Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stichting Frisse Wind noemt plannen Tata Steel 'een dode mus'

Stichting Frisse Wind noemt plannen Tata Steel 'een dode mus'

IJMUIDEN (ANP) - Stichting Frisse Wind kan zich niet vinden in de verduurzamingsplannen die Tata Steel vrijdag bekend heeft gemaakt. De organisatie die strijdt tegen de luchtverontreiniging door de staalfabriek spreekt op sociale media van "een dode mus".

Frisse Wind benadrukt dat de kooksgasfabriek 2 tot 2029 in gebruik blijft en kooksgasfabriek 1 nog tot "heel veel later". Tot die tijd "mogen we de kankerverwekkende dampen" inademen, aldus de organisatie. "Het is onacceptabel dat mensen en mussen tot 2030 ziek blijven worden en/of ernstige overlast ervaren door de uitstoot van zo'n enorm vervuilende fabriek in deze drukbevolkte regio."

Ook zegt Frisse Wind dat er nog altijd geen harde voorwaarden en een duidelijk ultimatum zijn gesteld voor staatssteun aan Tata Steel om te verduurzamen. "Dit is wat ons betreft onacceptabel in een land als Nederland!" Volgens de organisatie is het plan van Tata Steel om een groot deel van de grondstoffen te overkappen het "belangrijkste cadeautje voor omwonenden".

Advocate Bénédicte Ficq deed in 2021 namens de organisatie, 1100 omwonenden en zeven andere stichtingen aangifte tegen de fabriek. Zij laat weten nu niet op de plannen te willen reageren. Dorpsraad Wijk aan Zee zegt de reactie van Frisse Wind te onderschrijven.

Meer uit Financieel

Verliezen op Wall Street na forse toename olieprijzen

NEW YORK (ANP/RTR) - Wall Street is donderdag met verliezen gesloten. Amerikaanse beleggers maakten zich vooral zorgen over een fikse toename van de olieprijzen. Die stijging werd aangewakkerd door onzekerheid over de duur van de oorlog in het Midden-Oosten. Deze kende zijn zesde dag en er is geen uitzicht op een einde van het conflict. De vrees is juist dat de strijd zich ook nog naar andere landen kan uitbreiden.

3 uur geleden
Shell sluit olie- en gasdeals met Venezuela

CARACAS (ANP/RTR) - Shell heeft zijn intentie om nieuwe kansen in Venezuela te benutten formeel laten vastleggen. Donderdag sloot het olie- en gasconcern daarvoor verschillende deals met de regering van interim-president Delcy Rodríguez.

4 uur geleden
Groep Amerikaanse staten naar rechter om nieuwe heffingen Trump

NEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van 24 Amerikaanse staten spant een rechtszaak aan tegen de recent door president Donald Trump opgelegde importheffingen van 10 procent. Volgens de staten mag Trump de streep die het Amerikaanse hooggerechtshof onlangs zette door veel van zijn eerdere heffingen, niet omzeilen door zich op een andere wet te beroepen.

4 uur geleden
VolkerWessels in hoger beroep tegen boetes omkoping Sint Maarten

AMERSFOORT (ANP) - Bouwconcern VolkerWessels verzet zich tegen twee boetes van samen 480.000 euro die twee dochterbedrijven onlangs kregen voor de omkoping van een politicus in Sint Maarten. Ook een voormalige directeur, die een geldstraf kreeg van 30.000 euro voor zijn rol bij de corruptie, heeft hoger beroep aangetekend.

5 uur geleden
EU akkoord over verbod op vegetarische kip, vegaworst mag nog wel

BRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europees Parlement en de lidstaten hebben donderdag overeenstemming bereikt over een verbod op bepaalde vleestermen voor plantaardige producten. Een omschrijving als vegetarische kip mag straks niet meer worden gebruikt. Dat geldt ook voor combinaties met bijvoorbeeld steak of bacon. Aanduidingen als veggieburger of vegaworst blijven wel toegestaan.

6 uur geleden
Platenbedrijf achter Taylor Swift gaat toch niet naar Wall Street

HILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) schort zijn plannen voor een beursgang in de Verenigde Staten op. Volgens het platenbedrijf achter popsterren als Billie Eilish, Taylor Swift en Harry Styles is er momenteel te veel onzekerheid op de markt. Dat zorgt volgens de onderneming, met hoofdkantoor in Hilversum, voor een aanzienlijke verstoring in de eigen waardering.

7 uur geleden
Flinke stijging olieprijzen drukt sentiment Europese beleggers

AMSTERDAM (ANP) - Een nieuwe flinke toename van de olieprijzen door de oorlog in Iran drukte donderdag het sentiment op de aandelenbeurs in Amsterdam. De belangrijkste beursgraadmeters in Europa gingen eveneens met verliezen de handel uit. Olie- en gasconcern Shell zag zijn beurswaarde wel toenemen.

8 uur geleden