Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stofzuigermaker iRobot keldert op Wall Street na faillissement

Stofzuigermaker iRobot keldert op Wall Street na faillissement

NEW YORK (ANP) - iRobot ging maandag hard onderuit op de beurzen in New York. De robotstofzuigermaker, bekend van de Roomba-stofzuigers, heeft faillissement aangevraagd in de Verenigde Staten. Het faillissement volgt op jaren van tegenvallende resultaten van iRobot dat sinds het hoogtepunt tijdens de coronapandemie de verkopen sterk zag dalen. Het aandeel kelderde liefst 69 procent in waarde.

Via een zogeheten Chapter 11-procedure wil iRobot bescherming krijgen tegen schuldeisers en met een reorganisatie onder toezicht van de rechter doorgaan. Het bedrijf komt daarbij volledig in handen van het Chinese Shenzhen PICEA Robotics, de belangrijkste leverancier en geldschieter. De huidige aandeelhouders raken hun belang kwijt. Vorig jaar ketste een reddingspoging nog af door bezwaren van Europese toezichthouders. Die blokkeerden de overname van iRobot door Amazon.

De algehele stemming op Wall Street was licht positief na de door technologieaandelen aangevoerde uitverkoop op vrijdag. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,3 procent hoger op 48.585 punten. De S&P 500-index won 0,3 procent op 6846 punten en techgraadmeter Nasdaq stond 0,2 procent in de plus op 23.243 punten.

Softwareconcern Oracle

Vrijdag sloot de Nasdaq 1,7 procent lager door flinke koersverliezen bij chipbedrijf Broadcom en softwareconcern Oracle. Ook andere grote spelers op het gebied van AI gingen omlaag door zorgen over de hoge waarderingen van de AI-bedrijven.

Beleggers bereiden zich verder voor op een week vol economische cijfers die de vooruitzichten voor de rente kunnen bepalen. Dinsdag worden de banencijfers over november en oktober gepubliceerd. De publicatie van het banenrapport over oktober was uitgesteld door de shutdown. Donderdag staan nieuwe inflatiecijfers op het programma.

Trump

Beleggers kregen ook meer duidelijkheid over de kandidaten voor het voorzitterschap van de Federal Reserve volgend jaar. President Donald Trump zei in een interview met zakenkrant The Wall Street Journal zijn zoektocht te hebben beperkt tot voormalig Fed-bestuurder Kevin Warsh of economisch adviseur van het Witte Huis Kevin Hassett. Trump vindt ook dat de volgende baas van de centrale bank met hem moet overleggen over de rentetarieven.

Nvidia herstelde 1,1 procent na de koersdaling van 4 procent vorige week. Volgens persbureau Reuters overweegt het chipconcern de productiecapaciteit van zijn H200 AI-chips te verhogen.

Meer uit Financieel

Winst Audi keldert bijna 90 procent door zwakke verkopen in China

INGOLSTADT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Audi heeft de winst in het derde kwartaal van 2026 flink zien kelderen door zwakke verkopen in China en toenemende concurrentie op de Europese markt. De dochteronderneming van de Duitse autogroep Volkswagen verlaagde ook de winstverwachting voor het hele jaar en kijkt naar verdere kostenbesparingen.

35 minuten geleden
Duitse economie groeit 0,2 procent, iets sterker dan verwacht

WIESBADEN (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Duitsland is in het derde kwartaal van dit jaar met 0,2 procent gegroeid in vergelijking met de voorgaande periode. Dat meldt het Duitse federale statistiekbureau Destatis in een snelle raming. Daarmee viel de groei van de grootste economie van Europa sterker uit dan verwacht, want economen hadden op 0,1 procent groei gerekend.

49 minuten geleden
Branche cryptobedrijven: Nederlandse impact Binance-hack is klein

DEN HAAG (ANP) - De impact van de hack bij 's werelds grootste cryptobeurs Binance voor Nederlandse cryptobeleggers is vermoedelijk klein. Dat zegt voorzitter Mauro Halve van de Nederlandse Vereniging Cryptodienstverleners (NVC), de brancheorganisatie voor gereguleerde Nederlandse cryptobedrijven. "Het is al langer verboden om op Binance te handelen. Daarom schatten wij de kans heel laag in dat Nederlanders hier last van hebben."

58 minuten geleden
Winst Brits olie- en gasconcern BP naar hoogste niveau in 18 jaar

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse olie- en gasconcern BP heeft in het derde kwartaal de hoogste winst in achttien jaar behaald dankzij de sterk gestegen energieprijzen en hoge winstmarges bij raffinage door de oorlog in het Midden-Oosten. De winst bedroeg bijna 8,5 miljard dollar, tegen 2,2 miljard dollar een jaar eerder.

1 uur geleden
Industrie helpt Nederlandse economie verder vooruit

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie is afgelopen maanden onverwacht hard doorgegroeid. Vooral de industrie deed het goed met de productie en uitvoer van met name machines naar het buitenland. De industrie was goed voor de helft van de totale economische groei van 0,6 procent in het derde kwartaal vergeleken met drie maanden eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een eerste berekening.

1 uur geleden
Moederbedrijf AH neemt Tesco-supers in Tsjechië en Slowakije over

ZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize, eigenaar van onder meer supermarktketen Albert Heijn, neemt honderden supermarkten van het Britse Tesco in Tsjechië en Slowakije over. Het supermarktconcern betaalt 1,2 miljard euro voor de volledige overname van de activiteiten van Tesco in de twee Europese landen.

2 uur geleden
Chipbedrijven onder druk op Damrak na resultaten Intel en Amazon

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met een klein verlies begonnen. Vooral de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML stonden onder druk na tegenvallende kwartaalresultaten van chipproducent Intel en tech- en webwinkelconcern Amazon. Donderdag zorgden teleurstellende kwartaalcijfers van Google-moederbedrijf Alphabet al voor koersdruk onder de AI-gerelateerde aandelen.

2 uur geleden