STMicroelectronics profiteert van sterke vraag autochips
GENÈVE (ANP/BLOOMBERG) - De Frans-Italiaanse chipproducent STMicroelectronics heeft de omzet in het derde kwartaal van dit jaar zien stijgen. De Europese chipmaker profiteerde vooral van de aanhoudende sterke vraag naar chips voor de autosector in een verder zwakke markt voor halfgeleiders.
De omzet van STMicroelectronics steeg in het afgelopen kwartaal met 2,5 procent tot 4,43 miljard dollar (zo'n 4,2 miljard euro) en overtrof daarmee de verwachtingen van analisten. Voor het huidige kwartaal rekent het bedrijf op een omzet van 4,3 miljard dollar, waarmee de gemiddelde marktverwachting van 4,4 miljard dollar niet wordt gehaald.
Autochips vormen het grootste onderdeel van STMicroelectronics en hebben tot nu toe de neergang op de totale chipmarkt doorstaan. Tijdens de coronapandemie kampte de autosector juist nog met tekorten aan chips, die nu worden weggewerkt. De vraag naar chips voor consumentenelektronica, zoals telefoons en laptops, is nog steeds zwak.
De Amerikaanse chipfabrikant Texas Instruments gaf eerder deze week al een teleurstellende omzetverwachting voor dit kwartaal, wat wijst op een afgezwakte vraag naar een breed scala aan elektronische componenten. Het Nederlandse ASML, dat de machines maakt die nodig zijn om de meest geavanceerde chips te maken, zei vorige week al dat de orders in het derde kwartaal flink zijn gedaald als gevolg van de sectorbrede inzinking.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met koerswinsten gesloten. SpaceX kon op aandacht van beleggers rekenen. Het tech- en ruimtevaartbedrijf van Elon Musk heeft een overeenkomst gesloten voor de overname van landelijke licenties voor laagbandspectrum. Daarnaast werd uitgekeken naar de kwartaalcijfers van de grote Amerikaanse banken die volgende week naar buiten komen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland gaat diesel leveren aan de Verenigde Staten en de wereldwijde markt. Dat meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social. Volgens Trump heeft hij daarover gesproken met de Russische president Vladimir Poetin. Rusland levert per direct meer dan 300.000 ton diesel, aldus Trump.
1 uur geledenNEW ORLEANS (ANP) - Het grootste deel van de olieproductie in de Golf van Mexico is stilgelegd vanwege de orkaan Isaias en veel boorplatforms zijn geëvacueerd. Volgens overheidsbureau Marine Minerals Administration is 1,5 miljoen vaten aan dagelijkse productie stilgelegd, oftewel bijna 72 procent van de totale productie in het gebied.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met een nieuw slotrecord het weekend ingegaan. Staalconcern ArcelorMittal was een uitblinker in de AEX dankzij een koopadvies van de Zwitserse bank UBS. De chipbedrijven stonden bij de dalers.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De impact van de staking in het streekvervoer op woensdag is voor vervoersbedrijven nog onduidelijk. Vakbonden FNV en CNV kondigden vrijdag aan dat buschauffeurs en machinisten in het streekvervoer een dag per week gaan staken tot aan kerst vanwege een cao-conflict. De eerste staking is woensdag en treft bedrijven als Arriva, EBS, Qbuzz, Transdev en Keolis.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Fietsmerken Batavus, KOGA en Babboe maken een doorstart. De curatoren van de failliete fietsenfabrikant Accell verkopen de rechten op de bekende Nederlandse merken aan investeringsmaatschappij Dutech. Ook het IT-platform van Accell, de Hongaarse activiteiten en mogelijk een deel van het personeel gaan mee naar de nieuwe eigenaar.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ook nu de woningmarkt een afkoeling laat zien, is het verstandig om de hypotheekrenteaftrek af te schaffen. Dat heeft president van De Nederlandsche Bank (DNB) Olaf Sleijpen vrijdag gezegd op het podium van Room for Discussion bij de Universiteit van Amsterdam.
7 uur geleden