Stichting wil dat ABN AMRO rentecompensatie tijdelijk staakt
DEN HAAG (ANP) - Stichting Geldbelangen wil dat ABN AMRO tijdelijk stopt met de compensatieregeling voor teveel betaalde rente op doorlopend krediet. De claimstichting vindt namelijk dat de bank veel te weinig compensatie biedt. Volgens eigen berekeningen van Geldbelangen krijgen klanten 40 tot 90 procent te weinig van de bank.
De stichting heeft dit aanhangig gemaakt bij het financieel klachteninstituut Kifid en er loopt nog een procedure over bij de Commissie van Beroep van het Kifid. Deze heeft aangegeven uiterlijk eind juli met een uitspraak te komen. Omdat er binnen afzienbare tijd duidelijkheid komt, moet ABN AMRO tijdelijk stoppen met het aanbieden van compensatie, vindt Geldbelangen.
De stichting raadt klanten die een voorstel hebben gekregen, aan om niet eerder te beslissen dan eind augustus. Dan moet de impact van de uitspraak van de Commissie van Beroep bekend zijn. Geldbelangen waarschuwt daarbij dat klanten die nu akkoord gaan, voor finale kwijting moeten tekenen en daarmee hun rechten op meer compensatie opgeven.
De stichting heeft ook kritiek op de Consumentenbond, die bij de compensatieregeling samenwerkte met ABN AMRO. Geldbelangen vindt het zeer kwalijk en misleidend van de Consumentenbond dat zij de consument niet voorlicht over het feit dat er mogelijk een veel betere regeling aan zit te komen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de wereldwijde importheffing die hij vrijdag invoerde van 10 naar 15 procent, meldt hij op zijn Truth Social.
24 minuten geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz verwacht dat de tariefdruk op de Duitse economie lager wordt na de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof. Dat oordeelde vrijdag dat een groot deel van de heffingen die president Donald Trump invoerde illegaal was.
38 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde liep weg bij een toespraak van de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick, omdat ze zijn anti-Europese retoriek ongepast vond in die setting. Dat zei ze zaterdag in een interview met The Wall Street Journal. Lagarde liep vorige maand weg van een diner op het World Economic Forum toen Lutnick zich negatief uitliet over Europa.
2 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Tientallen landen, waaronder de Verenigde Staten en China, hebben opgeroepen tot "veilige, betrouwbare en robuuste" kunstmatige intelligentie. Dat staat in een verklaring die zaterdag werd uitgegeven na een grote top in New Delhi. De verklaring bevatte geen concrete toezeggingen. Wel werden verschillende vrijwillige, niet-bindende initiatieven benadrukt, waaronder het internationaal bundelen van AI-onderzoekscapaciteiten.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof dat een deel van de importheffingen die president Donald Trump heeft opgelegd onwettig is, is volgens de Franse president Emmanuel Macron goed nieuws. Het toont volgens hem aan dat het goed is om in democratieën een tegenwicht te hebben tegen de macht.
5 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - India en Brazilië hebben afgesproken de samenwerking op het gebied van kritieke mineralen en zeldzame aardmetalen te versterken. Dat zei de Indiase premier Narendra Modi na gesprekken in New Delhi met de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over de importheffingen van Donald Trump en de stappen die de president daarop zette, zorgen ervoor dat de onzekerheid over het handelsklimaat waarschijnlijk verder aanhoudt. Dat laat ING-econoom Bert Colijn weten.
6 uur geleden