Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Stijgende beurskoersen bewijzen succes van crisisaanpak VS'

'Stijgende beurskoersen bewijzen succes van crisisaanpak VS'

WASHNINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De opgelopen beurskoersen op Wall Street de laatste tijd bewijzen volgens beleggers het succes van de crisisaanpak in de Verenigde Staten. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump. Volgens hem zijn de financiële markten slim, briljant zelfs. "En in hun ogen hebben wij het goed gedaan", zo zei hij.

Van Trump is bekend dat hij de beursgraadmeters graag als barometer van zijn succes gebruikt. De breed samengestelde S&P 500 sloot vrijdag op zijn hoogste stand sinds 10 maart. In de laatste zeven dagen ging de index 8 procent vooruit.

Trump staat erop dat het openbare leven in de VS weer langzaamaan normaliseert, mogelijk ook vanwege de presidentsverkiezingen later dit jaar. De lockdown-maatregelen in het land hebben laten diepe sporen na op de grootste economie van de wereld. Miljoenen Amerikanen raakten hun baan kwijt. Verder is de bedrijvigheid in het land sterk gedaald als gevolg van de crisis.

Volgens een poll van FiveThirtyEight staat 48 procent van de Amerikanen achter de crisisaanpak van Trump, tegen 49 procent die het niet eens is met zijn werkwijze. In de VS zijn honderdduizenden mensen besmet met het virus, dat al tienduizenden Amerikanen het leven kostte.

Meer uit Financieel

Hogere productie muntgeld eurozone door toetreding Bulgarije

FRANKFURT (ANP/DPA) - De productie van muntgeld in de eurozone zal volgend jaar stijgen, vooral door de toetreding van Bulgarije tot de muntunie op 1 januari. De Europese Centrale Bank (ECB) heeft voor volgend jaar goedkeuring gegeven voor de productie van muntgeld met een totale waarde van ongeveer 2,4 miljard euro.

1 uur geleden
Intel zakt op Wall Street na bericht over staken test door Nvidia

NEW YORK (ANP) - Chipconcern Intel was woensdag bij opening een van de verliezers op Wall Street, na een bericht dat branchegenoot Nvidia een test heeft stopgezet om Intels productieproces te gebruiken voor het maken van geavanceerde chips.

1 uur geleden
Zorgverzekeraars rond met de ziekenhuizen, overstappiek verwacht

DEN HAAG (ANP) - De grote zorgverzekeraars hebben hun contracten zo goed als rond met de ziekenhuizen voor de zorg in 2026. Dat laten de verzekeraars weten. Van de grote vier had VGZ als eerste afspraken gemaakt en daar kwamen deze week Menzis en Zilveren Kruis bij. Alleen CZ laat weten nog met negen ziekenhuizen in gesprek te zijn, maar dat dat voor verzekerden geen gevolgen heeft.

2 uur geleden
Boeren Oekraïne vrezen afname voedselexport na aanvallen havens

KYIV (ANP/RTR) - De voedselexport van Oekraïne heeft last van de onlangs opgeschroefde aanvallen van Rusland op Oekraïense havens. De Oekraïense boerenbond UAC vreest dat de aanvallen kunnen leiden tot een grote afname van de handel.

3 uur geleden
Europese beurzen sluiten licht lager in verkorte kerstsessie

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn woensdag overwegend licht lager gesloten op de verkorte handelssessie voor kerst. Beleggers deden het rustig aan en pakten wat winst, terwijl er weinig richtinggevend nieuws was om te verwerken.

3 uur geleden
Financiële verwevenheid met buitenland groter ondanks spanningen

AMSTERDAM (ANP) - De omvang van de financiële relaties tussen Nederland en het buitenland is dit jaar verder gegroeid, ondanks de wereldwijde geopolitieke spanningen. Dat constateert De Nederlandsche Bank (DNB) op basis van de derdekwartaalcijfers over het bedrag dat Nederland in het buitenland heeft geïnvesteerd en uitgeleend. Andersom zijn er ook flinke investeringen van buitenlandse bedrijven in Nederland.

3 uur geleden
Pluimveesector: kalkoenen schaars met kerst door vogelgriep

DEN HAAG (ANP) - Kalkoenen voor het kerstdiner zijn dit jaar schaars door de uitbraken van vogelgriep. Dat komt vooral omdat veel Duitse kalkoenhouderijen, waar de meeste van onze kalkoenen vandaan komen, zijn geruimd.

3 uur geleden