'Stijgende beurskoersen bewijzen succes van crisisaanpak VS'
WASHNINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De opgelopen beurskoersen op Wall Street de laatste tijd bewijzen volgens beleggers het succes van de crisisaanpak in de Verenigde Staten. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump. Volgens hem zijn de financiële markten slim, briljant zelfs. "En in hun ogen hebben wij het goed gedaan", zo zei hij.
Van Trump is bekend dat hij de beursgraadmeters graag als barometer van zijn succes gebruikt. De breed samengestelde S&P 500 sloot vrijdag op zijn hoogste stand sinds 10 maart. In de laatste zeven dagen ging de index 8 procent vooruit.
Trump staat erop dat het openbare leven in de VS weer langzaamaan normaliseert, mogelijk ook vanwege de presidentsverkiezingen later dit jaar. De lockdown-maatregelen in het land hebben laten diepe sporen na op de grootste economie van de wereld. Miljoenen Amerikanen raakten hun baan kwijt. Verder is de bedrijvigheid in het land sterk gedaald als gevolg van de crisis.
Volgens een poll van FiveThirtyEight staat 48 procent van de Amerikanen achter de crisisaanpak van Trump, tegen 49 procent die het niet eens is met zijn werkwijze. In de VS zijn honderdduizenden mensen besmet met het virus, dat al tienduizenden Amerikanen het leven kostte.
Meer uit Financieel
TEHERAN (ANP/RTR) - Schepen mogen van Iran de belangrijke waterweg Straat van Hormuz niet gebruiken. Dat zegt een bron binnen de EU-marinemissie Aspides tegen persbureau Reuters.
34 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump kampt met meer dan 2000 rechtszaken van bedrijven die door hen betaalde invoerheffingen terugbetaald willen krijgen. Dat heeft persbureau Bloomberg becijferd. De rechtszaken hangen samen met de recente uitspraak van het Hooggerechtshof, waarbij een groot deel van Trumps tarieven onwettig verklaard werd. De regering probeert de rechtszaken voorlopig op de lange baan te schuiven.
53 minuten geledenZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - De in opspraak geraakte Zwitserse bank MBaer Merchant Bank wordt opgeheven. Eerder deze week besloot het Amerikaanse ministerie van Financiën de bank al toegang tot het Amerikaanse financiële systeem te ontzeggen. Inmiddels heeft de financiële toezichthouder van Zwitserland laten weten dat de bank zich niet aan de regels heeft gehouden en moet worden geliquideerd.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Meerdere grote olietankers lijken zaterdag de Straat van Hormuz, de ingang van de olierijke Perzische Golf, te mijden. Dat meldt persbureau Bloomberg. Dit lijkt te maken te hebben met de vrees dat de straat bij de militaire acties rond Iran kan worden betrokken. Als deze situatie aanhoudt, zou dit grote gevolgen kunnen hebben voor de olie- en gasprijzen.
2 uur geledenDUBAI (ANP) - Door de aanvallen op Iran is er in Dubai een KLM-toestel gestrand. Dat vliegtuig was al in Dubai en zou zaterdag terugvliegen naar Nederland. Dat kan nu echter niet. De passagiers hebben van KLM een hotelovernachting aangeboden gekregen, laat een woordvoerster weten na berichtgeving door NH Nieuws.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM mijdt zaterdag "uit voorzorg" de luchtruimen van Iran, Irak, Israël en diverse landen rond de Perzische Golf in verband met de aanvallen op Iran. Daardoor vallen de vluchten naar Tel Aviv, Dubai, Riyad en Dammam uit. Door de onzekere situatie is het niet duidelijk wat het betekent voor de vluchten van zondag, laat de luchtvaartmaatschappij zaterdagmiddag weten.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In de Perzische Golf bevinden zich op dit moment "enige tientallen" schepen onder Nederlandse vlag. Dat meldt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR), die de ontwikkelingen in het Midden-Oosten na de aanvallen op Iran "nauwgezet" volgt. "De gevolgen voor de scheepvaart zijn op dit moment nog niet in te schatten", zegt Cathelijne Bouwkamp, adviseur op maritiem recht en security bij de organisatie.
4 uur geleden