Stichting erkent fouten in zorg mishandeld pleegkind Vlaardingen
AMSTERDAM (ANP) - De William Schrikker Stichting (WSS) erkent dat ze tekort is geschoten in haar rol als voogd voor het 11-jarige meisje dat ernstig is mishandeld door haar pleegouders. De stichting onderschrijft de conclusies van een donderdag gepubliceerd rapport van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd en de Inspectie Justitie en Veiligheid.
"Onze organisatie was verantwoordelijk voor het zicht en de regie op de veiligheid van het meisje en daarin hebben we verzaakt", zegt WSS-bestuurder Pim van Uchelen. Hij noemt het "onverteerbaar" dat het pleegmeisje "zo'n triest lot moest ondergaan". "Dat raakt ons diep en staat ver af van de standaarden die wij als organisatie hoog willen houden", aldus Van Uchelen.
Het rapport van de inspecties trok harde conclusies over het gebrek aan optreden van de William Schrikker Stichting en Enver, de pleegzorgorganisatie die het meisje bij de pleegouders plaatste. De schrijnende situatie kon ontstaan doordat de hulp van beide organisaties "langdurig en veelvuldig tekortschoot", concluderen de inspecties. De stichting neemt de aanbevelingen van het rapport over en zegt verbeteringen door te voeren.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Bij Nederlandse alarmcentrales zijn sinds afgelopen weekend honderden meldingen binnengekomen naar aanleiding van de onrust in het Midden-Oosten. Het gaat onder meer om meldingen van Nederlanders die zijn gestrand in het gebied.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 66-jarige invalkracht op een kinderdagverblijf in Amsterdam wordt ervan verdacht twee kinderen onzedelijk te hebben betast. Daarnaast vervolgt het Openbaar Ministerie de verdachte uit Almere voor het maken van kinderporno waarbij nog twee andere kinderen betrokken zijn.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het gasverbruik op treinstations is de afgelopen vijf jaar met 60 procent afgenomen, meldt ProRail. Dat komt onder meer doordat de spoorbeheerder de verwarming in hallen, wachtruimtes en toiletten alleen nog aanzet als dat noodzakelijk is. Voorheen werden die ruimtes standaard verwarmd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het plan om rechters te verbieden taakstraffen op te leggen bij geweld tegen hulpverleners, krijgt stevige kritiek van de Raad van State. Pas dit voorstel aan of dien het niet in, luidt de boodschap van de belangrijkste kabinetsadviseur aan het kabinet. Die vindt dat de bewegingsvrijheid van rechters en officieren van justitie te veel wordt ingeperkt door dit wetsvoorstel.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Rijksmuseum heeft een nieuwe Rembrandt ontdekt. Het is het schilderij Het visioen van Zacharias in de tempel, uit 1633. Twee jaar diepgaand onderzoek heeft aangetoond dat het echt door Rembrandt is geschilderd, meldt het museum maandag.
2 uur geledenVUGHT (ANP) - Gedetineerden in de zwaarste gevangenisregimes kunnen hun advocaten weer ontvangen. Een groep van 46 advocaten heeft besloten hun staking op te schorten. Ze hervatten maandag hun bezoeken aan de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught en de vier Afdelingen voor Intensief Toezicht (AIT).
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen voelden zich vaker onveilig in 2025 dan twee jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een bevolkingsonderzoek over veiligheid. Vorig jaar voelde 37 procent van de mensen zich weleens onveilig, bij het vorige peilmoment in 2023 was dat nog bijna 35 procent.
4 uur geleden