Stijgende olie- en gasprijzen zorgen voor miljardenwinst BP
LONDEN (ANP/AFP) - Het Britse energieconcern BP heeft 2021 weer afgesloten met winst, geholpen door de opgelopen gas- en olieprijzen. De prestaties nu staan in schril contrast met die van het eerste coronajaar toen er nog een miljardenverlies in de boeken werd gezet als gevolg van de pandemie.
BP sloot het jaar af met een winst van 7,6 miljard dollar, omgerekend 6,7 miljard euro. Dat was een jaar eerder nog een tekort van dik 20 miljard dollar. Volgens BP-topman Bernard Looney heeft het bedrijf zich aan zijn belofte gehouden door te "presteren", terwijl BP ook werk maakt van verduurzaming. Looney beloofde daarbij de uitstoot van schadelijke stoffen nog sneller te verminderen. "We versnellen de vergroening van BP", zei hij. Het bedrijf streeft ernaar om tegen 2050 en mogelijk eerder CO2-neutraal te zijn.
Verder kondigde BP aan om bijna 4,2 miljard dollar aan aandeelhouders uit te keren. De groepsinkomsten van het bedrijf stegen vorig jaar met 49 procent op jaarbasis tot 157,7 miljard dollar.
De olieprijzen en de consumptie zijn dit jaar snel gestegen doordat de economie herstelt. Steeds meer mensen zijn ingeënt tegen het virus. Verder zijn coronabeperkingen, onder meer op reizen, afgebouwd. Maar de capaciteit van de olie- en gasproducenten is achtergebleven. Zij kunnen nu niet goed aan de stijgende vraag voldoen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De helft van de ondernemers in Nederland die met het buitenland handelen, heeft last van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Ondernemers ervaren zijn handelsbeleid als hun grootste geopolitieke uitdaging. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in zijn jaarlijkse onderzoek over internationale handel.
6 uur geledenCINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangegeven dat hij olie wil vrijgeven uit de strategische reserve die de Verenigde Staten aanhouden. Hij zei te verwachten dat dit de brandstofprijzen omlaag brengt.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met verliezen gesloten. De Iran-oorlog en de gevolgen voor de wereldwijde energiemarkten maakten beleggers nerveus. Het Internationaal Energieagentschap kondigde een vrijgave van een recordhoeveelheid aan olie uit noodreserves aan om de prijzen te drukken, maar dat leidde nog niet tot lagere prijzen voor de grondstof.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De overlast door een staking op Brussels Airport is donderdag groter dan voorspeld. Vorige week werd bekend dat alle vertrekkende passagiersvluchten worden geschrapt. Daar komt meer dan de helft van alle aankomende vluchten bovenop, laat de luchthaven weten aan persbureau Belga.
8 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa zegt donderdag en vrijdag meer dan de helft van alle geplande vluchten door te laten gaan, ondanks de tweedaagse staking van piloten. Andere maatschappijen van het moederbedrijf van Lufthansa en partnermaatschappijen nemen een deel van de vluchten op zich.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een aantal bedrijven sluit kantoren in Dubai of evacueert personeel, meldt persbureau AFP op basis van ingewijden. Onder andere de Amerikaanse bank Citi en consultancykantoren Deloitte en PwC ondernemen actie.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - International SOS, een organisatie die bedrijven helpt personeel in veiligheid te brengen, heeft sinds het uitbreken van de Iranoorlog meer dan duizend mensen geëvacueerd uit het Midden-Oosten. Dat gebeurde zowel over land als door de lucht. De organisatie verwacht dat meer evacuaties volgen.
11 uur geleden