Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stichting Donorkind wil massadonor stoppen via rechter

Stichting Donorkind wil massadonor stoppen via rechter

DEN HAAG (ANP) - Stichting Donorkind eist donderdag in kort geding dat een zaaddonor, die volgens de organisatie zeker 550 kinderen heeft verwekt, stopt met het verstrekken van zijn sperma. Een van de moeders is ook eiseres in de zaak die in Den Haag wordt behandeld.

De stichting beticht de donor ervan dat hij zijn zaad tegen de regels in via zeker dertien klinieken in binnen- en buitenland heeft verspreid en het ook nog eens via ontmoetingsplatforms en sociale media aan andere wensouders aanbiedt.

"Volgens richtlijnen bij klinieken mag een donor maximaal doneren voor 25 kinderen of voor 12 gezinnen om inteelt, incest en psychische problemen voor donorkinderen te voorkomen", licht de organisatie toe. Ze wil dat de man op straffe van een dwangsom wordt gestopt. Ook moet hij klinieken aanschrijven om zijn daar opgeslagen sperma te vernietigen, eist de stichting.

Zijn handelswijze is volgens de advocaat van de organisatie, Mark de Hek, gevaarlijk voor het mentale welzijn en de gezondheid van donorkinderen. "Door zijn voortplantingsdrang de voorkeur te geven, handelt de donor onrechtmatig. Daarnaast schendt hij de overeenkomsten met de klinieken en met de wensouders, want zij vertrouwden op zijn toezegging dat hij maximaal 25 kinderen zou verwekken."

Meer uit Binnenland

Politie ontvangt zo'n tien tips over neerschieten Iraniër

SCHOONHOVEN (ANP) - De politie heeft tot dusver ongeveer tien tips ontvangen in het onderzoek naar het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker in Schoonhoven. Dat meldt een politiewoordvoerster zondag desgevraagd. Ze ging niet in op de inhoud van de tips.

6 uur geleden
Honderden demonstreren in centrum Amsterdam tegen oorlog in Iran

AMSTERDAM (ANP) - Tussen de twee- en driehonderd mensen demonstreren zondagmiddag op de Dam in Amsterdam tegen de oorlog in Iran. Het land wordt sinds eind vorige maand aangevallen door Israël en de Verenigde Staten. De protestactie is georganiseerd door de Internationale Stichting voor Iraanse Vrouwen. De demonstranten zijn aanhangers van Maryam Rajavi, de voorzitster van de Nationale Raad van het Iraanse verzet.

6 uur geleden
Ajaxbus kort stilgezet door groep met fakkels op snelweg A4

HOOFDDORP (ANP) - Een groep van zeker honderd personen met fakkels heeft zondag op de snelweg A4 kort de spelersbus van Ajax tegengehouden. Dat gebeurde ter hoogte van Hoofddorp. De groep liep daarna de weg over naar de middenberm. Het overige verkeer werd hierdoor gehinderd.

8 uur geleden
Defensie wil ruim 1000 mensen aannemen voor drone-eenheden

DEN HAAG (ANP) - De landmacht gaat drone- en counterdrone-eenheden toevoegen aan alle gevechtseenheden. Vanaf april moeten daarvoor 1000 tot 1200 mensen worden aangenomen, zei Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim in het televisieprogramma WNL Op Zondag.

10 uur geleden
Politie vindt ruim 3 ton cocaïne, acht aanhoudingen

KLUNDERT (ANP) - De politie heeft vrijdag 3223 kilo cocaïne in beslag genomen, meldt het Openbaar Ministerie zondag. Ook zijn acht personen aangehouden. Zij zitten vast. Een deel van de drugs werd bij Papendrecht aangetroffen in een bestelbus. De meerderheid van de verdovende middelen zat verstopt in een perscontainer op een vrachtwagentrailer.

11 uur geleden
Duizenden komen aan op Museumplein na mars tegen racisme

AMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen zijn zaterdag iets na 16.00 uur aangekomen op het Museumplein in Amsterdam na een mars tegen fascisme en racisme. Die vertrok rond 15.00 uur vanaf de Dam. Toen ging het nog om een paar honderd demonstranten, maar onderweg sloten veel mensen zich bij de stoet aan, zag een ANP-verslaggever.

1 dag geleden
Sarah Janneh genomineerd voor Annie M.G. Schmidtprijs

HILVERSUM (ANP) - Sarah Janneh en Kiki Schippers maken dit jaar kans op de Annie M.G. Schmidtprijs, de prijs voor het beste theaterlied van het voorgaande jaar. De nominaties werden zaterdag bekendgemaakt in het NPO Radio 1-programma De Taalstaat.

1 dag geleden