Stille tocht komt aan bij Wertheimpark voor Holocaustherdenking
AMSTERDAM (ANP) - Honderden mensen zijn zondagochtend na een stille tocht door Amsterdam aangekomen bij het Wertheimpark. Daar begint om 11.30 uur de Nationale Holocaust Herdenking.
Onder anderen minister-president Dick Schoof en de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema liepen vooraan, samen met voorzitters van de Eerste en Tweede Kamer, Jan Anthonie Bruijn en Martin Bosma. De stoet liep via het Meester Visserplein, de Muiderstraat over de Hortusbrug, Plantage Middenlaan naar het Wertheimpark.
De route van de stille tocht was afgesloten voor verkeer door politie. Ook in de omgeving van het park is veel politie aanwezig. Autoverkeer wordt omgeleid en tram 14 rijdt een aangepaste route tussen 10.30 uur en 13.00 uur.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse hoofdofficier van justitie René de Beukelaer zegt dat de kans bestaat dat het OM de naam van de verdachte van het doden van de 17-jarige Lisa nooit zal weten. "Ik reken daar bijna op", zei hij.
19 minuten geledenVENLO (ANP) - De zoon van regisseur Sunny Bergman heeft dinsdag aangifte gedaan van een geweldsincident dat begin november plaatsvond tijdens een festival in Venlo. Dat heeft Bergman aan het ANP bevestigd. Haar zoon wilde al eerder aangifte doen, maar de politie kon deze pas op 25 november opnemen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De NVJ is bang dat de bezuinigingen bij AVROTROS en BNNVARA de diversiteit en pluriformiteit van de publieke omroep gaan raken. Dat schijft de journalistenvakbond in een verklaring op de website Villamedia. Beide omroepen maakten dinsdag bekend per 2027 een flink aantal grote programma's te moeten schrappen.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Presentatoren van de publieke omroep reageren teleurgesteld op de aankondiging dinsdag dat onder meer BNNVARA en AVROTROS stoppen met een paar populaire programma's.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Maritiem Museum Rotterdam toont vanaf donderdag een historisch topstuk dat aan de basis stond van de dam in de Rotte en de stad Rotterdam. Het gaat om een zogenoemde punter, een middeleeuws scheepje, dat omstreeks 1270 werd gebruikt om de dam te bouwen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Meerdere leden van het Amerikaanse Congres willen dat de regering de verdwenen panelen over zwarte militairen op de begraafplaats in het Limburgse Margraten terugplaatst. Ook vragen ze om opheldering over de kwestie, aldus de politici in een brief waar De Limburger eerder over berichtte.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft Suriname gefeliciteerd met vijftig jaar onafhankelijkheid van Nederland. Hij deed dat bij de officiële opening van het Suriname Museum in Amsterdam, waar hij een plaquette onthulde. Willem-Alexander feliciteerde ook het nieuwe museum. Hij prees het doorzettingsvermogen van de initiatiefnemers en het resultaat ervan "na vier jaar keihard werken".
4 uur geleden