Stikstofspecialisten Kamer krijgen mail over veiligheid
DEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerleden die het woord voeren over stikstof en landbouw hebben woensdag een mail met veiligheidsinstructies gekregen van de Beveiligingsautoriteit van de Tweede Kamer. Vorige week kregen alle fractievoorzitters al een e-mail met instructies.
Het gaat om instructies over hoe te handelen als Kamerleden ongewenst huisbezoek krijgen. Hen wordt in dit soort situaties onder meer geadviseerd de deur niet open te doen en direct 112 te bellen, bevestigen bronnen na een bericht van de NOS.
De Tweede Kamer bevestigt dat er een mail naar de woordvoerders is gestuurd, maar wil niet ingaan op de inhoud ervan. Over beveiligingszaken worden geen mededelingen gedaan, aldus een woordvoerder van Kamervoorzitter Vera Bergkamp.
Intimidatie en bedreiging
Bergkamp sprak woensdag met minister Dilan Yeşilgöz (Justitie en Veiligheid) over de huidige situatie. Zij krijgt veel signalen dat Kamerleden zich onveilig voelen. Hierover is contact met de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV). "We trekken samen op; intimidatie en bedreiging van politici is nooit acceptabel", twitterde Bergkamp na het gesprek met de minister.
De afgelopen dagen zijn diverse Kamerleden thuis bezocht door boze boeren, die tegen de kabinetsplannen zijn om de stikstof met vijftig procent te reduceren. Onder anderen de woordvoerders van CDA, Derk Boswijk, en Tjeerd de Groot van D66 hebben bezoek aan huis gehad. Bij Boswijk gebeurde dat dinsdag, terwijl niet hij thuis was, maar wel zijn jonge kinderen.
Advies van de NCTV
Dit is voor de CDA-parlementariër aanleiding om de komende dagen thuis te blijven en niet naar de Kamer te gaan. De Groot mijdt komend weekeinde zijn huis in Friesland, omdat er 's avonds laat trekkers door de straat rijden. Hij wordt daarnaast dag en nacht gebeld door onbekende nummers.
Boswijk, De Groot en VVD-Kamerlid Thom van Campen kregen vorige week het advies van de NCTV om niet naar het eerste boerenprotest in Stroe te gaan. Hun veiligheid kon niet worden gegarandeerd. De Groot en Van Campen hebben dat advies van de NCTV opgevolgd. Boswijk is daar wel met de boeren gaan praten.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe kabinet van D66, VVD en CDA wordt op 23 februari beëdigd. Dat heeft de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) woensdag officieel naar buiten gebracht. De datum werd al langer genoemd als dag van het aantreden van het minderheidskabinet.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Discriminerende taal wordt online steeds normaler omdat politici in de Tweede Kamer die ook gebruiken, meldt de Staatscommissie tegen Discriminatie en Racisme na onderzoek van de Universiteit van Amsterdam. Vooral racisme en discriminatie tegen moslims en joden op het internet neemt toe na uitspraken in de Tweede Kamer.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid in de Tweede Kamer wil dat vrouwen wordt verteld of ze dicht borstweefsel hebben. Demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Preventie, VVD) zei dat dit niet mogelijk is, omdat vrouwen nog geen vervolgonderzoek kan worden aangeboden. Een MRI-scan, waarmee dicht borstweefsel goed onderzocht kan worden, is pas vanaf 2030 beschikbaar voor borstkankerscreening.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat tot 2030 niet extra investeren in vrouwengezondheid als het aan demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Preventie) ligt. Volgens de VVD-bewindsvrouw moeten de investeringen momenteel meer van andere kanten komen.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair energieminister Sophie Hermans "houdt de vinger aan de pols" om ervoor te zorgen dat Nederland genoeg gas heeft voor de rest van de winter. De opslagen zijn nu nog maar voor minder dan een vijfde gevuld. Dat is volgens Hermans echter geen reden tot zorg.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jan Paternotte is opnieuw gekozen tot fractievoorzitter van D66 in de Tweede Kamer. Verrassend was die keuze niet meer, hij vertelde eerder zelf al dat hij gevraagd was als opvolger van Rob Jetten, die premier wordt.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD-fractie in de Tweede Kamer heeft zoals verwacht Ruben Brekelmans gekozen als voorzitter. Dat heeft partijleider Dilan Yeşilgöz bekendgemaakt. De keuze voor Brekelmans was unaniem, zegt zij op X.
1 dag geleden