Stichting Vluchteling haalt binnen dag ton op voor hulp Libanon
DEN HAAG (ANP) - Stichting Vluchteling heeft binnen een dag 100.000 euro opgehaald voor noodhulp aan Libanon. De hulporganisatie opende dinsdag Giro 999. Het geld wordt gebruikt voor onderdak, noodopvang, psychologische ondersteuning en traumazorg.
Honderdduizenden mensen uit Libanon zijn de afgelopen dagen op de vlucht geslagen voor luchtaanvallen vanuit Israël. Volgens de Libanese autoriteiten zouden bij de luchtaanvallen tot dusver meer dan 560 mensen gedood zijn, vooral in het zuiden. Het zijn de bloedigste Israëlische aanvallen op Libanon sinds 2006 toen Israël en de beweging Hezbollah in juli en augustus van dat jaar een hevige strijd uitvochten.
Stichting Vluchteling is al jarenlang in Libanon actief en kan de hulp naar eigen zeggen snel opschalen. "De noden nemen heel rap toe", zegt de stichting over de situatie in het land. Naar onderdak is op dit moment de meeste vraag. Volgens een woordvoerder worden mensen nu onder meer in scholen opgevangen. "Daar voorzien wij ze van water, voedsel en medische hulp. We zullen ook tenten regelen als daar behoefte aan is."
Israëlische luchtaanvallen
Het Nederlandse Rode Kruis is vooralsnog geen aparte inzamelingsactie voor Libanon gestart, laat een woordvoerder weten. Wel staat de hulporganisatie in nauw contact met haar Libanese afdeling, mocht er een vraag komen voor extra hulp. "We blijven de situatie in de gaten houden om te kijken wat ze nodig hebben."
Volgens de woordvoerder draagt de Nederlandse tak al langere tijd financieel bij aan de hulpverlening van het Libanese Rode Kruis. De hulporganisatie is op dit moment erg druk met de hulp aan alle gewonden van de grootschalige Israëlische luchtaanvallen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De minister van Sociale Zaken had de afgelopen jaren te weinig toezicht op de problemen die de uitvoeringsorganisatie UWV had met de WIA. Dat schrijft de Algemene Rekenkamer in een rapport. Volgens de Rekenkamer was het UWV vooral bezig met het wegwerken van achterstanden en was er te weinig aandacht voor hoe de uitkeringen van arbeidsongeschikten werden vastgesteld. Daardoor kregen tienduizenden mensen te veel of te weinig geld.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam wil in de strafzaak tegen Sywert van Lienden en zijn voormalige zakenpartners Camille van Gestel en Bernd Damme meer weten over de werkwijze van de rechercheurs van de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD). Die deden onderzoek naar de mondkapjesaffaire.
11 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Het Dordrechts Museum voegt deze week een werk van Marlene Dumas toe aan de collectie. De Geboorte van de Schilderkunst is volgens het museum een sleutelwerk, dat dankzij "een genereuze bruikleengever" in het museum kan worden tentoongesteld. Het doek van de in Zuid-Afrika geboren kunstenares wordt donderdag in ontvangst genomen, in het bijzijn van Dumas.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse gebruikers van Spotify luisterden dit jaar vooral naar de muziek van de Haagse rapper Frenna. Hij voert het jaaroverzicht van de streamingdienst aan. Daarna volgen Lil Kleine en Ronnie Flex. Alle gebruikers van de dienst krijgen woensdag hun eigen lijst te zien, de Spotify Wrapped.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Jagers hebben op de Utrechtse Heuvelrug een wolf doodgeschoten. Uit een spoedanalyse van het DNA moet blijken of het gaat om de wolf waarvoor de provincie Utrecht eerder dit jaar een afschotvergunning verleende. Die wolf heeft een aantal keer mensen aangevallen en gebeten.
13 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Het noodlijdende vliegveld van Maastricht heeft wederom een nieuwe algemeen directeur aangesteld. Cor de Man begint op 1 februari als CEO van Maastricht Aachen Airport (MAA). Hij volgt Joost Meijs op, die net een jaar in dienst was toen hij op 1 november zijn functie neerlegde om directeur te worden van Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL).
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ook in Drenthe hebben mensen met schade aan hun woning door de gaswinning in Groningen vaker last van stress en minder vertrouwen in de overheid. "De impact van de gaswinningsproblematiek stopt niet bij de provinciegrens van Groningen", stelt onderzoeksinstituut Nivel, dat samen met de Rijksuniversiteit Groningen onderzoek doet.
13 uur geleden