Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stijging iDEAL-betalingen voor Black Friday

Stijging iDEAL-betalingen voor Black Friday

AMSTERDAM (ANP) - Op Black Friday is via iDEAL ongeveer evenveel afgerekend als vorig jaar. Maar op de dagen die aan de koopjesdag voorafgaan, is dit jaar veel meer met iDEAL betaald dan een jaar geleden. Dat meldt Betaalvereniging Nederland. Volgens haar komt dat door een oproep van brancheorganisaties aan winkeliers, om dit jaar ruim vóór Black Friday te beginnen met hun aanbiedingen. Klanten hebben daardoor hun aankopen voor Black Friday en Sinterklaas gespreid over de hele week.

In de afgelopen week waren er gemiddeld zo'n 2,5 miljoen iDEAL-transacties per dag, met een piek van ruim 3,6 miljoen op Black Friday. Vorig jaar ging het om 1,65 miljoen transacties in dezelfde aanloopperiode, met 3,5 miljoen betalingen op de koopjesvrijdag.

Ook het bedrag waarvoor in afgelopen week is gekocht ligt nu flink hoger dan vorig jaar: bijna 1,5 miljard euro tegen ruim 1,1 miljard euro. In een 'normale week' wordt voor gemiddeld 1 miljard euro afgerekend met iDEAL.

Creditcard

Per creditcard werden de afgelopen week 3,3 miljoen transacties betaald, voor een bedrag van 308 miljoen euro.

De eerste cijfers voor pinbetalingen bij de fysieke kassa worden zondag verwacht.

Meer uit Financieel

Inflatie eurozone naar 3,8 procent, hoogste niveau sinds 2023

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in september gestegen naar 3,8 procent op jaarbasis, aangejaagd door de hoge brandstofprijzen. Dat meldt het Europese statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige schatting. Daarmee ligt de inflatie op het hoogste niveau sinds september 2023.

2 uur geleden
Run op boeken van overleden cabaretière Paulien Cornelisse

AMERSFOORT (ANP) - De boeken van schrijfster en cabaretière Paulien Cornelisse zijn een dag na haar overlijden flink meer verkocht. De 240 bij Libris aangesloten boekhandels verkochten er donderdag anderhalf keer zoveel als in heel september bij elkaar opgeteld, meldt een woordvoerder, die geen specifieke aantallen deelt.

2 uur geleden
Volvo Cars negatiever over jaarresultaten door problemen in China

GÖTEBORG (ANP/BLOOMBERG) - Volvo Cars heeft last van een zwakke automarkt in China en de Verenigde Staten. De Zweedse autofabrikant kampte in het derde kwartaal met een daling van de verkopen en trekt nu zijn verwachtingen voor het hele jaar in.

3 uur geleden
AEX-index opent licht hoger in aanloop banenrapport VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met kleine winst geopend, na het verlies een dag eerder. De aandacht van beleggers zal vooral uitgaan naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport dat later op de dag naar buiten komt.

3 uur geleden
Nike gaat weer banen schrappen na tegenvallende resultaten

BEAVERTON (ANP/BLOOMBERG) - Sportartikelenmerk Nike gaat opnieuw banen schrappen. Dat besluit volgt op tegenvallende verkoopcijfers en een teleurstellende prognose voor 2027. Nike gaat verkoopdivisies samenvoegen, waardoor er volgens een memo aan medewerkers, ingezien door persbureau Bloomberg, op termijn minder functies nodig zijn.

5 uur geleden
Inflatie stijgt naar 3,4 procent door hoge brandstofprijzen

DEN HAAG (ANP) - De inflatie in Nederland is in september gestegen naar 3,4 procent. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in een snelle raming. De stijging komt vooral door de hoge brandstofprijzen. In augustus was de inflatie nog 3,3 procent in vergelijking met een jaar eerder.

6 uur geleden
OpenAI: medewerkers ontslagen om onzorgvuldige omgang informatie

SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - De maker van ChatGPT, OpenAI, heeft laten weten drie onderzoekers te hebben ontslagen wegens vermeende onzorgvuldige omgang met "gevoelige informatie" en schending van het bedrijfsbeleid. Het ging onder meer om werk waarbij een externe organisatie betrokken was die modellen voor kunstmatige intelligentie beoordeelt.

11 uur geleden