'Stijgende beurskoersen bewijzen succes van crisisaanpak VS'
WASHNINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De opgelopen beurskoersen op Wall Street de laatste tijd bewijzen volgens beleggers het succes van de crisisaanpak in de Verenigde Staten. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump. Volgens hem zijn de financiƫle markten slim, briljant zelfs. "En in hun ogen hebben wij het goed gedaan", zo zei hij.
Van Trump is bekend dat hij de beursgraadmeters graag als barometer van zijn succes gebruikt. De breed samengestelde S&P 500 sloot vrijdag op zijn hoogste stand sinds 10 maart. In de laatste zeven dagen ging de index 8 procent vooruit.
Trump staat erop dat het openbare leven in de VS weer langzaamaan normaliseert, mogelijk ook vanwege de presidentsverkiezingen later dit jaar. De lockdown-maatregelen in het land hebben laten diepe sporen na op de grootste economie van de wereld. Miljoenen Amerikanen raakten hun baan kwijt. Verder is de bedrijvigheid in het land sterk gedaald als gevolg van de crisis.
Volgens een poll van FiveThirtyEight staat 48 procent van de Amerikanen achter de crisisaanpak van Trump, tegen 49 procent die het niet eens is met zijn werkwijze. In de VS zijn honderdduizenden mensen besmet met het virus, dat al tienduizenden Amerikanen het leven kostte.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn de verkorte kerstweek positief begonnen, vooral doordat technologieaandelen opnieuw gewild waren bij beleggers. Deze aandelen zijn sinds vorige week weer aan het stijgen, gestuwd door sterke vooruitzichten van chipbedrijf Micron Technology en een meevallend inflatierapport. Daardoor liggen de toonaangevende Amerikaanse beursgraadmeters S&P 500 en de Dow-Jonesindex nog geen 1 procent onder hun record van 11 december.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Google-moederbedrijf Alphabet neemt het Amerikaanse energiebedrijf Intersect Power over voor 4,75 miljard dollar. De overname is bedoeld om Google toegang te geven tot meer elektriciteit voor zijn datacenters, werd maandag bekendgemaakt.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump lijkt op een nieuwe manier te proberen windenergieparken voor de oostkust tegen te gaan. De vergunningen voor vijf parken in aanbouw zijn opgeschort uit zorgen om de nationale veiligheid. Ze kunnen volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken radarsystemen verstoren en valse doelwitten creƫren.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Chemiebedrijf 3M gaat ondernemers rondom de Westerschelde betalen voor schade die zij vanwege de vervuilende stoffen PFAS in het water hebben geleden. Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat meldt dat aan de Tweede Kamer. Het ministerie maakte niet bekend hoeveel geld wordt uitgekeerd, noch welke ondernemers betaald krijgen.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse brandstoffenbedrijf FincoEnergies komt in handen van het Zwitserse Glencore. De multinational op het gebied van grondstoffen en mijnbouw neemt FincoEnergies over van Coloured Finches, de investeringsmaatschappij die het bedrijf in 2013 oprichtte. Coloured Finches blijft wel betrokken bij de leverancier van onder meer biobrandstoffen.
13 uur geleden