Stiefvader Sharleyne: moeder is een beest zonder empathie
LEEUWARDEN (ANP) - De stiefvader van Sharleyne noemt zijn ex Hélène J. "een beest zonder enige vorm van empathie of berouw". Het Openbaar Ministerie vermoedt dat Sharleyne in juni 2015 is gewurgd door haar moeder en van de tiende verdieping van een flat in Hoogeveen is gegooid.
De zaak is in hoger beroep bij het gerechtshof in Leeuwarden. De stiefvader vraagt 50.000 euro aan smartengeld. Hij lijdt aan een posttraumatische stressstoornis, aldus zijn raadsman. Bij de rechtbank vroeg hij in 2018 om het dubbele. De man wist via een klachtenprocedure vervolging van J. af te dwingen.
J. kan zich weinig van de fatale nacht herinneren, maar ontkent Sharleyne naar beneden te hebben gegooid. Toen ze haar zag liggen, werd het haar "zwart voor de ogen". Haar volgende herinnering is dat ze op het politiebureau zat. Volgens J. had de stiefvader geen goede relatie met Sharleyne en gaat het hem nu om geld. Ook zelf had ze veel problemen met haar ex, onder andere over de alimentatie.
Vrijgesproken
J. werd vrijgesproken door de rechtbank in Assen. Het OM eiste een celstraf van tien jaar en ging in beroep. De advocaat die de stiefvader bijstaat, noemt het een "weekendvonnis". Hij vindt het gek dat de rechtbank onder meer de verklaring van de bovenbuurman naast zich neerlegde. Die zou J. voor de val met Sharleyne hebben horen praten en later een plof hebben gehoord. Ook zijn er volgens hem geen aanwijzingen die een ander scenario dan een misdrijf ondersteunen, zoals slaapwandelen of zelfmoord.
Bekenden stellen dat J. destijds door alcoholproblemen twee gezichten had. Een aardige, punctuele vrouw die met drank op agressief werd. Op de avond van 7 juni 2015 had J. stevig gedronken. Volgens deskundigen heeft ze ook een persoonlijkheidsstoornis en gebruikt ze drank om rustig te worden. J. zei in het hof dat ze destijds veel stress had door de problemen met haar ex en de bemoeienis van jeugdzorg. Ze ontkent dat ze suïcidaal was.
Maandag
Maandag kwam ook de moeder van J. aan het woord. Zij heeft in de fatale nacht 'hoe heeft ze dit kunnen doen' tegen agenten gezegd. Maar dat was nog in de veronderstelling dat J. zichzelf iets had aangedaan, aldus de vrouw.
Het hoger beroep gaat dinsdag verder met het horen van deskundigen over het letsel van Sharleyne. Ook komen een expert op het gebied van slaapwandelen en een geheugendeskundige aan het woord. Het OM maakt donderdag de strafeis bekend.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - "Ik kan niet meer op de staat vertrouwen", zei Inez Weski (71) maandag aan het slot van haar proces. "De advocaat opereert kennelijk al langer buiten de bescherming van de wet."
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een gevangenisstraf van zeventien jaar en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Timothy B. voor de moord op zijn 52-jarige moeder in zijn woning in Landsmeer en het wegmaken van haar onderbenen. De afgezaagde lichaamsdelen zijn nog niet teruggevonden, bleek maandag tijdens de strafzaak in de rechtbank in Amsterdam.
3 uur geledenSIMPELVELD (ANP) - Waterschap Limburg heeft een techniek gevonden om een groot deel van de medicijnresten uit afvalwater te halen. Volgens het waterschap kan hierdoor ruim 80 procent van de medicijnstoffen worden verwijderd, waar dat bij een reguliere aanpak zo'n 30 procent zou zijn. De organisatie spreekt zelf van "een wereldwijde primeur".
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in hoger beroep een werkstraf van 60 uur geëist tegen Raisa Blommestijn, waarvan 30 uur voorwaardelijk. De presentatrice van Ongehoord Nederland (ON!) staat terecht voor groepsbelediging en smaad vanwege berichten op X in 2023.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij de hack bij Booking.com zijn "geen financiële of betalingsgegevens en geen klantadressen ingezien". Dat meldt een woordvoerster van de boekingssite. Zondagavond liet Booking.com getroffen klanten weten dat er "onbevoegde derden" toegang hadden gekregen tot hun boekingsinformatie. Contactinformatie, specifiek e-mailadressen en telefoonnummers, en "bepaalde boekingsgegevens" zijn wel gestolen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nabestaanden vragen de rechtbank in Amsterdam de hoogst mogelijke straf op te leggen aan de 33-jarige Timothy B. voor de moord op zijn 52-jarige moeder in zijn woning in Landsmeer en het wegmaken van haar onderbenen. De afgezaagde lichaamsdelen zijn nog niet teruggevonden, bleek maandag tijdens de strafzaak.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Datalekken waarmee recent onder meer Basic-Fit, Booking.com en Odido te maken hebben gekregen, zijn nooit helemaal te voorkomen. Zelfs als de beveiliging van gegevens op orde is, kan het volgens cyberdeskundige Gina Doekhie alsnog misgaan. "Cybercriminelen worden steeds slimmer en hebben steeds betere technieken."
6 uur geleden