Stichting denkt na over stappen tegen andere pornosites
AMSTERDAM (ANP) - Expertisebureau Online Kindermisbruik (EOKM) noemt het een "overwinning voor de rechten en privacy van slachtoffers" dat de rechtbank in Amsterdam de pornosite xhamster.com verboden heeft om amateurbeelden waarvoor geen toestemming is gegeven online te hebben staan. De stichting laat weten na te denken over vervolgstappen tegen andere pornosites die "zonder expliciete toestemming" beeldmateriaal publiceren of gepubliceerd hebben met "herkenbare personen die in de privésfeer seksuele handelingen verrichten".
De pornosite xhamster.com moet binnen drie weken alle gepubliceerde filmpjes als daar niet door alle mensen in beeld toestemming voor is gegeven, offline halen. Dat geldt wereldwijd voor filmpjes waarin mensen die in Nederland wonen te zien zijn. Ook moeten filmpjes van mensen uit het buitenland die geen toestemming hebben gegeven, in Nederland ontoegankelijk worden gemaakt. Gebeurt dit niet, kan er een dwangsom die oploopt tot 30.000 euro per filmpje opgelegd worden. Eerder won EOKM al in een soortgelijke procedure tegen vagina.nl.
Arda Gerkens, directeur EOKM, laat weten blij te zijn met de uitspraak: "Ik ben blij dat de rechter opnieuw bevestigt dat dit soort amateurbeelden niet zomaar online geplaatst kunnen worden. Het op deze manier verspreiden van naaktbeelden moet gestopt worden en daar spelen alle pornosites een rol in."
Nederlandse wet
Advocaat Hanna van Til, die de stichting bijstond in het kort geding, zegt dat na dit vonnis xhamster en "ook andere exploitanten echt niet meer de andere kant op kunnen kijken". De exploitant van de pornosite is gevestigd op Cyprus, maar moet zich volgens de advocaten van EOKM "gewoon aan de Nederlandse wet houden".
De pornosite beraadt zich nog op een reactie op het vonnis.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - De politie heeft het rijbewijs en de auto afgepakt van een bestuurder die zondagochtend met bijna 240 kilometer per uur over de snelweg reed. De automobilist werd met zijn Mercedes gelaserd op de A2, waar 100 kilometer per uur de maximumsnelheid is.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Parool is "blij en trots" met alle aandacht die de paginagrote advertentie van Harry Styles in de zaterdagkrant genereert. Dat laat hoofdredacteur Michiel Couzy zondag weten aan het ANP. Hij overweegt extra exemplaren van de papieren zaterdageditie bij te laten drukken. In een handgeschreven advertentie bedankte de Britse ster de stad voor de gastvrijheid tijdens zijn tien concerten in de Johan Cruijff ArenA.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - De mannen die zaterdag werden aangehouden voor de verstoring van de openbare orde rond het optreden van rapper Ye in de GelreDome in Arnhem zijn weer vrij na afgelopen avond verhoord te zijn. Dat meldt een woordvoerder van de politie. Het ging om een 22-jarige man uit Schiedam en een 24-jarige man uit Lelystad. Het Openbaar Ministerie gaat over de verdere afhandeling van hun zaak.
14 uur geledenGIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.
1 dag geledenEPE (ANP) - Een zoekactie naar een vermiste man in het noorden van de Veluwe is zaterdagavond afgebroken omdat er wolven in het gebied zijn. Reddingsorganisatie SAR Nederland meldt dat het verder zoeken "te onveilig voor mens en dier" zou worden.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.
1 dag geleden