Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stijgende koersen chipbedrijven voorkomen grotere neergang AEX

Stijgende koersen chipbedrijven voorkomen grotere neergang AEX

AMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven ASMI en Besi werden woensdag fors hoger gezet op de Amsterdamse beurs. De twee kwamen een dag eerder met cijfers die door beleggers goed werden ontvangen. De chipbedrijven hielpen de AEX de verliezen beperkt te houden. Heineken moest het daarentegen ontgelden na tegenvallende resultaten. De bierbrouwer had in het derde kwartaal behoorlijk last van de lockdowns tegen het coronavirus in Zuidoost-Azië.

Besi, dat ook nog een koopadvies kreeg van Deutsche Bank, was koploper bij de hoofdfondsen met een plus van 7,5 procent. ASMI (plus 6,2 procent) kreeg in het derde kwartaal een recordbedrag aan nieuwe orders binnen. Ook de omzet steeg doordat chipfabrikanten op volle kracht draaien om de wereldwijde chiptekorten aan te pakken.

Heineken verloor 0,6 procent. Door de lockdowns in Zuidoost-Azië verkocht het bedrijf fors minder bier in die belangrijke markt voor de brouwer. Naast Vietnam stond ook in Cambodja en Maleisië de bierverkoop zwaar onder druk door coronamaatregelen. Topman Dolf van den Brink ziet wel tekenen van herstel in die markten.

Basic-Fit

De AEX-index op Beursplein 5 sloot 0,2 procent lager op 815,29 punten. De MidKap daalde 0,3 procent, tot 1073,65 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen verloren tot 0,4 procent.

In de MidKap stond Basic-Fit (plus 3,7 procent) bovenaan. De fitnessketen kreeg er in het derde kwartaal meer abonnees bij, maar heeft in Frankrijk last van de verplichte coronapas die leden moeten laten zien om sportscholen in te mogen.

Deutsche Bank

Deutsche Bank raakte 6,8 procent kwijt in Frankfurt. De grootste bank van Duitsland boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht, maar zag de inkomsten bij het onderdeel voor investeringen dalen. De Spaanse bank Santander, die ook met resultaten kwam, zakte 3,3 procent in Madrid.

Puma steeg haast 5 procent. De maker van sportartikelen verhoogde de winstverwachting, maar waarschuwde voor problemen in de toeleveringsketen door lockdowns in Vietnam. Daar wordt een groot deel van de sportkleding van het Duitse merk gemaakt.

De euro was 1,1592 dollar waard, tegen 1,1586 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,3 procent minder op 83,51 dollar. Brentolie werd 1,5 procent goedkoper op 85,09 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Organisator dopingspelen naar de beurs in New York

NEW YORK (ANP) - De organisator van Enhanced Games krijgt een beursnotering in New York. Enhanced Games is een omstreden sportevenement waarin doping en andere verboden hulpmiddelen zijn toegestaan. De beursintroductie vindt plaats via een fusie van het bedrijf met het lege beursfonds A Paradise.

6 minuten geleden
Japans bierconcern Asahi niet in gesprek met hackers

TOKIO (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Bierconcern Asahi is niet in gesprek met de cybercriminelen achter een grote aanval die veel activiteiten van het bedrijf in Japan stillegde. Dat zei topman Atsushi Katsuki op een persconferentie.

25 minuten geleden
Vertrouwen Nederlandse producenten verslechtert in november

DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van Nederlandse fabrikanten is in november verslechterd, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Producenten zijn volgens het CBS negatiever over de voorraden gereed product. Ook zijn ze minder positief over de verwachte bedrijvigheid in de komende drie maanden. Producenten zijn echter minder negatief over hun orderportefeuille.

1 uur geleden
Nederlandse export naar China krimpt, mede door chipmachines

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse export naar China krimpt. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) gingen er in de eerste helft van dit jaar 15 procent minder goederen de kant van het Aziatische land op. Deze exportkrimp is vooral te wijten aan een lagere uitvoer van gespecialiseerde machines en onderdelen, waaronder chipmachines.

2 uur geleden
ABN AMRO verhoogt groeiverwachtingen voor Nederlandse economie

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie staat er eind 2025 "steviger" voor dan gedacht, ondanks Amerikaanse importheffingen, te hoge inflatie en onzekerheid. Dit meldt ABN AMRO. De bank heeft daarom haar groeiverwachtingen voor de economie van Nederland voor dit en volgend jaar verhoogd.

8 uur geleden
ABN AMRO verhoogt groeiverwachtingen voor Nederlandse economie

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie staat er eind 2025 "steviger" voor dan gedacht, ondanks Amerikaanse importheffingen, te hoge inflatie en onzekerheid. Dit meldt ABN AMRO. De bank heeft daarom haar groeiverwachtingen voor de economie van Nederland voor dit en volgend jaar verhoogd.

8 uur geleden
Wall Street sluit voor vierde dag op rij hoger, Nvidia stijgt

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag voor de vierde dag op rij hoger gesloten. Beleggers rekenen steeds meer op een renteverlaging door de Federal Reserve in december. Nvidia eindigde in de plus, nadat het chipconcern dinsdag nog tot de verliezers behoorde.

10 uur geleden