Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stijgende koersen chipbedrijven voorkomen grotere neergang AEX

Stijgende koersen chipbedrijven voorkomen grotere neergang AEX

AMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven ASMI en Besi werden woensdag fors hoger gezet op de Amsterdamse beurs. De twee kwamen een dag eerder met cijfers die door beleggers goed werden ontvangen. De chipbedrijven hielpen de AEX de verliezen beperkt te houden. Heineken moest het daarentegen ontgelden na tegenvallende resultaten. De bierbrouwer had in het derde kwartaal behoorlijk last van de lockdowns tegen het coronavirus in Zuidoost-Azië.

Besi, dat ook nog een koopadvies kreeg van Deutsche Bank, was koploper bij de hoofdfondsen met een plus van 7,5 procent. ASMI (plus 6,2 procent) kreeg in het derde kwartaal een recordbedrag aan nieuwe orders binnen. Ook de omzet steeg doordat chipfabrikanten op volle kracht draaien om de wereldwijde chiptekorten aan te pakken.

Heineken verloor 0,6 procent. Door de lockdowns in Zuidoost-Azië verkocht het bedrijf fors minder bier in die belangrijke markt voor de brouwer. Naast Vietnam stond ook in Cambodja en Maleisië de bierverkoop zwaar onder druk door coronamaatregelen. Topman Dolf van den Brink ziet wel tekenen van herstel in die markten.

Basic-Fit

De AEX-index op Beursplein 5 sloot 0,2 procent lager op 815,29 punten. De MidKap daalde 0,3 procent, tot 1073,65 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen verloren tot 0,4 procent.

In de MidKap stond Basic-Fit (plus 3,7 procent) bovenaan. De fitnessketen kreeg er in het derde kwartaal meer abonnees bij, maar heeft in Frankrijk last van de verplichte coronapas die leden moeten laten zien om sportscholen in te mogen.

Deutsche Bank

Deutsche Bank raakte 6,8 procent kwijt in Frankfurt. De grootste bank van Duitsland boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht, maar zag de inkomsten bij het onderdeel voor investeringen dalen. De Spaanse bank Santander, die ook met resultaten kwam, zakte 3,3 procent in Madrid.

Puma steeg haast 5 procent. De maker van sportartikelen verhoogde de winstverwachting, maar waarschuwde voor problemen in de toeleveringsketen door lockdowns in Vietnam. Daar wordt een groot deel van de sportkleding van het Duitse merk gemaakt.

De euro was 1,1592 dollar waard, tegen 1,1586 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,3 procent minder op 83,51 dollar. Brentolie werd 1,5 procent goedkoper op 85,09 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Duurdere kruidnoten in kleinere zakken alsnog evenveel verkocht

DEN HAAG (ANP) - Kruidnoten zijn de afgelopen jaren een stuk duurder geworden, maar ze worden er niet minder door gegeten. Fabrikanten pasten de grootte van de zakken aan om zo de prijsstijging te dempen en dat lijkt te hebben gewerkt: mensen kopen nu vaker kleinere zakjes. Daardoor verkopen de belangrijkste producenten Van Delft en Bolletje alsnog ongeveer evenveel als een jaar eerder, laten ze weten aan persbureau ANP.

31 minuten geleden
Trump verlaagt tarieven koffie, groenten, fruit en rundvlees

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag een verordening getekend om importheffingen op producten als rundvlees, koffie, bananen en tomaten te verlagen. Hij doet dit onder druk van zijn aanhang, die worstelt om de eindjes aan elkaar te knopen.

7 uur geleden
Alibaba verliezer op Wall Street na beschuldigingen Witte Huis

NEW YORK (ANP) - Het Chinese webwinkelconcern Alibaba was vrijdag een stevige verliezer op de aandelenbeurs in New York. De onderneming achter onder meer AliExpress werd bijna 4 procent lager gezet na een bericht van de Financial Times over vermeende hulp aan Chinese militaire "operaties" tegen doelen in de Verenigde Staten.

9 uur geleden
Franse toezichthouder vindt bij meer webshops verboden sekspoppen

PARIJS (ANP/RTR) - Niet alleen de Chinese webwinkel Shein, maar ook andere onlineplatforms hebben illegale producten verkocht. Dat heeft de Franse consumententoezichthouder geconstateerd, nadat er pas al ophef was over op kinderen lijkende sekspoppen bij Shein. Die laatste ontliep ternauwernood een blokkade in Frankrijk omdat het bedrijf snel alle foute artikelen uit zijn assortiment verwijderde.

10 uur geleden
Amerikaanse investeerder ziet af van overname Britse Telegraph

LONDEN (ANP/AFP) - De Amerikaanse investeerder RedBird heeft vrijdag aangekondigd dat het na veel kritiek afziet van de overname van The Telegraph. Dat zorgt voor hernieuwde onzekerheid over de toekomst van de 170 jaar oude Britse krant.

11 uur geleden
FT: Washington beschuldigt Alibaba van hulp aan Chinese leger

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse overheid beschuldigt het Chinese webwinkelconcern Alibaba ervan technologische ondersteuning te bieden aan Chinese militaire "operaties" tegen doelen in de Verenigde Staten. Dat schrijft de Financial Times op basis van een veiligheidsmemo van het Witte Huis in handen van de Britse zakenkrant.

12 uur geleden
Ajax sluit na aandeelhoudersvergadering nipt lager op Damrak

AMSTERDAM (ANP/RTR) - Het aandeel Ajax is vrijdag met een miniem verlies het weekend ingegaan op de beurs in Amsterdam. Beleggers schrokken niet van opmerkingen over de beursnotering van de club op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering. Op de Europese beurzen gingen de graadmeters over de gehele linie duidelijk omlaag, in navolging van stevige koersverliezen op Wall Street van donderdag. De beursgenoteerde voetbalclub zakte slechts met 0,4 procent.

14 uur geleden