Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stiefvader Sharleyne: moeder is een beest zonder empathie

Stiefvader Sharleyne: moeder is een beest zonder empathie

LEEUWARDEN (ANP) - De stiefvader van Sharleyne noemt zijn ex Hélène J. "een beest zonder enige vorm van empathie of berouw". Het Openbaar Ministerie vermoedt dat Sharleyne in juni 2015 is gewurgd door haar moeder en van de tiende verdieping van een flat in Hoogeveen is gegooid.

De zaak is in hoger beroep bij het gerechtshof in Leeuwarden. De stiefvader vraagt 50.000 euro aan smartengeld. Hij lijdt aan een posttraumatische stressstoornis, aldus zijn raadsman. Bij de rechtbank vroeg hij in 2018 om het dubbele. De man wist via een klachtenprocedure vervolging van J. af te dwingen.

J. kan zich weinig van de fatale nacht herinneren, maar ontkent Sharleyne naar beneden te hebben gegooid. Toen ze haar zag liggen, werd het haar "zwart voor de ogen". Haar volgende herinnering is dat ze op het politiebureau zat. Volgens J. had de stiefvader geen goede relatie met Sharleyne en gaat het hem nu om geld. Ook zelf had ze veel problemen met haar ex, onder andere over de alimentatie.

Vrijgesproken

J. werd vrijgesproken door de rechtbank in Assen. Het OM eiste een celstraf van tien jaar en ging in beroep. De advocaat die de stiefvader bijstaat, noemt het een "weekendvonnis". Hij vindt het gek dat de rechtbank onder meer de verklaring van de bovenbuurman naast zich neerlegde. Die zou J. voor de val met Sharleyne hebben horen praten en later een plof hebben gehoord. Ook zijn er volgens hem geen aanwijzingen die een ander scenario dan een misdrijf ondersteunen, zoals slaapwandelen of zelfmoord.

Bekenden stellen dat J. destijds door alcoholproblemen twee gezichten had. Een aardige, punctuele vrouw die met drank op agressief werd. Op de avond van 7 juni 2015 had J. stevig gedronken. Volgens deskundigen heeft ze ook een persoonlijkheidsstoornis en gebruikt ze drank om rustig te worden. J. zei in het hof dat ze destijds veel stress had door de problemen met haar ex en de bemoeienis van jeugdzorg. Ze ontkent dat ze suïcidaal was.

Maandag

Maandag kwam ook de moeder van J. aan het woord. Zij heeft in de fatale nacht 'hoe heeft ze dit kunnen doen' tegen agenten gezegd. Maar dat was nog in de veronderstelling dat J. zichzelf iets had aangedaan, aldus de vrouw.

Het hoger beroep gaat dinsdag verder met het horen van deskundigen over het letsel van Sharleyne. Ook komen een expert op het gebied van slaapwandelen en een geheugendeskundige aan het woord. Het OM maakt donderdag de strafeis bekend.

Meer uit Binnenland

Rover eist gelijke behandeling trein- en vliegreiziger

AMERSFOORT (ANP) - Het is oneerlijk dat treinreizigers meebetalen aan grenscontroles en vliegreizigers niet. Dat vindt reizigersorganisatie Rover. De belangenvereniging hekelt bovendien de organisatie van de grenscontroles voor treinreizen. Daardoor zouden Eurostar-treinen te laat vertrekken en stoelen leeg blijven.

38 minuten geleden
Raadsinformatie van overheden offline om waarschuwing PHP

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Een dienst waarmee gemeenten, provincies en waterschappen officiële berichten publiceren, is woensdag uit voorzorg uitgeschakeld na een waarschuwing voor kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP. Volgens het bedrijf NotuBiz zijn er geen aanwijzingen voor een veiligheidslek.

48 minuten geleden
Nederlandse mannen in Colombia aangehouden op verzoek van OM

MEDELLIN (ANP) - In een internationaal drugsonderzoek zijn twee Nederlandse mannen op verzoek van het Openbaar Ministerie (OM) aangehouden in Colombia. Een woordvoerder bevestigt dat na berichtgeving van het AD. Het OM heeft de Colombiaanse autoriteiten nog niet om uitlevering gevraagd. De identiteit van de mannen is nog niet bekendgemaakt.

2 uur geleden
Familie Hajar blij met aanhouding verdachte, ook in diepe rouw

AMSTERDAM (ANP) - De familie van de in Amsterdam gedode Hajar (29) is "natuurlijk heel blij" dat de politie een verdachte heeft aangehouden, laat Namens de Familie weten. Tegelijkertijd zijn zij ook "in diepe rouw over het verlies van hun dochter, zus, familielid".

15 uur geleden
Storing Calandbrug opgelost, weer open voor verkeer

ROZENBURG (ANP) - De storing bij de Calandbrug is verholpen, meldt Rijkswaterstaat. De voormalige spoorbrug kampte eerder sinds maandagmiddag met een storing, maar die is door beheerder ProRail dinsdagavond opgelost. Zowel het wegverkeer als de scheepvaart kan weer gebruikmaken van de brug.

15 uur geleden
Verdachte aangehouden in zaak overleden Amsterdamse vrouw Hajar

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden in de zaak van de overleden 29-jarige Hajar uit Amsterdam, meldt het Amsterdamse OM namens de driehoek. Het gaat om een 23-jarige man van Somalische komaf, zonder vaste woon- of verblijfplaats. Hij verblijft sinds zijn 6e in Nederland.

16 uur geleden
OVV onderzoekt dodelijk ongeluk bij tankbedrijf Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) onderzoekt de explosie bij Gunvor Energy aan de Moezelweg in Rotterdam-Europoort op donderdag 13 augustus dit jaar. Het ongeluk bij het bedrijf voor raffinage en opslag van olieproducten kostte iemand het leven en er raakten vijf mensen gewond.

17 uur geleden