Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stichting Vluchteling haalt 200.000 euro op voor Libië

Stichting Vluchteling haalt 200.000 euro op voor Libië

DEN HAAG (ANP) - Op giro 999 van Stichting Vluchteling voor slachtoffers van de overstromingen in Libië is inmiddels 200.000 euro binnengekomen. Afgelopen donderdag stond de teller nog op 115.000 euro. De stichting meldde eerder naast het geld dat binnenkomt op het gironummer een kwart miljoen euro vrij te maken voor hulp.

Het geld gaat naar partnerorganisaties die in het getroffen gebied eerste noodhulp verlenen aan de vele getroffenen. Ze helpen mensen aan schoon drinkwater, voedsel, onderdak, medische hulp en basisbehoeften als sanitaire middelen en kookgerei. Volgens Stichting Vluchteling is er in totaal 70 miljoen euro nodig.

Momenteel heeft vooral het creëren van tijdelijke opvang een hoge prioriteit, aldus de zegsman. "Een deel van de stad Derna, het epicentrum van de ramp, is weggevaagd. De mensen in het getroffen gebied worden gevraagd om te evacueren en zij settelen zich in gebieden rond de stad." Ook schoon drinkwater is een groot aandachtspunt, net als de hulp aan reddingsoperaties. Volgens de woordvoerder laat de overheid inmiddels hulp toe van buitenlandse hulporganisaties. Zij kunnen visa krijgen en hulpgoederen mogen geïmporteerd worden.

Hulp

Eerder werd bekend dat Nederland ICT'ers, logistiek experts en landmeetkundigen wil sturen naar de verwoeste delen van Libië. Minister Liesje Schreinemacher voor Ontwikkelingssamenwerking liet weten dat ze kunnen gaan helpen zodra de autoriteiten het aanbod aannemen. Andere EU-landen sturen onder andere medische teams, onderkomens en graafwerktuigen.

Door de overstromingen in het Noord-Afrikaanse land zijn duizenden mensen om het leven gekomen. Mede door de politieke instabiliteit in het land en de twee rivaliserende regeringen is er onduidelijkheid over de cijfers rondom de ramp. Volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) worden nog eens 9000 mensen vermist. Alleen al in de zwaar getroffen kuststad Derna zijn honderden panden verwoest en naar schatting zo'n 30.000 mensen dakloos geworden.

Het Rode Kruis heeft gironummer 7447 geopend voor hulp aan de slachtoffers in Libië. Daar was vorige week donderdag bijna 434.000 binnengekomen, dat naar zusterorganisatie de Libische Rode Halve Maan gaat. Een woordvoerder kon maandag geen update geven van de huidige tussenstand.

Meer uit Binnenland

Onderwijsraad: toetsen op scholen moeten meer gaan over leren

DEN HAAG (ANP) - Toetsen in het basis- en voortgezet onderwijs moeten meer in het teken staan van het onderwijs en leren en minder van belang zijn voor zaken als toelating, overgang of diploma. Dat zegt de Onderwijsraad donderdag in een advies dat wordt gegeven op verzoek van de Tweede Kamer.

2 uur geleden
Burgemeester Groningen wil asielopvang op locaties van het Rijk

HILVERSUM (ANP) - De Groningse burgemeester Roelien Kamminga wil dat het Rijk eigen locaties gaat inzetten om asielzoekers op korte termijn op te vangen. Ze wil zo voorkomen dat deze zomer mensen buiten moeten slapen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel, zei ze bij talkshow Pauw & De Wit.

2 uur geleden
Warffum vangt vanaf donderdag 4 nachten asielzoekers Ter Apel op

WARFFUM (ANP) - De gemeente Het Hogeland vangt vanaf donderdag vluchtelingen uit Ter Apel op in de Op Roakeldaishal in Warffum. De gemeente doet dit na een verzoek van asielminister Bart van den Brink, zo is te lezen op de website van de gemeente.

9 uur geleden
Leiden verlengt noodopvang voor asielzoekers met enkele maanden

LEIDEN (ANP) - Leiden heeft de noodopvang voor asielzoekers in een voormalige kerk met een paar maanden verlengd. Dat doet de gemeente om de druk op Ter Apel te helpen verlichten.

9 uur geleden
Inspectie onderzoekt jeugdhulp na kindermishandeling Stadskanaal

STADSKANAAL (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) begint een onderzoek naar (jeugd)zorgaanbieders en Veilig Thuis Groningen in Stadskanaal. Daarmee wil de inspectie een beeld krijgen van de kwaliteit en veiligheid van de jeugdhulp aan de kinderen die ernstig zijn mishandeld door twee vrouwen.

9 uur geleden
Groningen: nog 1 nacht opvang voor Ter Apel, erna andere gemeente

GRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt van woensdag op donderdag nog één keer de nachtopvang aan in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. Voor de opvang vanaf donderdag heeft een andere gemeente zich gemeld, zegt een Groningse gemeentewoordvoerster. Welke plaats dat is, wil zij niet zeggen.

10 uur geleden
Informatiebeveiliging bij veel grotere ggz-organisaties niet goed

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de grotere organisaties in de geestelijke gezondheidszorg (ggz) voldoet niet aan de wettelijke vereisten voor informatiebeveiliging. Dat schrijft de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). De IGJ wil dat de organisaties zo snel mogelijk volgens de wettelijke norm gaan werken.

12 uur geleden