Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stille tocht voor in Seine gedumpt meisje

Stille tocht voor in Seine gedumpt meisje

PARIJS (ANP/DPA) - Na de gruwelijke dood van de 14-jarige Alisha, die door twee schoolgenoten toegetakeld in de Seine werd gegooid, hebben ruim 2000 mensen een stille tocht gehouden voor het slachtoffer. De mars zondagmiddag in de Parijse voorstad Argenteuil begon bij de school van Alisha en de verdachten.

Het lot van Alisha veroorzaakte een schok van verontwaardiging in Frankrijk. De verdachten, een jongen en meisje van 15 jaar, worden beschuldigd van moord. Zij kunnen 20 jaar cel krijgen.

Het lichaam van Alisha was maandagavond, kort na de moord, ontdekt in de Seine in de buurt van Parijs. De jongen en het slachtoffer zouden kort een relatie hebben gehad, maar daarna werd de jongen verliefd op het 15-jarige meisje. Het kwam tot een ruzie, en Alisha werd in een hinderlaag gelokt. Ze werd geschopt en geslagen. De twee verdachten gooiden het meisje in het water. Ze was niet bewusteloos, maar ook niet in staat zich te bewegen, aldus justitie. Ze is waarschijnlijk verdronken. Haar lichaam vertoonde talrijke blauwe plekken.

Meer uit Buitenland

Vance beschuldigt EU van inmenging in Hongaarse verkiezingen

BOEDAPEST (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft de Europese Unie beschuldigd van "schandalige" inmenging in de Hongaarse parlementsverkiezingen. Vance is vlak voor die spannende verkiezingen op bezoek in Boedapest en zegt zelf premier Viktor Orbán zo veel als hij kan te willen helpen.

17 minuten geleden
Verenigd Koninkrijk weigert Ye toegang

LONDEN (ANP) - Ye, ook bekend als Kanye West, mag niet naar het Verenigd Koninkrijk reizen deze zomer, meldt de BBC. De Britse overheid heeft de rapper toegang geweigerd na controverse over zijn geplande optreden als headliner op het Wireless Festival in Londen deze zomer.

19 minuten geleden
Trump waarschuwt Iran: hele beschaving zal sterven

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump voert de druk op Iran steeds verder op in aanloop naar de door hem gestelde deadline. "Een hele beschaving zal vannacht sterven, om nooit meer teruggebracht te worden. Ik wil niet dat dat gebeurt, maar het zal waarschijnlijk wel zo zijn", schrijft hij op zijn platform Truth Social.

38 minuten geleden
Landelijke aanvallen gemeld op infrastructuur Iran

TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - Iraanse media hebben landelijke aanvallen gemeld op transportinfrastructuur. Er zijn berichten dat onder meer bruggen en het spoor onder vuur liggen.

42 minuten geleden
Media: VS vallen Iraans olie-eiland Kharg aan

KHARG (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben aanvallen uitgevoerd op het Iraanse eiland Kharg. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van een anonieme Amerikaanse bron. Eerder meldde ook Iran International al dat er meerdere explosies waren op het voor de Iraanse olie-export zeer belangrijke eiland. Iran is voor circa 90 procent van zijn olie-export afhankelijk van overslag op Kharg.

52 minuten geleden
Oud-president Sarkozy bepleit onschuld in hoger beroep Libië-zaak

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse oud-president Nicolas Sarkozy heeft in de rechtszaal gezegd onschuldig te zijn aan de beschuldigingen van corruptie in de beruchte 'Libië-affaire'. Sarkozy werd in die zaak eerder veroordeeld tot vijf jaar gevangenis, maar ging in hoger beroep en moest daarom dinsdag opnieuw getuigen.

58 minuten geleden
Transportveiligheidsdienst VS tipt ICE: honderden aanhoudingen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse vreemdelingenpolitie ICE heeft sinds het aantreden van president Donald Trump meer dan 800 aanhoudingen verricht na tips van de luchthavenbeveiliging. Dat komt volgens persbureau Reuters naar voren uit interne gegevens van ICE.

59 minuten geleden