Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stijging iDEAL-betalingen voor Black Friday

Stijging iDEAL-betalingen voor Black Friday

AMSTERDAM (ANP) - Op Black Friday is via iDEAL ongeveer evenveel afgerekend als vorig jaar. Maar op de dagen die aan de koopjesdag voorafgaan, is dit jaar veel meer met iDEAL betaald dan een jaar geleden. Dat meldt Betaalvereniging Nederland. Volgens haar komt dat door een oproep van brancheorganisaties aan winkeliers, om dit jaar ruim vóór Black Friday te beginnen met hun aanbiedingen. Klanten hebben daardoor hun aankopen voor Black Friday en Sinterklaas gespreid over de hele week.

In de afgelopen week waren er gemiddeld zo'n 2,5 miljoen iDEAL-transacties per dag, met een piek van ruim 3,6 miljoen op Black Friday. Vorig jaar ging het om 1,65 miljoen transacties in dezelfde aanloopperiode, met 3,5 miljoen betalingen op de koopjesvrijdag.

Ook het bedrag waarvoor in afgelopen week is gekocht ligt nu flink hoger dan vorig jaar: bijna 1,5 miljard euro tegen ruim 1,1 miljard euro. In een 'normale week' wordt voor gemiddeld 1 miljard euro afgerekend met iDEAL.

Creditcard

Per creditcard werden de afgelopen week 3,3 miljoen transacties betaald, voor een bedrag van 308 miljoen euro.

De eerste cijfers voor pinbetalingen bij de fysieke kassa worden zondag verwacht.

Meer uit Financieel

Walmart en Alibaba zakken op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Walmart en Alibaba stonden donderdag bij de verliezers op de beurzen in New York, na publicatie van de resultaten. Walmart, de grootste supermarktketen ter wereld, boekte afgelopen kwartaal meer omzet dan verwacht en werd ook positiever over de verkopen in het hele jaar. Het aandeel zakte desondanks ruim 8 procent, mede door een tegenvallende omzetgroei op de Amerikaanse thuismarkt. Eerder dit jaar gaf Walmart nog een tegenvallende omzetverwachting af voor het hele jaar door de sterk gestegen benzineprijzen en het afnemende consumentenvertrouwen.

54 minuten geleden
Aandeelhouders halen uit naar kunstmestproducent OCI om fusie

AMSTERDAM (ANP) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) heeft donderdag flink uitgehaald naar kunstmestproducent OCI en de geplande fusie met het Egyptische bouwbedrijf Orascom. OCI heeft het volgens VEB-directeur Gerben Everts "bont gemaakt". "Zo gek als hier heb ik het in mijn carrière nog niet gezien", zei hij tijdens de zitting bij de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam.

2 uur geleden
Europese Commissie niet bezorgd over bijvullen gasvoorraden

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft geen onmiddellijke zorgen over het tijdig bijvullen van de Europese gasvoorraden voor de winter. Volgens een woordvoerder van de Commissie zijn de Europese gasvoorraden nu voor 62 procent van de capaciteit gevuld. Dat was vorig jaar op dit tijdstip nog 74 procent.

2 uur geleden
Droge rivieren hinderen herstel Duitse economie, zegt Bundesbank

FRANKFURT (ANP/RTR) - De droge rivieren in Duitsland verstoren het goederenvervoer en belemmeren het toch al wankele herstel van de grootste economie van Europa, waarschuwt de Bundesbank. De Duitse centrale bank verwacht dat de economie dit kwartaal hoogstens een lichte groei zal laten zien, waarmee het economische herstel dreigt te vertragen.

2 uur geleden
Tel Sell keert terug op televisie na faillissement

LAREN (ANP) - Thuiswinkelbedrijf Tel Sell keert terug op de Nederlandse televisie. Nadat moederbedrijf Mediashop Benelux vijf maanden geleden failliet was gegaan, verdween het merk. Tel Sell is bekend van de productverkoop op de Nederlandse televisie door middel van lange reclames op commerciële zenders.

2 uur geleden
NS roept reizigers op om afval niet in de trein weg te gooien

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Spoorwegen doen een oproep aan reizigers om hun afval donderdag mee te nemen uit de trein en het station en ergens anders weg te gooien. Door een landelijke staking van schoonmakers zijn minder mensen aan het werk om de treinen schoon te houden. Als er minder afval in de treinen blijft liggen, scheelt dat ook in de benodigde schoonmaak, zegt een woordvoerster van de NS.

3 uur geleden
Droge rivieren hinderen herstel Duitse economie, zegt Bundesbank

FRANKFURT (ANP/RTR) - De droge rivieren in Duitsland verstoren het goederenvervoer en belemmeren het toch al wankele herstel van de grootste economie van Europa, waarschuwt de Bundesbank. De Duitse centrale bank verwacht dat de economie dit kwartaal hoogstens een lichte groei zal laten zien, waarmee het economische herstel dreigt te vertragen.

3 uur geleden