Stijging Britse coronadoden met 393 tot 1808
LONDEN (ANP/RTR) - In het Verenigd Koninkrijk zijn het afgelopen etmaal nog eens 393 mensen overleden aan de gevolgen van het coronavirus, wat het totaal aantal doden daar op 1808 brengt.
De meeste slachtoffers zijn in Engeland. Het dodental steeg daar met 29 procent tot 1651, onder wie één persoon van 19 jaar zonder verdere gezondheidsproblemen, aldus de National Health Service (NHS). "Patiënten waren tussen 19 en 98 jaar oud en op 28 na hadden ze alle onderliggende gezondheidsproblemen," aldus de gezondheidsdienst.
In Schotland zijn 60 mensen overleden. Wales zei dat 69 mensen waren overleden en Noord-Ierland meldde 28 doden in de afgelopen 24 uur.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Een privétoestel met daarin vermoedelijk de Amerikaanse onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner is aangekomen in Moskou. Dat meldt het Russische persbureau Interfax op gezag van de luchtvaartautoriteit. Het toestel is geland op de Vnoekovo-luchthaven.
38 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering verwerpt beschuldigingen van Niger dat het achter de muiterij van afgelopen weekend zou zitten. In een interview met radiozender RFI noemde de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot de aantijgingen zaterdag "een puur verzinsel". Hij voegde eraan toe dat Frankrijk noch de intentie, noch de middelen bezit om zoiets op touw te zetten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Onderzoekers van de Amerikaanse overheid hebben ongeveer vijftig medewerkers van de militaire staf van het Pentagon onderworpen aan een leugendetectortest vanwege mogelijke lekken naar journalisten. Dat melden ingewijden aan The New York Times. De tests volgden op mediaberichten over tekorten aan belangrijke munitie door de oorlog met Iran.
7 uur geledenPANAMA-STAD (ANP) - Het Panamakanaal is vrijdag begonnen met het beperken van het aantal schepen dat de belangrijke vaarroute kan gebruiken. Door droogte als gevolg van het weerfenomeen El Niño staat het water in de twee kunstmatige meren die het kanaal voeden te laag.
9 uur geledenBOSTON (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft de regering van president Donald Trump opnieuw verboden strengere regels in te voeren voor stemmen per post. De rechter in Boston verlengde vrijdag een eerder tijdelijk verbod voor onbepaalde tijd, in aanloop naar de congresverkiezingen in november.
10 uur geledenMAR DEL PLATA (ANP) - Een schilderij dat tijdens de Tweede Wereldoorlog door de nazi's werd geroofd, wordt teruggegeven aan de erfgename van de oorspronkelijke eigenaar. De betrokken partijen troffen een schikking, die vrijdag is bekrachtigd door een rechter in de Argentijnse stad Mar del Plata. Dat melden Argentijnse media.
10 uur geledenNABATIEH (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft nieuwe aanvallen uitgevoerd op het zuiden van Libanon. Volgens de IDF had Hezbollah daarvoor een drone op Israëlische troepen afgestuurd.
13 uur geleden