STMicroelectronics profiteert van sterke vraag autochips
GENÈVE (ANP/BLOOMBERG) - De Frans-Italiaanse chipproducent STMicroelectronics heeft de omzet in het derde kwartaal van dit jaar zien stijgen. De Europese chipmaker profiteerde vooral van de aanhoudende sterke vraag naar chips voor de autosector in een verder zwakke markt voor halfgeleiders.
De omzet van STMicroelectronics steeg in het afgelopen kwartaal met 2,5 procent tot 4,43 miljard dollar (zo'n 4,2 miljard euro) en overtrof daarmee de verwachtingen van analisten. Voor het huidige kwartaal rekent het bedrijf op een omzet van 4,3 miljard dollar, waarmee de gemiddelde marktverwachting van 4,4 miljard dollar niet wordt gehaald.
Autochips vormen het grootste onderdeel van STMicroelectronics en hebben tot nu toe de neergang op de totale chipmarkt doorstaan. Tijdens de coronapandemie kampte de autosector juist nog met tekorten aan chips, die nu worden weggewerkt. De vraag naar chips voor consumentenelektronica, zoals telefoons en laptops, is nog steeds zwak.
De Amerikaanse chipfabrikant Texas Instruments gaf eerder deze week al een teleurstellende omzetverwachting voor dit kwartaal, wat wijst op een afgezwakte vraag naar een breed scala aan elektronische componenten. Het Nederlandse ASML, dat de machines maakt die nodig zijn om de meest geavanceerde chips te maken, zei vorige week al dat de orders in het derde kwartaal flink zijn gedaald als gevolg van de sectorbrede inzinking.
Meer uit Financieel
ICHEON (ANP/BLOOMBERG) - De Zuid-Koreaanse chipmaker SK Hynix gaat 54 biljoen won (33 miljard euro) investeren in nieuwe chipfabrieken in eigen land. De investeringen van het bedrijf zijn onderdeel van de inspanningen van Zuid-Korea om de productiecapaciteit van chips snel te verdubbelen en het wereldwijde tekort aan geheugenchips aan te pakken. De investeringen lopen tot april 2031.
1 uur geledenROME (ANP/RTR) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in juli gestegen naar het hoogste niveau in ruim drie jaar tijd. Dat komt door de slechte weersomstandigheden en de aanhoudende spanningen in de Perzische Golf en de Zwarte Zee, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO).
1 uur geledenWOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Volkswagen, de grootste autofabrikant van Europa, moet sneller in de kosten snijden en de overcapaciteit terugdringen om weer concurrerend te worden. Dat zei Hans Dieter Pötsch, voorzitter van Porsche en tevens voorzitter van de raad van commissarissen van Volkswagen, vrijdag in een verklaring.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM hervat de vluchten tussen Amsterdam en Tel Aviv vanaf 25 augustus. De luchtvaartmaatschappij vloog de afgelopen zes maanden niet op de Israëlische stad.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp zijn vrijdag verder gedaald, nadat tanken deze week al een aantal centen goedkoper was geworden. De olieprijzen gingen deze week omlaag in afwachting van een mogelijke heropening van de Straat van Hormuz, al liepen de prijzen donderdag en vrijdag weer op na nieuwe aanvallen in de zeestraat.
3 uur geledenPRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG heeft in de eerste helft van dit jaar geprofiteerd van een sterke vraag naar onder andere zijn defensiesystemen en stijgende NAVO-budgetten. Het bedrijf, dat een beursnotering in Amsterdam heeft, boekte dankzij de aanhoudende vraag meer omzet en een flink hogere nettowinst.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - CSG stond vrijdag bij de winnaars op de Amsterdamse beurs. Het Tsjechische defensiebedrijf, dat sinds januari dit jaar een notering heeft op het Damrak, boekte in de eerste jaarhelft flink meer omzet en winst. CSG maakt onder meer pantservoertuigen en munitie, die NAVO-landen zoals Nederland bestellen bij het bedrijf en doneren aan Oekraïne voor de strijd tegen Rusland. Het aandeel werd bijna 6 procent hoger gezet en was daarmee opnieuw de sterkste stijger in de MidKap. Donderdag won CSG al 5,7 procent.
4 uur geleden