaar geschorst om doping

MONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.

7 uur geleden
Tennisser De Jong nog net in top 100 wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.

10 uur geleden
Tennisser Sinner wint in Miami derde masterstoernooi op rij

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.

17 uur geleden
Amnesty waarschuwt voor schending mensenrechten bij WK voetbal

AMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.

19 uur geleden
Moto2-coureur Veijer crasht na herstart opnieuw in Amerikaanse GP

AUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.

1 dag geleden