Stichting wil stille tocht voor slachtoffers explosies Tarwekamp
DEN HAAG (ANP) - Stichting Lichtpuntjes van Mariahoeve wil een stille tocht houden voor de slachtoffers van de explosies aan de Tarwekamp in Den Haag. Volgens mede-eigenaar Yousif Barki is daarover dinsdagmiddag overleg met onder meer de gemeente en andere betrokkenen. Het is nog niet bekend wanneer de stille tocht zou moeten plaatsvinden.
Bij de stichting in het nabijgelegen winkelcentrum is het een komen en gaan van mensen. Gedupeerden kunnen hier terecht voor hulp. Ook brengen mensen spullen en geld voor de getroffenen. Volgens Barki wordt niet alles meer aangenomen. "We kijken nu wat er nodig is. Onze vrijwilligerscoördinator is zelf slachtoffer en zit in een hotel. Vanuit daar houdt ze contact met anderen over wat ze nodig hebben. Dat varieert van schoenen, een jas, een laptop, een leesbril tot opladers. Het zijn vooral praktische dingen."
De slachtoffers krijgen ook zakgeld mee van de stichting om noodzakelijke aankopen te kunnen doen. "Ze hebben geen pinpas meer en worden in de hotels goed verzorgd met drie maaltijden per dag, maar ze hebben meer nodig."
De stichting is ook een van de initiatiefnemers van een inzamelingsactie, waarbij al bijna 580.000 euro is opgehaald via Doneeractie.nl. Het geld is nog niet beschikbaar, dus de stichting schiet nu alles voor. Barki vertelt dat ze juridisch advies krijgen over hoe het geld straks moet worden verdeeld. Hij schiet vol bij de vraag wat hij ervan vindt dat zo veel mensen geld geven. "Dit had ik nooit verwacht. Het is echt ongelofelijk. Zo zie je hoe Nederland meeleeft."
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - De politierechter in Den Bosch heeft woensdag tijdens een snelrechtzitting twee mannen veroordeeld voor incidenten tijdens de jaarwisseling.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Door het winterse weer rijden ook donderdag minder treinen. De dienstregeling wordt aangepast, laat spoorbeheerder ProRail weten. Op vrijdag worden mogelijk ook minder treinen ingezet.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zeker 171 mensen worden verdacht van een misdrijf tijdens de jaarwisseling. Ze hebben bijvoorbeeld agenten, brandweermedewerkers of ambulancemedewerkers belaagd of spullen vernield. Dat meldt het Openbaar Ministerie. Vorig jaar waren er 120 verdachten. Het aantal hulpverleners dat te maken kreeg met geweld en agressie, is eveneens fors gestegen.
5 uur geledenDE BILT (ANP) - In de provincies Zuid-Holland en Zeeland geldt code oranje niet meer. Het KNMI heeft het waarschuwingsniveau woensdag aan het begin van de middag een stapje verlaagd naar code geel. Die gold al op de Waddeneilanden. De rest van het land staat nog op code oranje.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Twee keer zoveel mensen als normaal hebben de afgelopen dagen een aanvraag ingediend bij NS om hun geld terug te krijgen. "Maar voor dagen met dit soort heftige weersomstandigheden, zien we geen gekke aantallen", aldus een woordvoerster. Zij kan niet toelichten hoeveel aanvragen er op een gemiddelde dag worden gedaan.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS rijdt ook na 12.00 uur nog met een uitgeklede versie van de winterdienstregeling, meldt een woordvoerster. Eerder zei de spooronderneming dat de treinen mogelijk in de loop van de ochtend weer volgens de winterdienstregeling konden rijden. De woordvoerster weet niet wanneer dit wel lukt.
7 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De vloeistof waarmee vliegtuigen ijsvrij worden gemaakt is weer geleverd, meldt KLM op haar website. De voorraad van de de-icingvloeistof dreigde dinsdag op te raken. KLM besloot vervolgens het spul met trucks uit Duitsland te halen om de voorraden aan te vullen.
7 uur geleden