Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stijgende olieprijs doet Shell goed op Damrak

Stijgende olieprijs doet Shell goed op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Shell was woensdag de uitblinker in de AEX-index in Amsterdam. Het aandeel van de energiereus profiteerde van de opgelopen olieprijzen. Dit nadat uit een rapport bleek dat de Amerikaanse olievoorraden sterker dan verwacht waren geslonken. Daarnaast verhoogde energiebureau IEA zijn verwachtingen voor wat betreft de vraag naar olie.

Shell sloot de sessie met een winst van 3,3 procent. Daarbij liep de koers gedurende de middag hard op. Ook sectorgenoten als BP en Total zagen hun beurswaarde stijgen. BP won in Londen dik 3 procent, Total steeg in Parijs bijna 1 procent. Een vat Amerikaanse olie was bij de slotbel 4,2 procent duurder op 62,71 dollar. Brentolie steeg 3,9 procent in prijs tot 66,15 dollar per vat.

De laatste tijd zaten de olieprijzen al in de lift na tekenen dat de economie van grootmachten de Verenigde Staten en China sterker dan verwacht herstellen van de crisis. Evengoed blijft er ook bezorgdheid bestaan vanwege de trage uitrol van vaccins en de stijgende corona-infecties in landen als India en Brazilië.

TomTom

De AEX-index won 0,6 procent tot 712,55 punten. De MidKap won ook 0,6 procent, tot 1044,74 punten. Frankfurt sloot 0,4 procent lager. Londen en Parijs wonnen tot 0,7 procent.

Verder ging de aandacht in Amsterdam uit naar TomTom dat 1,6 procent won. De navigatiespecialist verkocht afgelopen kwartaal meer van zijn systemen aan automakers. Ook wist het bedrijf het verlies terug te dringen. Wel werd gewaarschuwd voor de impact van de wereldwijde chiptekorten op de resultaten.

ASML

Chipmachinemaker ASML steeg 0,9 procent. Topman Peter Wennink waarschuwde voor de impact van het exportverbod van chipmachines naar China. Dat verbod zou niet werken en ook andere economieën, waaronder de Amerikaanse pijn doen.

ABN AMRO won bij de middelgrote fondsen op het Damrak 1,8 procent. De bank gaat zijn zakenbank versneld afslanken. Daarnaast gaat ABN AMRO aan meer klanten een negatieve rente berekenen.

Euro

LVMH steeg krap 3 procent in Parijs en bereikte de hoogste koers ooit. De producent van luxegoederen boekte in het eerste kwartaal fors meer omzet. SAP steeg 1,4 procent in Frankfurt. Het softwareconcern schroefde zijn omzetverwachting op dankzij sterke prestaties van zijn cloud-activiteiten.

In Londen klom easyJet bijna 6 procent. De Britse budgetvlieger verwacht over de afgelopen zes maanden een fors verlies te lijden als gevolg van de coronacrisis, maar hoopt vanaf eind mei weer meer te kunnen vliegen.

De euro was 1,1973 dollar waard, tegen 1,1895 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

WSJ: Trump wil investeren in energie-infrastructuur Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP) - De regering-Trump heeft voorgesteld om 5 miljard dollar te investeren in een nieuw fonds dat landen in het Midden-Oosten moet helpen bij de wederopbouw van energie-infrastructuur die tijdens de Iranoorlog is beschadigd. Dat meldt de Wall Street Journal maandag.

14 minuten geleden
Paramount dichter bij overname Warner Bros. na akkoord met staten

NEW YORK (ANP) - Amerikaanse staten bevestigen een akkoord met entertainmentconcern Paramount over de overname van Hollywoodconcurrent Warner Bros. Daarmee heeft Paramount een belangrijke hindernis voor de deal, ter waarde van meer dan 110 miljard dollar, weggenomen. De staten probeerden de overname eerder via een rechtszaak tegen te houden.

1 uur geleden
Vliegverkeer naar Amerikaanse luchthavens hervat na storing

NEW YORK (ANP/RTR) - Het vliegverkeer naar verschillende bestemmingen aan de Amerikaanse oostkust kan weer worden hervat, nadat een telecomstoring eerder op de dag voor problemen zorgde. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA zegt dat een vliegverbod voor de luchthaven in Boston is opgeheven. Ook vluchten op de luchthavens LaGuardia en JFK Airport in New York worden hervat.

1 uur geleden
Telecomstoring legt vliegverkeer stil op Amerikaanse luchthavens

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA heeft vliegverkeer stilgelegd op de luchthavens JFK Airport en LaGuardia in New York en Logan Airport in Boston door een telecomstoring die zich verder uitbreidt. Het gaat om vertrekkende vluchten.

2 uur geleden
Chipbedrijf AMD bereikt marktwaarde van 1 biljoen dollar

SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - Advanced Micro Devices (AMD) bereikte maandag voor het eerst een marktwaarde van 1 biljoen dollar, ofwel 1000 miljard dollar. Het Amerikaanse chipbedrijf profiteert van de opleving van chipmakers op de aandelenbeurzen, door de enorme vraag naar chips voor AI-toepassingen.

2 uur geleden
Damrak hoger door dalende olieprijs, Shell verliest

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenkoersen op het Damrak gingen maandag over een breed front omhoog. Een verdere daling van de olieprijzen temperde de zorgen over de inflatie. Die daling hing samen met diplomatieke inspanningen om de oorlog in Iran te beëindigen.

4 uur geleden
Betaald reservistenverlof voor ING-personeel, regeling in opkomst

AMSTERDAM (ANP) - ING-medewerkers die actief zijn als reservist krijgen vanaf maandag maximaal tien dagen per jaar betaald reservistenverlof. De bank heeft hierover afspraken gemaakt met het ministerie van Defensie. Dit soort regelingen, waarbij werkgevers het makkelijker maken voor medewerkers om hun reguliere werk te combineren met vrijwillige inzet voor de krijgsmacht, zijn in opkomst, ziet werkgeversvereniging AWVN.

5 uur geleden