Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

STMicroelectronics profiteert van sterke vraag autochips

STMicroelectronics profiteert van sterke vraag autochips

GENÈVE (ANP/BLOOMBERG) - De Frans-Italiaanse chipproducent STMicroelectronics heeft de omzet in het derde kwartaal van dit jaar zien stijgen. De Europese chipmaker profiteerde vooral van de aanhoudende sterke vraag naar chips voor de autosector in een verder zwakke markt voor halfgeleiders.

De omzet van STMicroelectronics steeg in het afgelopen kwartaal met 2,5 procent tot 4,43 miljard dollar (zo'n 4,2 miljard euro) en overtrof daarmee de verwachtingen van analisten. Voor het huidige kwartaal rekent het bedrijf op een omzet van 4,3 miljard dollar, waarmee de gemiddelde marktverwachting van 4,4 miljard dollar niet wordt gehaald.

Autochips vormen het grootste onderdeel van STMicroelectronics en hebben tot nu toe de neergang op de totale chipmarkt doorstaan. Tijdens de coronapandemie kampte de autosector juist nog met tekorten aan chips, die nu worden weggewerkt. De vraag naar chips voor consumentenelektronica, zoals telefoons en laptops, is nog steeds zwak.

De Amerikaanse chipfabrikant Texas Instruments gaf eerder deze week al een teleurstellende omzetverwachting voor dit kwartaal, wat wijst op een afgezwakte vraag naar een breed scala aan elektronische componenten. Het Nederlandse ASML, dat de machines maakt die nodig zijn om de meest geavanceerde chips te maken, zei vorige week al dat de orders in het derde kwartaal flink zijn gedaald als gevolg van de sectorbrede inzinking.

Meer uit Financieel

Bangladesh wil biedingen bedrijven voor verkennen oliereserves

DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.

8 uur geleden
Bestuurslid: ECB koerst zonder vredesdeal af op renteverhoging

NICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiën op Cyprus.

10 uur geleden
Eerste lng-tanker door Straat van Hormuz naar India sinds oorlog

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.

13 uur geleden
'Grote zorgen' bij Wereldbank over aanhoudende blokkade Hormuz

DEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.

23 uur geleden
Indiase handelsminister naar Canada voor bezoek premier Carney

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.

1 dag geleden
Sterkere groei Deense economie dankzij farmaciesector

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.

1 dag geleden
Eurocommissaris: EU heeft meer geld nodig, ook privaat

NICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.

1 dag geleden