Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

STMicroelectronics profiteert van sterke vraag autochips

STMicroelectronics profiteert van sterke vraag autochips

GENÈVE (ANP/BLOOMBERG) - De Frans-Italiaanse chipproducent STMicroelectronics heeft de omzet in het derde kwartaal van dit jaar zien stijgen. De Europese chipmaker profiteerde vooral van de aanhoudende sterke vraag naar chips voor de autosector in een verder zwakke markt voor halfgeleiders.

De omzet van STMicroelectronics steeg in het afgelopen kwartaal met 2,5 procent tot 4,43 miljard dollar (zo'n 4,2 miljard euro) en overtrof daarmee de verwachtingen van analisten. Voor het huidige kwartaal rekent het bedrijf op een omzet van 4,3 miljard dollar, waarmee de gemiddelde marktverwachting van 4,4 miljard dollar niet wordt gehaald.

Autochips vormen het grootste onderdeel van STMicroelectronics en hebben tot nu toe de neergang op de totale chipmarkt doorstaan. Tijdens de coronapandemie kampte de autosector juist nog met tekorten aan chips, die nu worden weggewerkt. De vraag naar chips voor consumentenelektronica, zoals telefoons en laptops, is nog steeds zwak.

De Amerikaanse chipfabrikant Texas Instruments gaf eerder deze week al een teleurstellende omzetverwachting voor dit kwartaal, wat wijst op een afgezwakte vraag naar een breed scala aan elektronische componenten. Het Nederlandse ASML, dat de machines maakt die nodig zijn om de meest geavanceerde chips te maken, zei vorige week al dat de orders in het derde kwartaal flink zijn gedaald als gevolg van de sectorbrede inzinking.

Meer uit Financieel

Moederbedrijf Booking.com lijdt nederlaag in zaak rond massaclaim

AMSTERDAM (ANP) - Het moederbedrijf van boekingsplatform Booking.com heeft een nederlaag geleden in de rechtbank in Amsterdam rond de massaclaim tegen het bedrijf. De Consumentenbond en Stichting Consumenten Competition Claims (CCC) willen dat het Amerikaanse Booking Holdings en het in Singapore gevestigde zusterplatform Agoda ook onder de claimzaak vallen. De rechtbank Amsterdam heeft deze week bepaald bevoegd te zijn om ook de buitenlandse bedrijven mee te nemen in de claimzaak.

52 minuten geleden
ECB-president Lagarde stopt begin 2027, voor einde van termijn

FRANKFURT (ANP) - President van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde treedt voor het einde van haar termijn terug. Dat meldt de Europese Centrale Bank. Lagarde legt op 7 februari haar taken neer. Haar termijn zou eigenlijk in oktober volgend jaar aflopen. Voormalig president van De Nederlandsche Bank (DNB) Klaas Knot wordt al langer genoemd als een van de mogelijke opvolgers.

1 uur geleden
Minder huurders van woningcorporaties hebben huurachterstand

DEN HAAG (ANP) - Minder huurders van woningcorporaties hadden vorig jaar een huurachterstand. Dat meldt corporatiekoepel Aedes. Het aantal gedwongen uithuiszettingen nam wel iets toe.

1 uur geleden
Vattenfall ziet winst bijna verdubbelen door duurdere stroom

STOCKHOLM (ANP) - Energieleverancier Vattenfall heeft in de eerste drie kwartalen van dit jaar zijn winst bijna verdubbeld. Het Zweedse bedrijf, een van de grootste energieleveranciers in Nederland, profiteerde van hogere elektriciteitsprijzen. Ook leverde windenergie een grotere bijdrage aan de winst. Wel viel de omzet lager uit.

1 uur geleden
Hello Kitty-bedrijf breekt met Japanse serie na Chinese kritiek

TOKIO (ANP/AFP) - Het Japanse bedrijf achter het wereldberoemde poesje Hello Kitty heeft donderdag excuses aangeboden en de commerciële samenwerking met een Japanse tv-spionageserie beëindigd. Chinese staatsmedia veroordeelden de serie vanwege de vermeende "bewuste verdachtmakingen" aan het adres van China. Het bedrijf Sanrio bracht speciale merchandise uit waarin zijn bekende personages, zoals Hello Kitty, waren afgebeeld in de stijl van de spionageserie Vivant. Sanrio heeft de samenwerking met de serie nu stopgezet.

1 uur geleden
Ierse minister: EU heeft geen 'toverstaf' tegen hoge energieprijs

LUXEMBURG (ANP) - De EU en haar lidstaten hebben geen "toverstaf" om de hoge energieprijzen te laten verdwijnen, zei de Ierse minister van Energie Darragh O'Brien voorafgaand aan een EU-overleg met energieministers. De huidige energiecrisis is "fundamenteler" dan dat, zei de Ier, wiens land tijdelijk voorzitter is van de EU.

2 uur geleden
Miljardenverlies Volkswagen door Porsche-afschrijving en China

WOLFSBURG (ANP/DPA) - Het Duitse autoconcern Volkswagen leed in het afgelopen kwartaal een miljardenverlies door een grote afschrijving bij dochterbedrijf Porsche en tegenvallende verkopen in China. Ook werden de resultaten gedrukt door hoge reorganisatiekosten, werd donderdag bekend.

2 uur geleden