Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stijgende olieprijs doet Shell goed op Damrak

Stijgende olieprijs doet Shell goed op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Shell was woensdag de uitblinker in de AEX-index in Amsterdam. Het aandeel van de energiereus profiteerde van de opgelopen olieprijzen. Dit nadat uit een rapport bleek dat de Amerikaanse olievoorraden sterker dan verwacht waren geslonken. Daarnaast verhoogde energiebureau IEA zijn verwachtingen voor wat betreft de vraag naar olie.

Shell sloot de sessie met een winst van 3,3 procent. Daarbij liep de koers gedurende de middag hard op. Ook sectorgenoten als BP en Total zagen hun beurswaarde stijgen. BP won in Londen dik 3 procent, Total steeg in Parijs bijna 1 procent. Een vat Amerikaanse olie was bij de slotbel 4,2 procent duurder op 62,71 dollar. Brentolie steeg 3,9 procent in prijs tot 66,15 dollar per vat.

De laatste tijd zaten de olieprijzen al in de lift na tekenen dat de economie van grootmachten de Verenigde Staten en China sterker dan verwacht herstellen van de crisis. Evengoed blijft er ook bezorgdheid bestaan vanwege de trage uitrol van vaccins en de stijgende corona-infecties in landen als India en Braziliƫ.

TomTom

De AEX-index won 0,6 procent tot 712,55 punten. De MidKap won ook 0,6 procent, tot 1044,74 punten. Frankfurt sloot 0,4 procent lager. Londen en Parijs wonnen tot 0,7 procent.

Verder ging de aandacht in Amsterdam uit naar TomTom dat 1,6 procent won. De navigatiespecialist verkocht afgelopen kwartaal meer van zijn systemen aan automakers. Ook wist het bedrijf het verlies terug te dringen. Wel werd gewaarschuwd voor de impact van de wereldwijde chiptekorten op de resultaten.

ASML

Chipmachinemaker ASML steeg 0,9 procent. Topman Peter Wennink waarschuwde voor de impact van het exportverbod van chipmachines naar China. Dat verbod zou niet werken en ook andere economieƫn, waaronder de Amerikaanse pijn doen.

ABN AMRO won bij de middelgrote fondsen op het Damrak 1,8 procent. De bank gaat zijn zakenbank versneld afslanken. Daarnaast gaat ABN AMRO aan meer klanten een negatieve rente berekenen.

Euro

LVMH steeg krap 3 procent in Parijs en bereikte de hoogste koers ooit. De producent van luxegoederen boekte in het eerste kwartaal fors meer omzet. SAP steeg 1,4 procent in Frankfurt. Het softwareconcern schroefde zijn omzetverwachting op dankzij sterke prestaties van zijn cloud-activiteiten.

In Londen klom easyJet bijna 6 procent. De Britse budgetvlieger verwacht over de afgelopen zes maanden een fors verlies te lijden als gevolg van de coronacrisis, maar hoopt vanaf eind mei weer meer te kunnen vliegen.

De euro was 1,1973 dollar waard, tegen 1,1895 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

VS kondigen historische invoerheffingen op Canadese producten aan

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan een invoerheffing van 50 procent opleggen op verschillende Canadese producten. Dat meldt het Witte Huis maandag.

26 minuten geleden
KVK: bijna helft ondernemers ervaart amper gevolgen van oorlog

DEN HAAG (ANP) - Veel Nederlandse ondernemers ervaren geen of nauwelijks gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten en de geopolitieke spanningen en handelsmaatregelen als gevolg. Dat meldt de Kamer van Koophandel (KVK) op basis van onderzoek onder 530 ondernemers. Bijna de helft van hen laat weten dat de internationale ontwikkelingen weinig invloed hebben op hun bedrijf.

3 uur geleden
KVK: bijna helft ondernemers ervaart amper gevolgen van oorlog

DEN HAAG (ANP) - Veel Nederlandse ondernemers ervaren geen of nauwelijks gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten en de geopolitieke spanningen en handelsmaatregelen als gevolg. Dat meldt de Kamer van Koophandel (KVK) op basis van onderzoek onder 530 ondernemers. Bijna de helft van hen laat weten dat de internationale ontwikkelingen weinig invloed hebben op hun bedrijf.

3 uur geleden
VS kondigen historische invoerheffingen op Canadese producten aan

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten gaan een invoerheffing van 50 procent opleggen op verschillende Canadese producten. Dat meldt het Witte Huis maandag.

4 uur geleden
Wall Street lager door zorgen over conflict en bedrijfsresultaten

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York stonden maandag onder druk door zorgen over een verdere escalatie van het conflict in het Midden-Oosten. Daarbij deden beleggers het voorzichtig aan in aanloop naar een reeks bedrijfsresultaten van technologiebedrijven later deze week. De koersen gingen over een breed front omlaag, terwijl de olieprijzen opliepen.

6 uur geleden
AliExpress gaat in beroep tegen EU-boete van 550 miljoen euro

HANGZHOU (ANP/RTR) - AliExpress, onderdeel van het Chinese Alibaba, gaat in beroep tegen de boete van 550 miljoen euro die de Europese Commissie maandag heeft opgelegd. "Wij zijn verrast door het besluit van de EU en de onevenredige boete, en wij zijn het er niet mee eens", meldt de Chinese webwinkel.

7 uur geleden
Rechter schort overname Warner Bros. door Paramount tijdelijk op

SACRAMENTO (ANP/RTR) - Twaalf Amerikaanse staten hebben maandag bij de rechter een tijdelijke opschorting van de miljardenovername van Warner Bros. Discovery door Paramount afgedwongen. De staten voerden aan dat het laten doorgaan van het samengaan van de twee grote Amerikaanse entertainmentconcerns de concurrentie onherstelbaar zou schaden.

8 uur geleden