Stichting denkt na over stappen tegen andere pornosites
AMSTERDAM (ANP) - Expertisebureau Online Kindermisbruik (EOKM) noemt het een "overwinning voor de rechten en privacy van slachtoffers" dat de rechtbank in Amsterdam de pornosite xhamster.com verboden heeft om amateurbeelden waarvoor geen toestemming is gegeven online te hebben staan. De stichting laat weten na te denken over vervolgstappen tegen andere pornosites die "zonder expliciete toestemming" beeldmateriaal publiceren of gepubliceerd hebben met "herkenbare personen die in de privésfeer seksuele handelingen verrichten".
De pornosite xhamster.com moet binnen drie weken alle gepubliceerde filmpjes als daar niet door alle mensen in beeld toestemming voor is gegeven, offline halen. Dat geldt wereldwijd voor filmpjes waarin mensen die in Nederland wonen te zien zijn. Ook moeten filmpjes van mensen uit het buitenland die geen toestemming hebben gegeven, in Nederland ontoegankelijk worden gemaakt. Gebeurt dit niet, kan er een dwangsom die oploopt tot 30.000 euro per filmpje opgelegd worden. Eerder won EOKM al in een soortgelijke procedure tegen vagina.nl.
Arda Gerkens, directeur EOKM, laat weten blij te zijn met de uitspraak: "Ik ben blij dat de rechter opnieuw bevestigt dat dit soort amateurbeelden niet zomaar online geplaatst kunnen worden. Het op deze manier verspreiden van naaktbeelden moet gestopt worden en daar spelen alle pornosites een rol in."
Nederlandse wet
Advocaat Hanna van Til, die de stichting bijstond in het kort geding, zegt dat na dit vonnis xhamster en "ook andere exploitanten echt niet meer de andere kant op kunnen kijken". De exploitant van de pornosite is gevestigd op Cyprus, maar moet zich volgens de advocaten van EOKM "gewoon aan de Nederlandse wet houden".
De pornosite beraadt zich nog op een reactie op het vonnis.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Hoe langer de coronacrisis duurde, hoe meer belangen er speelden en die hadden invloed op de politieke besluitvorming rond de coronamaatregelen. Dat zei Pieter-Jaap Aalbersberg vrijdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Hij was tijdens de coronacrisis de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).
2 uur geledenTIVAT (ANP) - Nog voor de zomer komen de Benelux-landen met een plan om kandidaat-landen op een snellere en correcte manier de EU in te trekken. Dat zei premier Rob Jetten na afloop van een top tussen de EU en Westelijke Balkanlanden in het Montenegrijnse Tivat.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer maatregelen zijn nodig om het miljardentekort van woningcorporaties op te lossen, meldt minister Elanor Boekholt-O'Sullivan van Volkshuisvesting. Ze heeft enkele coalitieplannen doorgerekend om de bijna 20 miljard euro op te brengen die corporaties nog nodig hebben voor woningbouw en verduurzaming. Daaruit blijkt dat de maatregelen het tekort alleen "in theorie" oplossen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland was niet voorbereid op een "brede crisis" zoals de coronacrisis, zegt toenmalig Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid Pieter-Jaap Aalbersberg. Volgens hem lagen er allerlei handboeken voor kleinere crises in afgebakende sectoren, maar was de voorbereiding op een crisis die het hele land raakt niet op orde.
4 uur geledenASSEN (ANP) - De rechtbank in Assen heeft vrijdag celstraffen van 47 maanden opgelegd aan de drie mannen uit Heerhugowaard die in januari vorig jaar de gouden helm van Coțofenești en drie gouden armbanden roofden uit het Drents Museum in Assen.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NPO ziet op dit moment geen mogelijkheden om de ledenomroepen en aspirant-omroep Ongehoord Nederland (ON!) nader tot elkaar te brengen. Dat schrijft de NPO vrijdag in een reactie op het advies dat een onafhankelijke commissie een maand geleden uitbracht over de werkwijze van de NPO. Daarin staat dat bij ON! "substantiële tekortkomingen" zijn vastgesteld "in de naleving van journalistieke normen".
6 uur geledenHARDERWIJK (ANP) - Als het grote asielzoekerscentrum voor achthonderd mensen in Harderwijk over drie maanden niet gesloten is, zal opvangorgaan COA daar vanaf dat moment flink voor moeten gaan betalen. De gemeente legt dan een dwangsom van 91.000 euro per dag op en het maximumbedrag kan in negentig dagen oplopen tot 8.190.000 euro.
8 uur geleden