Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stichting Vluchteling haalt 200.000 euro op voor Libië

Stichting Vluchteling haalt 200.000 euro op voor Libië

DEN HAAG (ANP) - Op giro 999 van Stichting Vluchteling voor slachtoffers van de overstromingen in Libië is inmiddels 200.000 euro binnengekomen. Afgelopen donderdag stond de teller nog op 115.000 euro. De stichting meldde eerder naast het geld dat binnenkomt op het gironummer een kwart miljoen euro vrij te maken voor hulp.

Het geld gaat naar partnerorganisaties die in het getroffen gebied eerste noodhulp verlenen aan de vele getroffenen. Ze helpen mensen aan schoon drinkwater, voedsel, onderdak, medische hulp en basisbehoeften als sanitaire middelen en kookgerei. Volgens Stichting Vluchteling is er in totaal 70 miljoen euro nodig.

Momenteel heeft vooral het creëren van tijdelijke opvang een hoge prioriteit, aldus de zegsman. "Een deel van de stad Derna, het epicentrum van de ramp, is weggevaagd. De mensen in het getroffen gebied worden gevraagd om te evacueren en zij settelen zich in gebieden rond de stad." Ook schoon drinkwater is een groot aandachtspunt, net als de hulp aan reddingsoperaties. Volgens de woordvoerder laat de overheid inmiddels hulp toe van buitenlandse hulporganisaties. Zij kunnen visa krijgen en hulpgoederen mogen geïmporteerd worden.

Hulp

Eerder werd bekend dat Nederland ICT'ers, logistiek experts en landmeetkundigen wil sturen naar de verwoeste delen van Libië. Minister Liesje Schreinemacher voor Ontwikkelingssamenwerking liet weten dat ze kunnen gaan helpen zodra de autoriteiten het aanbod aannemen. Andere EU-landen sturen onder andere medische teams, onderkomens en graafwerktuigen.

Door de overstromingen in het Noord-Afrikaanse land zijn duizenden mensen om het leven gekomen. Mede door de politieke instabiliteit in het land en de twee rivaliserende regeringen is er onduidelijkheid over de cijfers rondom de ramp. Volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) worden nog eens 9000 mensen vermist. Alleen al in de zwaar getroffen kuststad Derna zijn honderden panden verwoest en naar schatting zo'n 30.000 mensen dakloos geworden.

Het Rode Kruis heeft gironummer 7447 geopend voor hulp aan de slachtoffers in Libië. Daar was vorige week donderdag bijna 434.000 binnengekomen, dat naar zusterorganisatie de Libische Rode Halve Maan gaat. Een woordvoerder kon maandag geen update geven van de huidige tussenstand.

Meer uit Binnenland

Gemeenten verwachten meer vuurwerk tijdens jaarwisseling

DEN HAAG (ANP) - Gemeenten verwachten dat mensen meer vuurwerk afsteken vanwege het aanstaande landelijke verbod. Terwijl de meeste gemeenten een verloop verwachten dat aansluit bij eerdere jaren, maken sommige zich zorgen over meer overlast, schade en gevaarlijke situaties. Dat blijkt uit een rondgang van het ANP.

41 minuten geleden
Waarschuwing voor gladheid in vrijwel het hele land

DEN HAAG (ANP) - In vrijwel het hele land kunnen de wegen woensdagochtend spiegelglad zijn. Het KNMI waarschuwt met code geel voor de plaatselijke gladheid. Die waarschuwing geldt overal, behalve in het IJsselmeergebied (Afsluitdijk en Houtribdijk) en op de Waddeneilanden.

1 uur geleden
Code geel: plaatselijk glad in midden, oosten en zuidoosten

DE BILT (ANP) - In het midden, oosten en zuidoosten van het land kan het dinsdagavond, -nacht en woensdagochtend plaatselijk glad zijn, waarschuwt het KNMI. De gladheid ontstaat door bevriezing van natte weggedeelten of door lichte regen op een bevroren ondergrond, mogelijk zeer lokaal.

11 uur geleden
FVD wil bij verkiezingen in maart meedoen in zeker 100 gemeenten

DEN HAAG (ANP) - Forum voor Democratie wil bij de gemeenteraadsverkiezingen in maart meedoen in minimaal honderd gemeenten. Op haar website meldt de partij dat de deelname in dit aantal gemeenten vaststaat en dat nog wordt onderzocht of het op meer plekken kan.

11 uur geleden
Tijdens jaarwisseling is de lucht korte tijd mogelijk zeer slecht

DEN HAAG (ANP) - Tijdens de jaarwisseling zal de luchtkwaliteit korte tijd slecht of mogelijk zeer slecht zijn, verwacht het RIVM. Dit geldt vooral voor plaatsen waar vuurwerk wordt afgestoken. Het gaat slechts matig waaien, waardoor er plaatselijk hoge concentraties fijnstof zijn.

18 uur geleden
Vuurwerkvondst Weesp ging om meer dan 1100 kilo

WEESP (ANP) - De vuurwerkvondst in een huis in Weesp maandagavond betrof een lading van ruim 1100 kilo, meldt de politie. Er moesten moesten enkele tientallen woningen aan de Papelaan worden ontruimd nadat het zware vuurwerk werd gevonden.

19 uur geleden
Frituurvet in riool kost waterschappen miljoenen euro's

DEN HAAG (ANP) - De Unie van Waterschappen roept Nederlanders op het frituurvet dat in aanloop naar oud en nieuw wordt gebruikt om oliebollen te bakken niet door de gootsteen of het toilet te spoelen. Het vet stolt in het riool en zorgt geregeld voor verstoppingen, waarschuwt de koepelorganisatie. Dat en het zuiveren van het frituurvet uit het water kost de waterschappen jaarlijks miljoenen euro's.

19 uur geleden