Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Stilvallen Chinese groei door pandemie raakt ook de regio'

'Stilvallen Chinese groei door pandemie raakt ook de regio'

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De uitwerking van de wereldwijde uitbraak van het coronavirus op de Chinese economie kan als gevolg hebben dat 11 miljoen mensen in Oost-Azië de armoede in worden gedreven. Daar waarschuwt de Wereldbank voor.

De pandemie veroorzaakt "een ongekende globale schok, die groei tot stilstand kan brengen en armoede in de regio kan vergroten", zei Aaditya Mattoo, hoofdeconoom bij de Wereldbank voor Oost-Azië en de Pacifische regio.

Volgens een rapport van de bank vlakt de groei van de Chinese economie door de coronacrisis in het gunstigste scenario dit jaar af tot 2,3 procent ten opzichte van 6,1 procent in 2019. De hele Oost-Aziatische regio krijgt daardoor een flinke klap en ziet ook de eigen economische groei terugvallen, voorspelt de Wereldbank.

Onvermijdbaar

"Significante economische pijn lijkt onvermijdbaar in alle landen", stelt het rapport, dat de landen aanraadt te investeren in de capaciteit van de zorg en fiscale maatregelen zoals zorgsubsidies te nemen om de directe gevolgen van de pandemie af te zwakken.

De Chinese industriële productie is in maart gestegen, blijkt uit de inkoopmanagersindex (PMI) van het nationale bureau voor de statistiek. De PMI steeg tot een waarde van 52 punten. Boven de vijftig punten betekent groei. In februari werd nog de historisch lage waarde van 35,7 bereikt. De nieuwe waarde duidt er volgens analisten mogelijk op dat de Chinese economie aan het opstarten is. Ondanks de stijging wordt dit kwartaal echter alsnog een ongekende krimp verwacht, mede door het dalen van de buitenlandse vraag.

Meer uit Financieel

Wall Street voorzichtig nu toenadering Iran en VS uitblijft

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers bleven voorzichtig omdat de Verenigde Staten en Iran nog niet dichter bij een vredesdeal zijn gekomen. Ondanks het ruim twee weken durende bestand lijken de spanningen zelfs weer toe te nemen. De financiële markten verwerkten daarnaast kwartaalberichten van grote bedrijven.

5 uur geleden
Grote bedrijven tegen nieuwe regels voor rapportage uitstoot

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een groep bedrijven, waaronder Apple, Amazon, Patagonia en BYD, is tegen een mogelijke aanscherping van het rapporteren van vervuilende uitstoot. In een gezamenlijke verklaring pleiten ze ervoor om bepaalde veranderingen in die rapportages optioneel in plaats van verplicht te maken. De nieuwe regels achten ze niet haalbaar.

6 uur geleden
Woonbond vindt dat huurder weinig opschiet met energiesteun

AMSTERDAM (ANP) - Huurders zien te weinig terug van de compenserende maatregelen die het kabinet heeft aangekondigd voor de hoge energielasten, vindt de Woonbond. Veel van de hulp gaat naar huiseigenaren, stipt de belangenbehartiger van huurders aan.

7 uur geleden
Moederbedrijf Facebook wil 8000 werknemers ontslaan

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Meta, het moederbedrijf van onder meer Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan 8000 werknemers te ontslaan. Dat meldt het hoofd van de HR-afdeling in een memo aan werknemers, ingezien door Bloomberg.

7 uur geleden
Adyen koopt Duitse specialist in klantenacties voor 750 miljoen

AMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen koopt een Duitse specialist in technologie achter promotie- en klantbeloningsprogramma's voor 750 miljoen euro. Het bedrijf, Talon.One, vormt volgens het Amsterdamse fintechbedrijf een goede aanvulling op de eigen betaalsystemen.

8 uur geleden
Heineken start rechtszaak in de VS om importheffingen

AMSTERDAM (ANP) - Heineken is in de Verenigde Staten een rechtszaak begonnen tegen de regering-Trump vanwege te veel betaalde importheffingen. Dat bevestigt een woordvoerder van de bierbrouwer na eerdere berichtgeving in het NRC.

9 uur geleden
Aandelenbeurs in Amsterdam daalt na patstelling Iran en VS

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Zorgen over een lange patstelling in de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran kregen de overhand. Beleggers verwerkten ook kwartaalberichten van onder andere Besi en Heineken.

9 uur geleden