Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stichting Frisse Wind noemt plannen Tata Steel 'een dode mus'

Stichting Frisse Wind noemt plannen Tata Steel 'een dode mus'

IJMUIDEN (ANP) - Stichting Frisse Wind kan zich niet vinden in de verduurzamingsplannen die Tata Steel vrijdag bekend heeft gemaakt. De organisatie die strijdt tegen de luchtverontreiniging door de staalfabriek spreekt op sociale media van "een dode mus".

Frisse Wind benadrukt dat de kooksgasfabriek 2 tot 2029 in gebruik blijft en kooksgasfabriek 1 nog tot "heel veel later". Tot die tijd "mogen we de kankerverwekkende dampen" inademen, aldus de organisatie. "Het is onacceptabel dat mensen en mussen tot 2030 ziek blijven worden en/of ernstige overlast ervaren door de uitstoot van zo'n enorm vervuilende fabriek in deze drukbevolkte regio."

Ook zegt Frisse Wind dat er nog altijd geen harde voorwaarden en een duidelijk ultimatum zijn gesteld voor staatssteun aan Tata Steel om te verduurzamen. "Dit is wat ons betreft onacceptabel in een land als Nederland!" Volgens de organisatie is het plan van Tata Steel om een groot deel van de grondstoffen te overkappen het "belangrijkste cadeautje voor omwonenden".

Advocate Bénédicte Ficq deed in 2021 namens de organisatie, 1100 omwonenden en zeven andere stichtingen aangifte tegen de fabriek. Zij laat weten nu niet op de plannen te willen reageren. Dorpsraad Wijk aan Zee zegt de reactie van Frisse Wind te onderschrijven.

Meer uit Financieel

ING verwacht kleine daling in verkoop nieuwe auto's

AMSTERDAM (ANP) - De verkopen van nieuwe auto's in Nederland zakken dit jaar iets terug, na de kleine groei in 2025. Dit verwacht ING Research.

1 uur geleden
Elon Musks ruimtebedrijf SpaceX neemt zijn AI-startup xAI over

HAWTHORNE (ANP) - De raket- en satellietfabrikant SpaceX heeft de start-up voor kunstmatige intelligentie xAI, beide van techmiljardair Elon Musk, overgenomen. Dit meldt SpaceX op zijn website. Met de fusie wil SpaceX "de meest ambitieuze, verticaal geïntegreerde innovatiemotor op (en buiten) de aarde" vormen.

4 uur geleden
Minder omzet en winst in 2025 voor Eindhovense chipfabrikant NXP

EINDHOVEN (ANP) - Chipfabrikant NXP uit Eindhoven heeft in 2025 minder omzet en winst geboekt. De omzet bedroeg vorig jaar 12,3 miljard dollar, omgerekend ongeveer 10,4 miljard euro. Dat is 3 procent minder dan in 2024, meldt NXP in zijn kwartaal- en jaarresultaten.

5 uur geleden
Wall Street sluit hoger na goede industriële productiecijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag hoger geëindigd. Beleggers reageerden onder meer op goede cijfers over de industriële productie in de Verenigde Staten. Daaruit kwam naar voren dat de productieactiviteit in januari onverwacht is gegroeid in het snelste tempo sinds 2022.

5 uur geleden
Ørsted mag verder met bouwen groot windpark voor kust New York

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Ørsted mag van een Amerikaanse rechter verdergaan met het bouwen van een windpark op zee voor de kust van New York tijdens het wachten op een uitspraak. Het Deense windenergiebedrijf had een rechtszaak aangespannen, nadat de Amerikaanse president Donald Trump in december alle grote offshore-windenergieprojecten had stilgelegd.

7 uur geleden
KLM gaat onder herbenoemde Rintel kosten sneller verlagen

AMSTERDAM (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM wil de komende tijd onder de herbenoemde topvrouw Marjan Rintel sneller de kosten verlagen. In oktober werd al een kostenbesparingsprogramma van honderden miljoenen euro's aangekondigd, waarbij onder meer 250 kantoorbanen verdwenen. Met een volgende stap in die strategie moeten de kosten verder omlaag. Hoe dat gebeurt, wordt de komende maanden bekend.

9 uur geleden
VS en India akkoord over handelsdeal, meldt Trump

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met India. Dit meldt president Donald Trump maandag op zijn socialemediaplatform Truth Social, na een gesprek met de Indiase premier Narendra Modi.

9 uur geleden