Stichting Vluchteling haalt 200.000 euro op voor Libië
DEN HAAG (ANP) - Op giro 999 van Stichting Vluchteling voor slachtoffers van de overstromingen in Libië is inmiddels 200.000 euro binnengekomen. Afgelopen donderdag stond de teller nog op 115.000 euro. De stichting meldde eerder naast het geld dat binnenkomt op het gironummer een kwart miljoen euro vrij te maken voor hulp.
Het geld gaat naar partnerorganisaties die in het getroffen gebied eerste noodhulp verlenen aan de vele getroffenen. Ze helpen mensen aan schoon drinkwater, voedsel, onderdak, medische hulp en basisbehoeften als sanitaire middelen en kookgerei. Volgens Stichting Vluchteling is er in totaal 70 miljoen euro nodig.
Momenteel heeft vooral het creëren van tijdelijke opvang een hoge prioriteit, aldus de zegsman. "Een deel van de stad Derna, het epicentrum van de ramp, is weggevaagd. De mensen in het getroffen gebied worden gevraagd om te evacueren en zij settelen zich in gebieden rond de stad." Ook schoon drinkwater is een groot aandachtspunt, net als de hulp aan reddingsoperaties. Volgens de woordvoerder laat de overheid inmiddels hulp toe van buitenlandse hulporganisaties. Zij kunnen visa krijgen en hulpgoederen mogen geïmporteerd worden.
Hulp
Eerder werd bekend dat Nederland ICT'ers, logistiek experts en landmeetkundigen wil sturen naar de verwoeste delen van Libië. Minister Liesje Schreinemacher voor Ontwikkelingssamenwerking liet weten dat ze kunnen gaan helpen zodra de autoriteiten het aanbod aannemen. Andere EU-landen sturen onder andere medische teams, onderkomens en graafwerktuigen.
Door de overstromingen in het Noord-Afrikaanse land zijn duizenden mensen om het leven gekomen. Mede door de politieke instabiliteit in het land en de twee rivaliserende regeringen is er onduidelijkheid over de cijfers rondom de ramp. Volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) worden nog eens 9000 mensen vermist. Alleen al in de zwaar getroffen kuststad Derna zijn honderden panden verwoest en naar schatting zo'n 30.000 mensen dakloos geworden.
Het Rode Kruis heeft gironummer 7447 geopend voor hulp aan de slachtoffers in Libië. Daar was vorige week donderdag bijna 434.000 binnengekomen, dat naar zusterorganisatie de Libische Rode Halve Maan gaat. Een woordvoerder kon maandag geen update geven van de huidige tussenstand.
Meer uit Binnenland
ALBLASSERDAM (ANP) - In het Zuid-Hollandse Alblasserdam woedt een brand in een bedrijfspand, meldt de veiligheidsregio. Die adviseert omwonenden om ramen en deuren te sluiten wegens rookontwikkeling.
8 uur geledenSPRANG-CAPELLE (ANP) - De politie heeft zaterdag in het Brabantse Sprang-Capelle een verdachte aangehouden die wordt verdacht van poging tot doodslag of moord. Bij de aanhouding werd een schot gelost, maar niemand raakte gewond.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer tweeduizend mensen demonstreren zaterdagmiddag op het Malieveld in Den Haag tegen het Iraanse regime. Er klinkt muziek en ze dragen protestborden mee met teksten als 'Down with the islamic republic in Iran' en 'End the dictatorship in Iran'. Ook hebben de demonstranten de oude Iraanse vlag mee, een groen-wit-rode vlag met in het midden een leeuw met zwaard die tot 1979 werd gebruikt.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - ProRail vervangt dit jaar 288 camera's langs het spoor door nieuwe, slimme camera's. Ook gaat de spoorwegbeheerder drones testen die zelfstandig kunnen vliegen en beelden kunnen analyseren. Dit moet ervoor zorgen dat sneller gereageerd kan worden op gevaarlijke situaties, zoals mensen die op het spoor lopen of stilgevallen voertuigen bij overwegen. "Dat maakt het spoor veiliger en zorgt voor minder storingen en vertragingen", aldus ProRail.
22 uur geledenGENÈVE (ANP) - Nederland moet zich vrijdag verantwoorden op een hoorzitting van het comité dat erop toeziet dat het VN-vrouwenverdrag wordt nageleefd. In maart doet het comité dan aanbevelingen die Nederland moet volgen om vrouwenrechten te verbeteren.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het voormalige hoofdkantoor van verzekeraar Aegon in Den Haag wordt omgebouwd tot een nationaal centrum voor digitale veiligheid. In dat House of Cyber moeten onder meer het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) van het ministerie van Justitie en Veiligheid, onderzoeksinstituut TNO en het ministerie van Defensie gaan samenwerken.
1 dag geledenHATTEM (ANP) - Acht Gelderse gemeenten op en rond de Noord-Veluwe zijn bezorgd over de plannen van de beoogde coalitie voor Lelystad Airport. D66, VVD en CDA willen de luchthaven openstellen voor burgerluchtvaart, met jaarlijks zo'n 10.000 vluchten.
1 dag geleden