Stikstoffonds haalt het net in Tweede Kamer, steun senaat onzeker
DEN HAAG (ANP) - Het stikstoffonds, ter waarde van ruim 24 miljard euro, heeft het dinsdag gehaald in de Tweede Kamer. Afgezien van de vier coalitiepartijen stemden onafhankelijk Kamerleden Nilüfer Gündoğan en Liane den Haan voor het fonds.
Maar daarmee is nog geen meerderheid in de Eerste Kamer in zicht. Daar heeft de coalitie steun nodig van bijvoorbeeld de BoerBurgerBeweging, die straks de grootste is als de nieuwe Eerste Kamer is geïnstalleerd, of het blok GroenLinks/PvdA. Maar beide steunen het fonds in de Tweede Kamer niet.
De BBB wil onder meer dat 10 miljard euro wordt gereserveerd voor innovaties. GroenLinks en de PvdA willen dat er alleen geld komt voor maatregelen die ook goed zijn voor het klimaat of de waterkwaliteit. De voorstellen van de BBB en GroenLinks/PvdA heeft minister Christianne van der Wal (Natuur en Stikstof) ontraden en zijn weggestemd door de Tweede Kamer.
Van der Wal heeft al gezegd veel "kopjes koffie" te gaan drinken om alsnog een meerderheid in de senaat te vinden. Het is nog niet duidelijk wanneer zij op de koffie gaat.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De opkomst voor de gemeenteraadsverkiezingen ligt aan het begin van woensdagmiddag in veel gemeenten rond de 20 procent, met uitschieters beide kanten op. Zo heeft in Assen tot 13.00 uur 21 procent van de kiezers zijn of haar stem uitgebracht. In Nijmegen lag het opkomstpercentage rond dat tijdstip op 20,2.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Joost Eerdmans van JA21 heeft zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen. Samen met zijn echtgenote deed hij dit in een stembureau vlak bij metrostation Capelsebrug in de Rotterdamse wijk 's-Gravenland.
12 uur geledenDEVENTER (ANP) - Caroline van der Plas heeft in Buurthuiskamer Zandweerd in Deventer gestemd voor de gemeenteraadsverkiezingen. Van der Plas' partij BBB doet in haar woonplaats niet mee.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - DENK-fractievoorzitter Stephan van Baarle heeft zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen. Van Baarle deed dit in Verzamelgebouw 't Klooster in Rotterdam-Feijenoord. Op de locatie aan het Afrikaanderplein worden normaal gesproken culturele activiteiten georganiseerd.
12 uur geledenLEIDERDORP (ANP) - D66-fractievoorzitter Jan Paternotte heeft in basisschool De Schakel in zijn woonplaats Leiderdorp gestemd. Dit deed hij rond 10.00 uur in een daarvoor ingerichte gymzaal.
13 uur geledenGRONINGEN (ANP) - SP-leider Jimmy Dijk heeft op het stadhuis van zijn woonplaats Groningen gestemd voor de gemeenteraadsverkiezingen. Dijk kwam samen met zijn vrouw aan bij het stembureau op de Grote Markt.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA-leider Jesse Klaver heeft woensdagochtend zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen in het Kunstmuseum in Den Haag.
13 uur geleden