Stijgende olieprijs doet Shell goed op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Shell was woensdag de uitblinker in de AEX-index in Amsterdam. Het aandeel van de energiereus profiteerde van de opgelopen olieprijzen. Dit nadat uit een rapport bleek dat de Amerikaanse olievoorraden sterker dan verwacht waren geslonken. Daarnaast verhoogde energiebureau IEA zijn verwachtingen voor wat betreft de vraag naar olie.
Shell sloot de sessie met een winst van 3,3 procent. Daarbij liep de koers gedurende de middag hard op. Ook sectorgenoten als BP en Total zagen hun beurswaarde stijgen. BP won in Londen dik 3 procent, Total steeg in Parijs bijna 1 procent. Een vat Amerikaanse olie was bij de slotbel 4,2 procent duurder op 62,71 dollar. Brentolie steeg 3,9 procent in prijs tot 66,15 dollar per vat.
De laatste tijd zaten de olieprijzen al in de lift na tekenen dat de economie van grootmachten de Verenigde Staten en China sterker dan verwacht herstellen van de crisis. Evengoed blijft er ook bezorgdheid bestaan vanwege de trage uitrol van vaccins en de stijgende corona-infecties in landen als India en Brazilië.
TomTom
De AEX-index won 0,6 procent tot 712,55 punten. De MidKap won ook 0,6 procent, tot 1044,74 punten. Frankfurt sloot 0,4 procent lager. Londen en Parijs wonnen tot 0,7 procent.
Verder ging de aandacht in Amsterdam uit naar TomTom dat 1,6 procent won. De navigatiespecialist verkocht afgelopen kwartaal meer van zijn systemen aan automakers. Ook wist het bedrijf het verlies terug te dringen. Wel werd gewaarschuwd voor de impact van de wereldwijde chiptekorten op de resultaten.
ASML
Chipmachinemaker ASML steeg 0,9 procent. Topman Peter Wennink waarschuwde voor de impact van het exportverbod van chipmachines naar China. Dat verbod zou niet werken en ook andere economieën, waaronder de Amerikaanse pijn doen.
ABN AMRO won bij de middelgrote fondsen op het Damrak 1,8 procent. De bank gaat zijn zakenbank versneld afslanken. Daarnaast gaat ABN AMRO aan meer klanten een negatieve rente berekenen.
Euro
LVMH steeg krap 3 procent in Parijs en bereikte de hoogste koers ooit. De producent van luxegoederen boekte in het eerste kwartaal fors meer omzet. SAP steeg 1,4 procent in Frankfurt. Het softwareconcern schroefde zijn omzetverwachting op dankzij sterke prestaties van zijn cloud-activiteiten.
In Londen klom easyJet bijna 6 procent. De Britse budgetvlieger verwacht over de afgelopen zes maanden een fors verlies te lijden als gevolg van de coronacrisis, maar hoopt vanaf eind mei weer meer te kunnen vliegen.
De euro was 1,1973 dollar waard, tegen 1,1895 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP/AFP) - De aanvallen op Iran van zaterdag nopen oliekartel OPEC+ mogelijk om de oliekraan extra open te draaien. OPEC+ zal de mogelijkheid van een grotere verhoging van de olieproductie overwegen wanneer belangrijke leden zondag bijeenkomen, meldt persbureau Bloomberg op basis van een van de afgevaardigden bij de organisatie.
22 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Luchtvaartmaatschappijen verspreid over de wereld schrappen zaterdag vluchten naar het Midden-Oosten om de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran. KLM schrapte bijvoorbeeld een vlucht naar Tel Aviv. Andere grote maatschappijen kwamen met soortgelijke maatregelen.
50 minuten geledenAMERSFOORT (ANP) - Huiseigenaren zijn dit jaar gemiddeld 5,3 procent meer kwijt aan onroerendezaakbelasting (ozb), maar in sommige gemeenten kan de stijging oplopen tot tientallen procenten. Dat komt naar voren uit het jaarlijkse woonlastenonderzoek van Vereniging Eigen Huis (VEH) onder Nederlandse gemeenten. De belangenorganisatie maakt zich grote zorgen over de komende jaren.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Bitcoin en andere cryptomunten zijn scherp in waarde gedaald nadat Israël zaterdag aankondigde een preventieve aanval op Iran te hebben uitgevoerd. Volgens gegevens van cryptodatabase CoinGecko is in de directe nasleep van het nieuws ongeveer 128 miljard dollar aan marktwaarde op de cryptomarkt weggevaagd.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM schrapt zijn vlucht naar Tel Aviv van zaterdagochtend om de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran. Dat heeft een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij zaterdagochtend laten weten. Mogelijk hebben de aanvallen nog meer consequenties voor het vluchtschema van KLM, maar dat is de maatschappij nog in kaart aan het brengen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hackersgroep ShinyHunters heeft voor de derde dag op rij gestolen klantgegevens van Odido online gezet. Daarbij stellen de hackers opnieuw dat Odido volgens hen de verkeerde beslissing heeft genomen door geen losgeld te willen betalen. "We gaven jullie de kans om dit stilletjes en binnen enkele dagen op te lossen. In plaats daarvan kozen jullie voor vertraging en openbaarmaking. De gevolgen zullen nu openbaar, langdurig en kostbaar zijn."
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - CNV verwacht dat jaarlijks meer dan 25.000 vrouwen financieel flink moeten inleveren als gevolg van het kabinetsplan het maximumdagloon te verlagen. Dit heeft namelijk als gevolg dat zwangere vrouwen met een midden- of hoog inkomen geen 100 procent, maar 90 of 80 procent van hun loon doorbetaald krijgen tijdens hun zwangerschapsverlof.
4 uur geleden