Stichting denkt na over stappen tegen andere pornosites
AMSTERDAM (ANP) - Expertisebureau Online Kindermisbruik (EOKM) noemt het een "overwinning voor de rechten en privacy van slachtoffers" dat de rechtbank in Amsterdam de pornosite xhamster.com verboden heeft om amateurbeelden waarvoor geen toestemming is gegeven online te hebben staan. De stichting laat weten na te denken over vervolgstappen tegen andere pornosites die "zonder expliciete toestemming" beeldmateriaal publiceren of gepubliceerd hebben met "herkenbare personen die in de privésfeer seksuele handelingen verrichten".
De pornosite xhamster.com moet binnen drie weken alle gepubliceerde filmpjes als daar niet door alle mensen in beeld toestemming voor is gegeven, offline halen. Dat geldt wereldwijd voor filmpjes waarin mensen die in Nederland wonen te zien zijn. Ook moeten filmpjes van mensen uit het buitenland die geen toestemming hebben gegeven, in Nederland ontoegankelijk worden gemaakt. Gebeurt dit niet, kan er een dwangsom die oploopt tot 30.000 euro per filmpje opgelegd worden. Eerder won EOKM al in een soortgelijke procedure tegen vagina.nl.
Arda Gerkens, directeur EOKM, laat weten blij te zijn met de uitspraak: "Ik ben blij dat de rechter opnieuw bevestigt dat dit soort amateurbeelden niet zomaar online geplaatst kunnen worden. Het op deze manier verspreiden van naaktbeelden moet gestopt worden en daar spelen alle pornosites een rol in."
Nederlandse wet
Advocaat Hanna van Til, die de stichting bijstond in het kort geding, zegt dat na dit vonnis xhamster en "ook andere exploitanten echt niet meer de andere kant op kunnen kijken". De exploitant van de pornosite is gevestigd op Cyprus, maar moet zich volgens de advocaten van EOKM "gewoon aan de Nederlandse wet houden".
De pornosite beraadt zich nog op een reactie op het vonnis.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat heeft in de nacht van maandag op dinsdag voor het eerst dit najaar in het hele land zout gestrooid om gladheid op wegen tegen te gaan. Eerder werd al wel gestrooid in bepaalde regio's.
15 minuten geledenALKMAAR (ANP) - De advocaat van Thijmen V. (33), die ervan wordt verdacht dat hij in 2021 zijn vader heeft vermoord en het lichaam heeft verstopt in twee vriezers, zegt dat er "hiaten" zijn in de conclusie van het Nederlands Forensisch Instituut (NFI) over de doodsoorzaak van het slachtoffer. Hij heeft een medisch deskundige ingeschakeld die kritisch is op de conclusies van het NFI.
36 minuten geledenHOUTEN (ANP) - Weeronline verwacht tijdens de jaarwisseling "vrij veel" wind. Voornamelijk in de kustregio's waait een matige tot krachtige westenwind. Hierdoor is het volgens het weerbureau "extra oppassen geblazen met vuurwerk".
2 uur geledenDE BILT (ANP) - Het was in 2025 zo warm in Nederland dat het jaar wordt opgenomen in de top 10 van warmste jaren sinds het begin van de metingen. Het KNMI drukt de temperatuur van elk jaar uit in een blauw of rood streepje. 2025 krijgt de kleur donkerrood.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twintig gemeenten hanteren dit jaar een vuurwerkverbod. Dat is er één meer dan vorig jaar. Ruim honderd andere gemeenten hebben vuurwerkvrije zones waar je geen vuurwerk mag afsteken. Uit een rondgang van het ANP blijkt dat dit jaar een afsteekverbod geldt in de gemeenten Alkmaar, Amersfoort, Amsterdam, Apeldoorn, Arnhem, Bloemendaal, Eindhoven, Haarlem, Heemstede, Heumen, Mook en Middelaar, Nijmegen, Rotterdam, Schiedam, Soest, Tilburg, Utrecht, Utrechtse Heuvelrug, Zutphen en Zwolle.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis maakt zich grote zorgen over de gevolgen van het afsteken van legaal en illegaal vuurwerk de komende jaarwisseling. Naar verwachting wordt er rond oud en nieuw meer dan ooit geknald. "Daarmee gaat het risico op ernstige verwondingen omhoog", stelt de organisatie.
4 uur geledenSINT-MICHIELSGESTEL (ANP) - De politie heeft veel vuurwerk gevonden in een bestelbus in het Brabantse Sint-Michielsgestel. Het ging in totaal om 1045 kilo, waaronder illegaal vuurwerk.
5 uur geleden