Stichting wil stille tocht voor slachtoffers explosies Tarwekamp
DEN HAAG (ANP) - Stichting Lichtpuntjes van Mariahoeve wil een stille tocht houden voor de slachtoffers van de explosies aan de Tarwekamp in Den Haag. Volgens mede-eigenaar Yousif Barki is daarover dinsdagmiddag overleg met onder meer de gemeente en andere betrokkenen. Het is nog niet bekend wanneer de stille tocht zou moeten plaatsvinden.
Bij de stichting in het nabijgelegen winkelcentrum is het een komen en gaan van mensen. Gedupeerden kunnen hier terecht voor hulp. Ook brengen mensen spullen en geld voor de getroffenen. Volgens Barki wordt niet alles meer aangenomen. "We kijken nu wat er nodig is. Onze vrijwilligerscoördinator is zelf slachtoffer en zit in een hotel. Vanuit daar houdt ze contact met anderen over wat ze nodig hebben. Dat varieert van schoenen, een jas, een laptop, een leesbril tot opladers. Het zijn vooral praktische dingen."
De slachtoffers krijgen ook zakgeld mee van de stichting om noodzakelijke aankopen te kunnen doen. "Ze hebben geen pinpas meer en worden in de hotels goed verzorgd met drie maaltijden per dag, maar ze hebben meer nodig."
De stichting is ook een van de initiatiefnemers van een inzamelingsactie, waarbij al bijna 580.000 euro is opgehaald via Doneeractie.nl. Het geld is nog niet beschikbaar, dus de stichting schiet nu alles voor. Barki vertelt dat ze juridisch advies krijgen over hoe het geld straks moet worden verdeeld. Hij schiet vol bij de vraag wat hij ervan vindt dat zo veel mensen geld geven. "Dit had ik nooit verwacht. Het is echt ongelofelijk. Zo zie je hoe Nederland meeleeft."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Nederland ligt niet op schema met de invoering van een Europees systeem voor grenscontroles. Dat heeft minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie, CDA) gezegd in een debat met de Tweede Kamer. "Het is een enorm grote en complexe opgave."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ongeveer 1700 politiemedewerkers die in interne systemen informatie hebben opgezocht over de dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude werkten in het hele land. "Er is informatie opgezocht in Amsterdam en in de omgeving van Lisa's woonplaats, maar ook in andere delen van het land", aldus een politiewoordvoerder.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De KLM vliegt dinsdagavond met reizigers terug die gestrand zijn in het Midden-Oosten door de oorlog in Iran. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in de Tweede Kamer. Aan boord zijn 83 Nederlanders. In de regio zitten vermoedelijk duizenden Nederlanders vast.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft dinsdag een 26-jarige man vrijgesproken van het leveren van het wapen waarmee rapper Bigidagoe is doodgeschoten. De verdachte was op 18 februari al op vrije voeten gesteld, een dag na de inhoudelijke behandeling van de zaak. Het Openbaar Ministerie had tien jaar cel geëist. De rechtbank vindt dat er niet genoeg bewijs is voor een veroordeling.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De familie van de vermoorde 17-jarige Lisa vindt het "heel pijnlijk en moeilijk te bevatten" dat zo'n 1700 politiemedewerkers zonder goede reden in de interne systemen informatie hebben opgezocht over de gewelddadige dood van de jonge vrouw. Zij werd in augustus vermoord toen ze vanuit Amsterdam naar huis fietste.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vrijspraak in een twintig jaar oude zaak over de moord op Tamara Wolvers in Alphen aan den Rijn dient voor advies te worden voorgelegd aan het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM). Dat adviseerde procureur-generaal (PG) Edwin Bleichrodt dinsdag aan de Hoge Raad.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer 1700 politiemedewerkers hebben in de interne systemen informatie opgezocht over de gewelddadige dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude, zonder goede reden. Justitieminister David van Weel (VVD) meldt dat de korpschef hem daarover heeft geïnformeerd na onderzoek van het Landelijk Team Interne Onderzoeken. "Ik vind het onacceptabel dat dit gebeurd is", aldus de bewindsman.
8 uur geleden