
Stichting Donorkind blijft meldingen krijgen na Netflixdocu
DEN HAAG (ANP) - Stichting Donorkind krijgt dagelijks twee of drie meldingen van ouders die zich zorgen maken na het zien van de documentaire 'The man with 1000 kids" bevestigt voorzitter Ties van der Meer na berichtgeving van RTL Nieuws. In de film wordt de Nederlandse 'massadonor' Jonathan in beeld gebracht.
Hij heeft sperma gedoneerd waarmee zeker honderden kinderen zijn verwekt, maar het exacte aantal is onduidelijk. De eerste dagen na de lancering van de documentaire eerder deze maand meldden zich al zo'n twintig mensen bij Stichting Donorkind, maar het aantal meldingen "stijgt gestaag", aldus Van der Meer.
Ouders vragen zich af of Jonathan of een andere massadonor uit de film de donor van hun kind is. "Of ze komen er nu achter: die internetdonor, blijkt een massadonor." De stichting kan ouders adviseren over wat te doen bij twijfel. "Om iets uit te sluiten, kun je een DNA-test doen." Ook start de stichting in september met praatgroepen speciaal voor ouders die kinderen hebben van een massadonor.
Gevaarlijk
Vorig jaar stond Jonathan voor de rechter, die oordeelde dat hij moest stoppen met het verstrekken van zijn sperma. De zaak was aangespannen door Stichting Donorkind. De massadonatie is gevaarlijk voor de gezondheid van de kinderen en slecht voor hun welzijn, zegt de stichting. Zo kunnen donorkinderen later in hun leven zonder dat ze het weten een kind krijgen met iemand die genetisch hun halfbroer- of zus is, wat ook weer schadelijk kan zijn voor hun nageslacht.
Volgens de rechtbank had Jonathan gelogen over zijn spermadonaties. Hij zei tegen mensen die gebruik wilden maken van zijn donatie dat hij maximaal 25 donorkinderen had, het maximumaantal dat individuele klinieken hanteren voor spermadonoren.
Ties van der Meer laat weten dat ouders de stichting ook benaderen, omdat ze andere donoren herkennen in de documentaire, zoals een donor genaamd Leon.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - De raad van toezicht van Omroep MAX heeft met omroepbaas Jan Slagter gesproken over de manier waarop die vorige week voor de camera van Shownieuws de samenwerking met presentator Özcan Akyol verbrak. Slagter heeft toegezegd "de kwestie op te lossen" en daarmee is de zaak wat de toezichthouder betreft afgerond, meldt voorzitter Gerard Dielessen aan het ANP.
13 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Tussen Utrecht en Arnhem rijden maandagochtend geen treinen door een boom op het spoor. De NS verwacht dat dit tot ongeveer 13.45 uur duurt.
25 minuten geledenVESSEM (ANP) - Bij de brand in het Brabantse Vessem zijn zondagavond laat duizenden kippen omgekomen, laat de veiligheidsregio weten. De brand brak uit in een loods aan de Keijenhurkseweg en sloeg over naar een naastgelegen kippenstal.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij het Centrum Seksueel Geweld Amsterdam-Amstelland zijn dit weekend vijf meldingen binnengekomen van mensen die het slachtoffer zijn geworden van seksueel geweld.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bart van Kent is het tweede Tweede Kamerlid van de SP dat niet terugkomt na de verkiezingen. Eerder maakte Michiel van Nispen bekend niet verder te gaan. Zondag zei Van Kent op X dat "het tijd is om het stokje door te geven".
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De organisatie van Pride Amsterdam kijkt tevreden terug op de editie van dit jaar, die zondagavond eindigt met een drukbezocht slotfeest op de Dam. "Het was een aaneenschakeling van hoogtepunten", zegt een woordvoerder van de organisatie.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Afvalinzamelaars hebben na de Canal Parade ruim 84 ton afval opgehaald in het centrum van Amsterdam. Medewerkers van de gemeente zijn zaterdagavond begonnen met het opruimen van de stad en hebben volgens een woordvoerder van de gemeente de hele nacht doorgewerkt. De opruimactie verliep volgens hem goed. Vorig jaar werd meer afval opgehaald, toen ging het om zo'n 101 ton.
17 uur geleden