Stichting wil stille tocht voor slachtoffers explosies Tarwekamp
DEN HAAG (ANP) - Stichting Lichtpuntjes van Mariahoeve wil een stille tocht houden voor de slachtoffers van de explosies aan de Tarwekamp in Den Haag. Volgens mede-eigenaar Yousif Barki is daarover dinsdagmiddag overleg met onder meer de gemeente en andere betrokkenen. Het is nog niet bekend wanneer de stille tocht zou moeten plaatsvinden.
Bij de stichting in het nabijgelegen winkelcentrum is het een komen en gaan van mensen. Gedupeerden kunnen hier terecht voor hulp. Ook brengen mensen spullen en geld voor de getroffenen. Volgens Barki wordt niet alles meer aangenomen. "We kijken nu wat er nodig is. Onze vrijwilligerscoördinator is zelf slachtoffer en zit in een hotel. Vanuit daar houdt ze contact met anderen over wat ze nodig hebben. Dat varieert van schoenen, een jas, een laptop, een leesbril tot opladers. Het zijn vooral praktische dingen."
De slachtoffers krijgen ook zakgeld mee van de stichting om noodzakelijke aankopen te kunnen doen. "Ze hebben geen pinpas meer en worden in de hotels goed verzorgd met drie maaltijden per dag, maar ze hebben meer nodig."
De stichting is ook een van de initiatiefnemers van een inzamelingsactie, waarbij al bijna 580.000 euro is opgehaald via Doneeractie.nl. Het geld is nog niet beschikbaar, dus de stichting schiet nu alles voor. Barki vertelt dat ze juridisch advies krijgen over hoe het geld straks moet worden verdeeld. Hij schiet vol bij de vraag wat hij ervan vindt dat zo veel mensen geld geven. "Dit had ik nooit verwacht. Het is echt ongelofelijk. Zo zie je hoe Nederland meeleeft."
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat waarschuwt weggebruikers om in de regio Utrecht niet de weg op te gaan in verband met het winterse weer. "We zien de snelwegen rondom Utrecht vastlopen", aldus de dienst. "Er trekken nu sneeuwbuien over en daardoor zijn de wegen slecht begaanbaar en zullen de files verder toenemen."
23 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In de provincies Noord- en Zuid-Holland geldt maandagochtend tot 10.00 uur code oranje, meldt het KNMI. Tijdens de ochtendspits kan hier plaatselijk 3 tot 5 centimeter of meer sneeuw vallen. Mogelijk kan code oranje later in de ochtend ook voor andere provincies gaan gelden.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een man is in de nacht van zondag op maandag gewond geraakt bij een steekincident in een woning aan de Botersloot in Rotterdam. Dat meldt de Politie Eenheid Rotterdam op X. Het incident vond rond 00.55 uur plaats.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Eva Schloss-Geiringer is zaterdag op 96-jarige leeftijd overleden in Londen, meldt de Anne Frank Stichting zondag. Ze was de stiefdochter van Otto Frank, de vader van Anne Frank en Holocaustoverlevende.
10 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Alle geplande praktijkexamens voor de motor en bromfiets gaan maandag niet door vanwege sneeuw en gladheid. Het gaat in totaal om 616 examens die uit voorzorg worden uitgesteld, volgens het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR).
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Zowel in de stad als de provincie Utrecht blijven alle bussen de rest van de zondagavond stilstaan. "Door gladheid rijden er geen bussen meer. Trams blijven rijden", meldt U-OV, dat het bus-en tramvervoer in de provincie verzorgt. De vervoersbedrijven Transdev en Keolis zijn daar de uitvoerders van.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door het aanhoudende winterweer en het einde van de kerstvakantie voorziet Rijkswaterstaat voor maandagochtend een drukke ochtendspits. "Daarnaast moeten weggebruikers rekening houden met gevaarlijke rijomstandigheden vanwege sneeuwval en gladheid door bevriezing van natte weggedeelten", waarschuwt de wegbeheerder.
16 uur geleden