Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stikstoffonds haalt het net in Tweede Kamer, steun senaat onzeker

Stikstoffonds haalt het net in Tweede Kamer, steun senaat onzeker

DEN HAAG (ANP) - Het stikstoffonds, ter waarde van ruim 24 miljard euro, heeft het dinsdag gehaald in de Tweede Kamer. Afgezien van de vier coalitiepartijen stemden onafhankelijk Kamerleden Nilüfer Gündoğan en Liane den Haan voor het fonds.

Maar daarmee is nog geen meerderheid in de Eerste Kamer in zicht. Daar heeft de coalitie steun nodig van bijvoorbeeld de BoerBurgerBeweging, die straks de grootste is als de nieuwe Eerste Kamer is geïnstalleerd, of het blok GroenLinks/PvdA. Maar beide steunen het fonds in de Tweede Kamer niet.

De BBB wil onder meer dat 10 miljard euro wordt gereserveerd voor innovaties. GroenLinks en de PvdA willen dat er alleen geld komt voor maatregelen die ook goed zijn voor het klimaat of de waterkwaliteit. De voorstellen van de BBB en GroenLinks/PvdA heeft minister Christianne van der Wal (Natuur en Stikstof) ontraden en zijn weggestemd door de Tweede Kamer.

Van der Wal heeft al gezegd veel "kopjes koffie" te gaan drinken om alsnog een meerderheid in de senaat te vinden. Het is nog niet duidelijk wanneer zij op de koffie gaat.

Meer uit Politiek

Van Essen stelt nieuw plan voor mestbeleid halfjaar uit

DEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Jaimi van Essen stelt zijn plan dat ervoor moet zorgen dat grond- en oppervlaktewater minder worden vervuild door mest met een halfjaar uit. De D66-bewindsman verschuift de deadline van 1 januari naar 1 juli 2027. Dat doet hij omdat hij de mestregels wil laten aansluiten op beleidsvoorstellen op het gebied van stikstof die hij over een paar weken bekend zal maken.

1 uur geleden
Kabinet akkoord met handelsverbod goederen uit nederzettingen

DEN HAAG (ANP) - De ministerraad is vrijdag akkoord gegaan met de maatregel die de handel in goederen uit illegale Israëlische nederzettingen in de bezette Palestijnse gebieden en de Syrische Golanhoogte moet verbieden. Verder onderzoekt het kabinet nog of ook een verbod op diensten en investeringen mogelijk is.

2 uur geleden
Vijlbrief 'heel blij' met bijdrage VNO-NCW aan AOW-discussie

DEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) zegt "heel blij" te zijn met de "inhoudelijke bijdrage" die werkgeversvoorman Coen van Oostrom heeft geleverd aan de discussie rond de AOW en de sociale zekerheid. Maar hij wil nog niet zeggen wat hij vindt van diens pleidooi om de voorgenomen bezuinigingen te heroverwegen.

2 uur geleden
Yeşilgöz vindt onderbouwing uitgaven Defensie wel voldoende

DEN HAAG (ANP) - Minister Dilan Yeşilgöz van Defensie vindt dat uitgaven zonder aanbestedingsprocedure wel goed genoeg zijn onderbouwd. De Algemene Rekenkamer zei woensdag dat dit niet het geval is. Het zou gaan om ongeveer 6 miljard euro die niet goed is onderbouwd volgens de Rekenkamer.

2 uur geleden
Minister spreekt niet alle gemeenten die te weinig opvang hebben

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) verwacht niet met alle gemeenten die niet voldoen aan de spreidingswet te spreken. Dat zei hij vrijdag voorafgaand aan de ministerraad. Nieuwsuur meldde donderdag dat de bewindsman gemeenten die niet genoeg asielzoekers opvangen vanaf volgende week op de vingers gaat tikken.

4 uur geleden
Goedkoper treinreizen in zomermaanden moet op 21 juni ingaan

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat het goedkopere abonnement om in de zomer in daluren onbeperkt te kunnen reizen op 21 juni ingaat. Dat abonnement moet tot 1 september geldig blijven. Dat is de uitwerking van het voorstel van GroenLinks-PvdA-leider Jesse Klaver voor een ticket van 49 euro per maand.

5 uur geleden
Berendsen wil kalm en kordaat zijn bij 'onvoorspelbaarheid' VS

HELSINGBORG (ANP) - Europa moet kalm blijven en zich niet laten leiden door president Donald Trumps uitlatingen over bijvoorbeeld de terugtrekking van Amerikaanse troepen, vindt buitenlandminister Tom Berendsen. De VS zijn onvoorspelbaarder geworden, erkent hij. Extra reden om "ons eigen huiswerk te doen" en Europa's verdediging te versterken, zei Berendsen voor een vergadering met NAVO-collega's.

5 uur geleden