Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

STMicroelectronics profiteert van sterke vraag autochips

STMicroelectronics profiteert van sterke vraag autochips

GENÈVE (ANP/BLOOMBERG) - De Frans-Italiaanse chipproducent STMicroelectronics heeft de omzet in het derde kwartaal van dit jaar zien stijgen. De Europese chipmaker profiteerde vooral van de aanhoudende sterke vraag naar chips voor de autosector in een verder zwakke markt voor halfgeleiders.

De omzet van STMicroelectronics steeg in het afgelopen kwartaal met 2,5 procent tot 4,43 miljard dollar (zo'n 4,2 miljard euro) en overtrof daarmee de verwachtingen van analisten. Voor het huidige kwartaal rekent het bedrijf op een omzet van 4,3 miljard dollar, waarmee de gemiddelde marktverwachting van 4,4 miljard dollar niet wordt gehaald.

Autochips vormen het grootste onderdeel van STMicroelectronics en hebben tot nu toe de neergang op de totale chipmarkt doorstaan. Tijdens de coronapandemie kampte de autosector juist nog met tekorten aan chips, die nu worden weggewerkt. De vraag naar chips voor consumentenelektronica, zoals telefoons en laptops, is nog steeds zwak.

De Amerikaanse chipfabrikant Texas Instruments gaf eerder deze week al een teleurstellende omzetverwachting voor dit kwartaal, wat wijst op een afgezwakte vraag naar een breed scala aan elektronische componenten. Het Nederlandse ASML, dat de machines maakt die nodig zijn om de meest geavanceerde chips te maken, zei vorige week al dat de orders in het derde kwartaal flink zijn gedaald als gevolg van de sectorbrede inzinking.

Meer uit Financieel

Thuisbezorgd en Uber Eats stoppen met verborgen kosten

DEN HAAG (ANP) - Maaltijdbezorgdiensten Thuisbezorgd.nl en Uber Eats informeren klanten vanaf nu duidelijk over de verplichte extra kosten die bij een bestelling komen. Dat doen de platforms na "goede constructieve" gesprekken met de Consumentenbond. Miljoenen mensen krijgen ter compensatie een kortingsvoucher van de maaltijdbezorgdiensten.

39 minuten geleden
PostNL wil extra vergoeding postbezorging van 80 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - PostNL wil voor het komende jaar een vergoeding van de overheid van 80 miljoen euro, vanwege oplopende kosten bij de wettelijk verplichte postbezorging. "De kosten die voortvloeien uit een wettelijke verplichting kunnen niet bij het bedrijf worden neergelegd. Deze onzekerheid legt een onacceptabele druk op het postbedrijf en onze medewerkers", waarschuwt het concern dinsdag.

51 minuten geleden
Australië spant rechtszaak aan tegen Facebook en TikTok

SYDNEY (ANP/BLOOMBERG) - De Australische regering is van plan een rechtszaak aan te spannen tegen Facebook, TikTok en andere grote socialmediaplatforms. Volgens de Australische minister van Communicatie Anika Wells zouden deze bedrijven zich niet houden aan het landelijke verbod op sociale media voor jongeren onder de 16 jaar.

58 minuten geleden
VS steunen boeren in oogsttijd met 8 miljard om hoge dieselprijs

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering trekt 8 miljard dollar uit om boeren in het oogstseizoen te helpen met de hoge dieselprijs. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Landbouw aangekondigd na een speech van president Donald Trump waarin hij zei boeren financieel te zullen steunen. Met dat steunpakket wil Trump stemmen van boeren voor de Republikeinen binnenhalen bij de komende tussentijdse verkiezingen.

1 uur geleden
Nederlandse bedrijven investeerden meer in augustus

DEN HAAG (ANP) - De investeringen van bedrijven in Nederland zijn in augustus opnieuw toegenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ondernemingen investeerden 1,8 procent meer vergeleken met dezelfde maand een jaar eerder. De stijging volgt op een kleine toename van de investeringen van 0,2 procent in juli. In juni stegen de investeringen nog met 2,9 procent.

2 uur geleden
CBS: opgroeien in bijstand vergroot kans op uitkering later

DEN HAAG (ANP) - Jongeren die tijdens hun tienerjaren opgroeien in een huishouden waarbij een bijstandsuitkering deel uitmaakt van de inkomsten, hebben op latere leeftijd vaker zelf ook een uitkering. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van data uit 2024. Daarnaast bezitten zij minder vaak een hbo- of wo-diploma.

2 uur geleden
PostNL wil extra vergoeding postbezorging van 80 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - PostNL wil voor het komende jaar een vergoeding van de overheid van 80 miljoen euro, vanwege oplopende kosten bij de wettelijk verplichte postbezorging. "De kosten die voortvloeien uit een wettelijke verplichting kunnen niet bij het bedrijf worden neergelegd. Deze onzekerheid legt een onacceptabele druk op het postbedrijf en onze medewerkers", waarschuwt het concern dinsdag.

3 uur geleden