Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stichting De Gouden Tip van De Vries: 'We zijn geschokt'

Stichting De Gouden Tip van De Vries: 'We zijn geschokt'

AMSTERDAM (ANP) - Vicevoorzitter Lex de Jager van Stichting De Gouden Tip reageert geschokt op de aanslag op misdaadjournalist Peter R. de Vries. De stichting, waarmee De Vries geld inzamelt voor de gouden tip in de verdwijningszaak van Tanja Groen, legt alle publieke acties stil. Mensen kunnen nog wel doneren en tips geven op de website van de stichting.

"We zijn geschokt", zegt De Jager tegen het ANP. "Ik ken Peter heel goed. We zijn heel bezorgd over zijn situatie." De stichting staakt alle publieke acties, "totdat we meer weten over hopelijk het herstel van Peter", aldus de advocaat.

Peter R. de Vries werd dinsdagavond in het centrum van Amsterdam neergeschoten. Hij was daarvoor bij een live-uitzending van het programma RTL Boulevard geweest. Burgemeester van Amsterdam Femke Halsema zei dinsdagavond dat De Vries "vecht voor zijn leven".

Crowdfunding

De teller van de inzameling van Peter R. de Vries voor de gouden tip in de verdwijningszaak van Tanja Groen is woensdagmiddag opgelopen tot ruim 244.000 euro. Dinsdagavond ging het nog om ruim 238.000 euro.

Op 23 juni ging de website van de stichting van De Vries de lucht in. Het doel van de crowdfunding is om binnen een jaar 1 miljoen euro bijeen te krijgen. Als het na een jaar minder is, dan is dat de uit te loven beloning voor de gouden tip. Is het meer, dan zal het overschot worden gestoken in beloningen in andere zaken. Het initiatief heeft de steun van politie en justitie.

Tanja Groen verdween in augustus 1993 op 18-jarige leeftijd, tijdens de introductieweek van de Universiteit Maastricht.

Meer uit Binnenland

Oekraïners in Nederland: Laat Russen betalen, niet EU-burgers

DEN HAAG (ANP) - De stichting Oekraïners in Nederland is blij dat de EU 90 miljard euro leent om Oekraïne uit geldnood te helpen, maar had gehoopt dat het geld uit bevroren Russische tegoeden zou komen. "Het is vrij misplaatst dat Europeanen nu moeten opdraaien voor de schade die Rusland in Oekraïne aanricht", vindt zegsman Oleksandr Tomashchuk.

41 minuten geleden
Meer vuurwerk in beslag genomen dan vorig jaar rond deze tijd

DEN HAAG (ANP) - Er is meer illegaal vuurwerk in beslag genomen dan vorig jaar rond deze tijd, is te zien in de Vuurwerkbarometer van het OM. Het gaat dit jaar tot nu toe om 86.702 kilo. Vorig jaar ging het in dezelfde week om 80.616 kilo verboden vuurwerk.

42 minuten geleden
Partner doodgestoken Rotterdammer legt zich neer bij tbs-vonnis

SCHIPHOL (ANP) - De partner van de 32-jarige Rotterdammer die om het leven kwam bij de mesaanval aan de voet van de Erasmusbrug, "legt zich neer" bij het vonnis van de rechtbank. Die veroordeelde Ayoub M. (23) uit Amersfoort vrijdag tot tbs met dwangverpleging en legde hem geen celstraf op voor het vermoorden van de man die er aan het skaten was.

1 uur geleden
Inmiddels 6 verdachten opgepakt voor steekpartij school Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Inmiddels zijn er zes verdachten aangehouden voor een steekincident op het Mundus College aan de Burgemeester Hogguerstraat in de Amsterdamse wijk Slotermeer, meldt een politiewoordvoerder. Eerder werd gemeld dat er één verdachte was opgepakt. Bij het incident is een 16-jarige jongen gestoken.

1 uur geleden
Vijf jaar cel en tbs met voorwaarden in grote zedenzaak Enkhuizen

ALKMAAR (ANP) - De rechtbank in Alkmaar heeft de 28-jarige Winston A. uit Enkhuizen vrijdag vijf jaar cel en tbs met voorwaarden opgelegd voor het misbruiken van negentien minderjarigen. A. deed zich online voor als meisje en liet de slachtoffers voor de camera ontuchtige handelingen plegen. Omdat hij de beelden opnam, is hij ook schuldig aan het maken van kinderporno, oordeelde de rechtbank. Verder werd bij hem "een grote hoeveelheid" kinderporno aangetroffen die hij had gedownload en is A. schuldig aan de verkrachting van een 13-jarige jongen.

1 uur geleden
Omgeving Vestdijk Eindhoven afgezet na vondst explosief

EINDHOVEN (ANP) - Bij de Vestdijk in het centrum van Eindhoven is vrijdagochtend een explosief gevonden. Dat stamt vermoedelijk uit de Tweede Wereldoorlog. De politie heeft de omgeving afgezet. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) doet onderzoek.

2 uur geleden
Van Oosten roept op jaarwisseling niet uit de hand te laten lopen

DEN HAAG (ANP) - Demissionair justitieminister Foort van Oosten roept iedereen op om de jaarwisseling goed te laten verlopen. "Maak er een heel gezellig feestje van en steek voor de laatste keer vuurwerk af. Het is niet nodig om het feest te verpesten."

2 uur geleden