Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stichting Vluchteling haalt 200.000 euro op voor Libië

Stichting Vluchteling haalt 200.000 euro op voor Libië

DEN HAAG (ANP) - Op giro 999 van Stichting Vluchteling voor slachtoffers van de overstromingen in Libië is inmiddels 200.000 euro binnengekomen. Afgelopen donderdag stond de teller nog op 115.000 euro. De stichting meldde eerder naast het geld dat binnenkomt op het gironummer een kwart miljoen euro vrij te maken voor hulp.

Het geld gaat naar partnerorganisaties die in het getroffen gebied eerste noodhulp verlenen aan de vele getroffenen. Ze helpen mensen aan schoon drinkwater, voedsel, onderdak, medische hulp en basisbehoeften als sanitaire middelen en kookgerei. Volgens Stichting Vluchteling is er in totaal 70 miljoen euro nodig.

Momenteel heeft vooral het creëren van tijdelijke opvang een hoge prioriteit, aldus de zegsman. "Een deel van de stad Derna, het epicentrum van de ramp, is weggevaagd. De mensen in het getroffen gebied worden gevraagd om te evacueren en zij settelen zich in gebieden rond de stad." Ook schoon drinkwater is een groot aandachtspunt, net als de hulp aan reddingsoperaties. Volgens de woordvoerder laat de overheid inmiddels hulp toe van buitenlandse hulporganisaties. Zij kunnen visa krijgen en hulpgoederen mogen geïmporteerd worden.

Hulp

Eerder werd bekend dat Nederland ICT'ers, logistiek experts en landmeetkundigen wil sturen naar de verwoeste delen van Libië. Minister Liesje Schreinemacher voor Ontwikkelingssamenwerking liet weten dat ze kunnen gaan helpen zodra de autoriteiten het aanbod aannemen. Andere EU-landen sturen onder andere medische teams, onderkomens en graafwerktuigen.

Door de overstromingen in het Noord-Afrikaanse land zijn duizenden mensen om het leven gekomen. Mede door de politieke instabiliteit in het land en de twee rivaliserende regeringen is er onduidelijkheid over de cijfers rondom de ramp. Volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) worden nog eens 9000 mensen vermist. Alleen al in de zwaar getroffen kuststad Derna zijn honderden panden verwoest en naar schatting zo'n 30.000 mensen dakloos geworden.

Het Rode Kruis heeft gironummer 7447 geopend voor hulp aan de slachtoffers in Libië. Daar was vorige week donderdag bijna 434.000 binnengekomen, dat naar zusterorganisatie de Libische Rode Halve Maan gaat. Een woordvoerder kon maandag geen update geven van de huidige tussenstand.

Meer uit Binnenland

Twee doden door ernstig verkeersongeval in Eerbeek

EERBEEK (ANP) - Bij een ernstig ongeval op de Harderwijkerweg bij Eerbeek zijn vrijdagavond twee mannen overleden. Dat meldt de politie Gelderland op X. Het gaat om een aanrijding tussen een motor en een auto. De twee bestuurders overleden ter plaatse.

2 uur geleden
Asielzoekers bij overvol Ter Apel gaan weer naar Stadskanaal

STADSKANAAL (ANP) - De Groningse gemeente Stadskanaal gaat opnieuw asielzoekers voor een nacht opvangen die vrijdag buiten bij het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel stonden te wachten. De gemeente laat weten dat het om ongeveer tachtig mensen gaat.

5 uur geleden
Tientallen asielzoekers voor de poort bij Ter Apel

TER APEL (ANP) - Tientallen asielzoekers zitten rond 19.00 uur nog buiten de poort van het aanmeldcentrum in Ter Apel. Vooralsnog is er geen locatie gevonden waar deze mensen de nacht door kunnen brengen, laat een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) weten.

10 uur geleden
Drie Nederlanders van Gaza-flotilla aangekomen op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla zijn vrijdagmiddag uit Istanbul aangekomen op Schiphol. Israël onderschepte hen op de Middellandse Zee toen ze in een vloot met tientallen boten op weg waren naar Gaza om hulpgoederen te brengen. Een vierde opvarende heeft de vlucht gemist en zal naar verwachting later op de avond naar Nederland terugkeren.

10 uur geleden
ProRail krijgt boete van 2,75 miljoen vanwege te veel storingen

DEN HAAG (ANP) - Spoorbeheerder ProRail krijgt een boete van 2,75 miljoen euro van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat omdat er in 2025 te veel 'impactvolle storingen' waren. Dat staat in een Kamerbrief van staatssecretaris Annet Bertram (OV, CDA). De grens is 520 van zulke storingen, maar het waren er 586.

12 uur geleden
Eerste officiële zomerse dag van 2026 gemeten in De Bilt

DE BILT (ANP) - In De Bilt is het vrijdag 25,0 graden geworden en daarmee is de eerste officiële zomerse dag van het jaar een feit. Deze zomerse dag, waarop de temperatuur minimaal 25 graden moet aantikken, valt volgens Weeronline een week later dan gebruikelijk.

12 uur geleden
Radboudumc neemt patiënt met mogelijke ebola-infectie op

NIJMEGEN (ANP) - In het Radboudumc in Nijmegen is een patiënt opgenomen met een lage verdenking op ebola. Dat bevestigt zowel een woordvoerder van het RIVM als van het ziekenhuis aan het ANP. De patiënt ligt op een speciaal ingerichte afdeling voor ernstige infectieziekten zoals ebola.

13 uur geleden