Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stille tocht voor Gino trekt langs zijn woning in Maastricht

Stille tocht voor Gino trekt langs zijn woning in Maastricht

MAASTRICHT (ANP) - Enkele duizenden mensen liepen donderdag in Maastricht mee met een stille tocht voor de 9-jarige Gino, die vorige week dood werd gevonden in Geleen. De stoet vertrok vanuit het buurtcentrum Mariaberg en trok onder meer langs de woning in de Gildenweg, waar Gino met zijn moeder woonde. Het is de tweede herdenkingstocht voor Gino. Woensdagavond trok een tocht voor het jongetje in Kerkrade ook vele duizenden deelnemers.

Veel mensen droegen witte ballonnen mee. De moeder en een zus van Gino liepen voorop. Anders dan woensdag in Kerkrade ging het in Maastricht om een stille en ingetogen tocht. Wel luidden de klokken van een naburige kerk bij aanvang van de tocht.

Gino woonde in Maastricht, totdat hij twee weken geleden noodgedwongen bij zijn oudere zus in Kerkrade moest gaan logeren vanwege ziekte van zijn alleenstaande moeder. In Kerkrade werd hij vorige week woensdagavond voor het laatst gezien, drie dagen later werd hij dood gevonden in Geleen. Volgens justitie is hij ontvoerd en vermoord. Daarvoor is een 22-jarige verdachte uit Geleen opgepakt.

Lichten

Deelnemers aan de stille tocht in Maastricht droegen lampjes, lichten en lampions bij zich. Gino was namelijk bang in het donker. Voor de deur van het huis aan de Gildenweg liggen veel bloemen, knuffels en kaarsjes. Het jongetje was een bekend gezicht in zijn buurt. Hij speelde vaak buiten en was bij iedereen bekend.

"Hier is hij geboren, voetbalde hij en haalde hij soms streken uit", zei zijn zus Naomi in een toespraak bij het buurtcentrum aan de naar schatting tweeduizend mensen. "In deze buurt is de verslagenheid groot, het verdriet enorm. We hopen dat Nederland nu wakker is geschud en hier van zal leren. Dit mag nooit meer gebeuren."

Sprakeloos

In haar toespraak toonde burgemeester Annemarie Penn zich "verbijsterd en sprakeloos". En ze vervolgde: "We zijn hier omdat we tegen Gino sorry moeten zeggen, dat voor jou zo onrechtvaardig een einde komt aan je jonge leven." Ze besloot haar toespraak met de woorden: Dankjewel lieve Gino voor wie je was. Dag, jungske oet Mestreech!"

De kinderen die mee waren gelopen, lieten daarna hun meegedragen ballonnen op.

Meer uit Binnenland

NS-app afgelopen maandag 28 miljoen keer geraadpleegd

HILVERSUM (ANP) - Alle problemen op het spoor door het winterweer zorgden ervoor dat de NS-app vorige week maandag 28 miljoen keer werd geraadpleegd. Nooit eerder waren er zoveel bezoekers in de app, wat voor technische problemen zorgde, zei NS-directeur Wouter Koolmees maandagavond aan tafel bij Pauw & De Wit. "De vorige piek was bij de stakingen vorige zomer, toen 12 miljoen reizigers de app raadpleegden", aldus Koolmees.

2 uur geleden
Doodstraf voor twee Nederlanders in Marokko om vergismoord

CASABLANCA (ANP) - Twee Nederlanders die in 2017 een vergismoord pleegden in Marrakech hebben opnieuw de doodstraf opgelegd gekregen. Daartoe besliste het Hof van Beroep in Casablanca, bevestigt advocaat Bob Kaarls van het duo na berichtgeving van De Telegraaf. Bij de vergismoord kwam de zoon van een rechter om het leven.

2 uur geleden
Code geel om dichte mist in noorden

DE BILT (ANP) - In het noorden van het land kan het maandagavond en dinsdagochtend plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft voor Friesland, de Waddeneilanden en het IJsselmeergebied code geel afgegeven. Volgens het weerinstituut kan het zicht lokaal afnemen tot minder dan 200 meter.

3 uur geleden
Koning: internationale rechtsorde staat onder druk

AMSTERDAM (ANP) - "De internationale rechtsorde staat onder druk en conflicten elders in de wereld hebben ook in Nederland grote impact." Dat zei koning Willem-Alexander maandag in zijn toespraak tijdens de nieuwjaarsontvangst voor Nederlandse genodigden in het Koninklijk Paleis Amsterdam.

6 uur geleden
Man die vermist meisje in Rotterdam onderdak bood weer vrij

ROTTERDAM (ANP) - De man die werd aangehouden nadat hij in zijn woning in Rotterdam-Zuid onderdak had geboden aan de vermiste Wendy (10) is maandag weer vrijgelaten. Dat meldt de politie. Het gaat om een 69-jarige man, die werd aangehouden op verdenking van het onttrekken aan het bevoegd gezag. Die verdenking blijft staan. Het is verboden onderdak te bieden aan een minderjarige zonder toestemming van de ouders.

7 uur geleden
Ruim 13.000 mensen vroegen vorige week geld terug bij NS

UTRECHT (ANP) - Ruim 13.000 mensen vroegen vorige week geld terug bij de NS na vertragingen door wisselstoringen. Dat is drie tot vier keer zoveel als het normale aantal, meldt een woordvoerder. De meeste aanvragen werden gedaan op maandag, zo'n 8000.

9 uur geleden
Vermoedelijk brein achter explosies ziekenhuis Beverwijk opgepakt

HEEMSKERK (ANP) - De politie heeft afgelopen vrijdag de vermoedelijke opdrachtgever aangehouden van de explosies die in 2024 en 2025 plaatsvonden bij het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk. Het gaat om een 34-jarige man uit Heemskerk, meldt de politie maandag. Hij is inmiddels voorgeleid aan de rechter-commissaris, die heeft besloten dat de verdachte langer vast blijft zitten.

9 uur geleden