'Stijgende beurskoersen bewijzen succes van crisisaanpak VS'
WASHNINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De opgelopen beurskoersen op Wall Street de laatste tijd bewijzen volgens beleggers het succes van de crisisaanpak in de Verenigde Staten. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump. Volgens hem zijn de financiële markten slim, briljant zelfs. "En in hun ogen hebben wij het goed gedaan", zo zei hij.
Van Trump is bekend dat hij de beursgraadmeters graag als barometer van zijn succes gebruikt. De breed samengestelde S&P 500 sloot vrijdag op zijn hoogste stand sinds 10 maart. In de laatste zeven dagen ging de index 8 procent vooruit.
Trump staat erop dat het openbare leven in de VS weer langzaamaan normaliseert, mogelijk ook vanwege de presidentsverkiezingen later dit jaar. De lockdown-maatregelen in het land hebben laten diepe sporen na op de grootste economie van de wereld. Miljoenen Amerikanen raakten hun baan kwijt. Verder is de bedrijvigheid in het land sterk gedaald als gevolg van de crisis.
Volgens een poll van FiveThirtyEight staat 48 procent van de Amerikanen achter de crisisaanpak van Trump, tegen 49 procent die het niet eens is met zijn werkwijze. In de VS zijn honderdduizenden mensen besmet met het virus, dat al tienduizenden Amerikanen het leven kostte.
Meer uit Financieel
MAASTRICHT (ANP) - Dsm-firmenich is van een Amerikaans onderzoek naar mogelijke kartelvorming af. Het ministerie van Justitie van de Verenigde Staten heeft het gezondheids- en voedingsbedrijf onlangs gemeld dit onderzoek te sluiten, schrijft het Zwitsers-Nederlandse bedrijf in zijn jaarverslag.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De verhoogde importheffingen raken de staalindustrie in de Europese Unie hard. De export van staal vanuit de EU naar de Verenigde Staten is in de tweede helft van vorig jaar met 30 procent gedaald ten opzichte van een jaar eerder. Dat meldt Europese belangenvereniging voor de staalindustrie Eurofer op basis van gegevens van Eurostat.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De economische bedrijvigheid in de eurozone is in februari sterker toegenomen dan verwacht. Volgens marktonderzoeker S&P Global komt dit vooral door een versnelling van de groei in Duitsland, de grootste economie van het eurogebied. Zo liet de omvangrijke Duitse industrie voor het eerst in meer dan 3,5 jaar weer groei zien door de hogere overheidsuitgaven aan defensie en infrastructuur.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse gebruikers kunnen niet meer gokken op het Amerikaanse platform Polymarket. Daarmee lijkt de goksite gehoor te geven aan de oproep van de Kansspelautoriteit (Ksa), die had geëist dat het bedrijf de "illegale activiteit" zou staken.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Sportwagenfabrikant Aston Martin waarschuwt dat het verlies over vorig jaar groter uitvalt dan verwacht. Het Britse bedrijf heeft veel last van importheffingen die de Verenigde Staten onder Donald Trump hebben ingevoerd op buitenlandse auto's.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak krabbelde vrijdag wat op na de kleine verliesbeurt een dag eerder. Beleggers bleven voorzichtig en hielden vooral de ontwikkelingen rond een mogelijke Amerikaanse aanval op Iran in de gaten. De Amerikaanse president Donald Trump waarschuwde dat Iran de komende dagen een "betekenisvolle deal" over zijn nucleaire programma moet sluiten, want "anders gaan er slechte dingen gebeuren". Ook wordt gewacht op een belangrijk Amerikaans inflatiecijfer, dat later op de dag verschijnt.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Voedingsmiddelenconcern Danone ziet op dit moment geen grote financiële gevolgen van een terugroepactie van babyvoeding. Het bedrijf riep in verschillende landen batches producten terug, omdat ze mogelijk besmet waren met een giftige stof. De "huidige geïdentificeerde financiële gevolgen" zijn "niet materieel", schrijft het bedrijf in een toelichting bij de jaarcijfers. "De impactbeoordeling zal worden afgerond zodra de terugroepacties zijn voltooid."
5 uur geleden