Stille tocht voor in Seine gedumpt meisje
PARIJS (ANP/DPA) - Na de gruwelijke dood van de 14-jarige Alisha, die door twee schoolgenoten toegetakeld in de Seine werd gegooid, hebben ruim 2000 mensen een stille tocht gehouden voor het slachtoffer. De mars zondagmiddag in de Parijse voorstad Argenteuil begon bij de school van Alisha en de verdachten.
Het lot van Alisha veroorzaakte een schok van verontwaardiging in Frankrijk. De verdachten, een jongen en meisje van 15 jaar, worden beschuldigd van moord. Zij kunnen 20 jaar cel krijgen.
Het lichaam van Alisha was maandagavond, kort na de moord, ontdekt in de Seine in de buurt van Parijs. De jongen en het slachtoffer zouden kort een relatie hebben gehad, maar daarna werd de jongen verliefd op het 15-jarige meisje. Het kwam tot een ruzie, en Alisha werd in een hinderlaag gelokt. Ze werd geschopt en geslagen. De twee verdachten gooiden het meisje in het water. Ze was niet bewusteloos, maar ook niet in staat zich te bewegen, aldus justitie. Ze is waarschijnlijk verdronken. Haar lichaam vertoonde talrijke blauwe plekken.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Politieke partijen in België hebben de Franstalige omroep RTBF opgeroepen tot een boycot van het Eurovisie Songfestival. Ecolo, PS en PTB-PVDA vinden dat België zich moet terugtrekken. In België wordt het festival om en om door de Vlaamse VRT en RTBF uitgezonden en in 2026 is RTBF aan de beurt. De Franstalige omroep heeft laten weten in de komende dagen een standpunt in te nemen.
3 minuten geledenBERLIJN (ANP) - De Bondsdag heeft met een nipte meerderheid een wet aangenomen die de dienstplicht weer invoert, zij het op vrijwillige basis. Van de 596 uitgebrachte stemmen waren er 323 voor.
38 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen de komende jaren het verzet tegen de gevestigde orde in Europa aanwakkeren. De Europese Unie en zittende regeringen zetten de Europese beschaving op het spel, staat in de uitgangspunten voor het Amerikaanse buitenlandbeleid van de regering-Trump. Die ziet tevreden dat "patriottische partijen", doelend op radicaal-rechts, in opmars zijn.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Poetin-adviseur Joeri Oesjakov zegt dat Rusland en de Verenigde Staten vooruitgang hebben geboekt bij onderhandelingen over een einde aan de oorlog in Oekraïne eerder deze week in Moskou. Rusland wil graag verder praten met de Amerikaanse onderhandelaars, zegt hij.
3 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - De Indiase premier Narendra Modi heeft zijn gast uit Rusland, president Vladimir Poetin, gezegd dat de wereld moet terugkeren naar vrede. Modi zei dat India geen neutraal land is, maar aan de kant van de vrede staat.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BELGA) - De leiders van de Afrikaanse buurlanden Democratische Republiek Congo en Rwanda hebben een vredesovereenkomst ondertekend in het Witte Huis in Washington. Dat deden de buitenlandministers van de twee landen in juni ook al. Ondertussen gaat het geweld gewoon door.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Europese bondgenoten van Oekraïne vrezen dat de Amerikaanse vredesgezant Steve Witkoff Oekraïne uitverkoopt aan Rusland. Ze spraken tijdens een videovergadering met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky maandag hun diepe wantrouwen in Witkoff uit, zeggen diplomaten.
18 uur geleden