Stichting denkt na over stappen tegen andere pornosites
AMSTERDAM (ANP) - Expertisebureau Online Kindermisbruik (EOKM) noemt het een "overwinning voor de rechten en privacy van slachtoffers" dat de rechtbank in Amsterdam de pornosite xhamster.com verboden heeft om amateurbeelden waarvoor geen toestemming is gegeven online te hebben staan. De stichting laat weten na te denken over vervolgstappen tegen andere pornosites die "zonder expliciete toestemming" beeldmateriaal publiceren of gepubliceerd hebben met "herkenbare personen die in de privésfeer seksuele handelingen verrichten".
De pornosite xhamster.com moet binnen drie weken alle gepubliceerde filmpjes als daar niet door alle mensen in beeld toestemming voor is gegeven, offline halen. Dat geldt wereldwijd voor filmpjes waarin mensen die in Nederland wonen te zien zijn. Ook moeten filmpjes van mensen uit het buitenland die geen toestemming hebben gegeven, in Nederland ontoegankelijk worden gemaakt. Gebeurt dit niet, kan er een dwangsom die oploopt tot 30.000 euro per filmpje opgelegd worden. Eerder won EOKM al in een soortgelijke procedure tegen vagina.nl.
Arda Gerkens, directeur EOKM, laat weten blij te zijn met de uitspraak: "Ik ben blij dat de rechter opnieuw bevestigt dat dit soort amateurbeelden niet zomaar online geplaatst kunnen worden. Het op deze manier verspreiden van naaktbeelden moet gestopt worden en daar spelen alle pornosites een rol in."
Nederlandse wet
Advocaat Hanna van Til, die de stichting bijstond in het kort geding, zegt dat na dit vonnis xhamster en "ook andere exploitanten echt niet meer de andere kant op kunnen kijken". De exploitant van de pornosite is gevestigd op Cyprus, maar moet zich volgens de advocaten van EOKM "gewoon aan de Nederlandse wet houden".
De pornosite beraadt zich nog op een reactie op het vonnis.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - De eerste veertig van in totaal zo'n tachtig boten zijn vanuit de haven in Barcelona vertrokken richting Gaza om daar hulp te bieden. Op deze Global Sumud Flotilla zijn ongeveer vijfhonderd mensen, de andere helft vertrekt later vanuit Italië en Griekenland. Vanuit Spanje zijn zes Nederlanders mee, een meer dan gedacht omdat op de boot van Greenpeace ook een landgenoot meevaart, weet hoofd van de Nederlandse delegatie Marieke Stam sinds kort.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italië en Griekenland nog tien Nederlanders.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Bernard Z. (35), een van de verdachten die komende week terechtstaat voor de kunstroof in het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar, heeft geen deal gesloten met justitie. Zijn advocaat bevestigt zaterdag een bericht hierover van RTL Nieuws.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.
1 dag geleden