Stijging iDEAL-betalingen voor Black Friday
AMSTERDAM (ANP) - Op Black Friday is via iDEAL ongeveer evenveel afgerekend als vorig jaar. Maar op de dagen die aan de koopjesdag voorafgaan, is dit jaar veel meer met iDEAL betaald dan een jaar geleden. Dat meldt Betaalvereniging Nederland. Volgens haar komt dat door een oproep van brancheorganisaties aan winkeliers, om dit jaar ruim vóór Black Friday te beginnen met hun aanbiedingen. Klanten hebben daardoor hun aankopen voor Black Friday en Sinterklaas gespreid over de hele week.
In de afgelopen week waren er gemiddeld zo'n 2,5 miljoen iDEAL-transacties per dag, met een piek van ruim 3,6 miljoen op Black Friday. Vorig jaar ging het om 1,65 miljoen transacties in dezelfde aanloopperiode, met 3,5 miljoen betalingen op de koopjesvrijdag.
Ook het bedrag waarvoor in afgelopen week is gekocht ligt nu flink hoger dan vorig jaar: bijna 1,5 miljard euro tegen ruim 1,1 miljard euro. In een 'normale week' wordt voor gemiddeld 1 miljard euro afgerekend met iDEAL.
Creditcard
Per creditcard werden de afgelopen week 3,3 miljoen transacties betaald, voor een bedrag van 308 miljoen euro.
De eerste cijfers voor pinbetalingen bij de fysieke kassa worden zondag verwacht.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met verliezen gesloten, onder druk van een stijging van de olieprijzen en koersdalingen in de chipsector. Verder waren er nog kwartaalcijfers van PepsiCo en Levi Strauss.
1 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - De economie van Venezuela zal in het derde kwartaal een groei laten zien van 6,5 procent na de verwoestende aardbevingen in juni in het land waarbij meer dan 6000 mensen omkwamen. Dat heeft de Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez gezegd op een bijeenkomst met zakenmensen.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Brussel kan niet de "hele tijd" uitzonderingen maken voor de nationale begrotingsregels, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) na overleg van ministers van Financiën van de eurolanden. Griekenland en Italië stuurden eerder een brief waarin ze vroegen om flexibiliteit op de begrotingsregels vanuit Brussel vanwege hoge inflatie en energieprijzen.
3 uur geledenVEENDAM (ANP) - De Nederlandse teler van medicinale cannabis Bedrocan is donderdag failliet verklaard na een aanvraag voor uitstel van betaling twee weken geleden. Het bedrijf uit Veendam is de enige leverancier van medicinale wiet in Nederland.
4 uur geledenKEULEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Meerdere luchtvaartmaatschappijen hebben vluchten naar Riyad geschrapt na een aanval van de Jemenitische Houthi's op de luchthaven bij de Saudische hoofdstad. Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schort tot zeker volgende week vrijdag vluchten naar Riyad op. Air India vliegt tot zaterdag niet naar de stad. Ook Philippine Airlines stopt voorlopig met vliegen naar Riyad.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met kleine winst gesloten na het verlies een dag eerder. Shell was koploper bij de hoofdfondsen op het Damrak door een sterke stijging van de olieprijzen als gevolg van het geweld in het Midden-Oosten. Verder toonde chiptoeleverancier Besi wat herstel na de stevige koersdalingen eerder deze week.
5 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM schrapt de komende tijd "proactief" vluchten uit de dienstregeling, omdat meer vliegtuigen aan de kant staan voor onderhoud of schadeherstel dan gepland. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van De Telegraaf. KLM voert ook bepaalde vluchten uit met andere toestellen dan normaal.
6 uur geleden