Stille tocht voor in Seine gedumpt meisje
PARIJS (ANP/DPA) - Na de gruwelijke dood van de 14-jarige Alisha, die door twee schoolgenoten toegetakeld in de Seine werd gegooid, hebben ruim 2000 mensen een stille tocht gehouden voor het slachtoffer. De mars zondagmiddag in de Parijse voorstad Argenteuil begon bij de school van Alisha en de verdachten.
Het lot van Alisha veroorzaakte een schok van verontwaardiging in Frankrijk. De verdachten, een jongen en meisje van 15 jaar, worden beschuldigd van moord. Zij kunnen 20 jaar cel krijgen.
Het lichaam van Alisha was maandagavond, kort na de moord, ontdekt in de Seine in de buurt van Parijs. De jongen en het slachtoffer zouden kort een relatie hebben gehad, maar daarna werd de jongen verliefd op het 15-jarige meisje. Het kwam tot een ruzie, en Alisha werd in een hinderlaag gelokt. Ze werd geschopt en geslagen. De twee verdachten gooiden het meisje in het water. Ze was niet bewusteloos, maar ook niet in staat zich te bewegen, aldus justitie. Ze is waarschijnlijk verdronken. Haar lichaam vertoonde talrijke blauwe plekken.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Ook niet-NAVO-landen Australië en Nieuw-Zeeland springen bij om Oekraïne aan noodzakelijke Amerikaanse wapens te helpen. De twee landen hebben toegezegd bij te dragen aan het zogeheten PURL-inkoopprogramma, zegt NAVO-topman Mark Rutte.
1 uur geledenNEW ORLEANS (ANP) - Het Amerikaanse Homeland Security is begonnen met een grote operatie in New Orleans om migranten op te pakken. Tientallen en mogelijk honderden agenten worden de komende weken naar de stad in de zuidelijke staat Louisiana gestuurd.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft de Russische Droezjba-oliepijplijn aangevallen, meldt onder meer The Kyiv Independent op basis van ingewijden. De aanval zou hebben plaatsgevonden in de regio Tambov, enkele honderden kilometers ten zuidoosten van Moskou.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie ziet een gezamenlijke EU-lening als enige alternatief voor een reparatielening aan Oekraïne op basis van de bevroren Russische tegoeden. Dat staat in een concreet voorstel voor het financieren van Oekraïne in 2026 en 2027.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - Volker Türk, de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, zegt dat de onderdrukking in Oeganda toeneemt in aanloop naar de verkiezingen van volgende maand. Nederland sloot in september een overeenkomst met dat Afrikaanse land over het opzetten van een opvangcentrum voor migranten die door Nederland worden uitgezet.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft woensdag de eerste delen in gebruik genomen van een raketafweersysteem van Israëlische makelij. Het Arrow 3-schild beschermt ook Israël, eerder dit jaar bijvoorbeeld nog tegen Iraanse raketten.
4 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Het dodental blijft oplopen na het noodweer in delen van Zuid- en Zuidoost-Azië. Er zijn sinds eind vorige maand meer dan 1500 doden gevallen en het dodental loopt waarschijnlijk nog op.
5 uur geleden