Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stichting BKR krijgt forse boete van Autoriteit Persoonsgegevens

Stichting BKR krijgt forse boete van Autoriteit Persoonsgegevens

TIEL (ANP) - Stichting Bureau Krediet Registratie (BKR) heeft verzuimd consumenten digitaal gratis toegang te geven tot hun gegevens in plaats van louter per post. Ook beperkte BKR het aantal gratis inzageverzoeken tot een keer per jaar. Daarmee wierp de stichting te hoge drempels op voor inzage wat in strijd is met de privacywetgeving, besloot toezichthouder Autoriteit Persoonsgegevens (AP). Daarom krijgt BKR een boete van 830.000 euro. De stichting is het oneens met de boete en stapt naar de rechter om de beslissing aan te vechten.

BKR verbeterde zijn werkwijze vorig jaar. De consumenten kunnen nu digitaal kosteloos bij hun gegevens. Dat die mogelijkheid eerder ontbrak, vindt de stichting geen schending. "Het blijkt niet duidelijk uit de Algemene Verordening Gegevensbescherming (AVG) dat het überhaupt verplicht is om digitaal inzage te faciliteren", aldus de stichting. Bovendien gaf BKR naar eigen zeggen de voorkeur aan afhandeling per post, juist vanuit privacyoverwegingen. Bij een schriftelijke aanvraag was er een extra controle op de identiteit van de afzender mogelijk met een kopie van het paspoort, aldus de organisatie. Nu gaat de digitale identificatie via de banken.

Ook is het aantal momenten aangepast dat mensen per post hun persoonsgegevens kunnen inzien. BKR verdedigt zijn eerdere beleid met het argument dat consumenten normaliter met de frequentie van een keer per jaar hun gegevens opvragen. Daarnaast ging de organisatie "ruimhartig" om met de eventuele extra verzoeken.

Veel klachten

De AP kreeg veel klachten van mensen die hun kredietgegevens wilden inzien maar op allerlei regels van BKR stuitten. Dat was voor de toezichthouder aanleiding om onderzoek te doen. Aleid Wolfsen, voorzitter van de AP: "Een negatieve kredietregistratie kan gevolgen hebben voor het krijgen van een lening of hypotheek. Het is dus belangrijk om makkelijk en snel te kunnen nagaan welke persoonsgegevens van jou worden verwerkt en of dit op een goede manier gebeurt."

BKR beheert gegevens over leningen en betalingsachterstanden in Nederland. Aan de hand van die gegevens kunnen kredietverstrekkers bepalen of ze iemand een lening verstrekken. Zo’n 11 miljoen mensen staan bij BKR geregistreerd.

Meer uit Financieel

Chipbedrijven en Oracle flink lager op roodgekleurd Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met rode cijfers gesloten, waarbij vooral flinke koersverliezen waren te zien in de chipsector. Ook softwareconcern Oracle stond bij de dalers op Wall Street na een bericht over het afketsen van een deal voor de financiering van een groot datacenter van het bedrijf.

3 uur geleden
Netanyahu: Israël keurt grote gasdeal met Egypte goed

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft woensdag goedkeuring gegeven voor een grote aardgasdeal met Egypte. Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Het gaat volgens Netanyahu om een deal ter waarde van bijna 35 miljard dollar waarbij de komende jaren gas aan Egypte wordt geleverd uit het grote gasveld Leviathan voor de kust van Israël.

4 uur geleden
Verlies voor AEX-index, chipbedrijven sterkste dalers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag met verlies gesloten. De chipbedrijven waren de grootste dalers bij de hoofdfondsen op het Damrak. Shell stond juist bij de winnaars, geholpen door de hogere olieprijzen.

6 uur geleden
Duizenden boeren in Brussel verwacht voor demonstratie EU-top

BRUSSEL (ANP) - Naar verwachting komen duizenden boeren donderdag naar Brussel om te demonstreren tijdens de EU-top. De EU-leiders zullen onder meer de meerjarenbegroting (2028-2034) bespreken, waarin ook het landbouwbudget staat. De landbouwsector is niet tevreden met het huidige voorstel voor het landbouwbudget.

8 uur geleden
Vuurwerkbranche stevent af op 20 procent meer verkoop dit jaar

DEN HAAG (ANP) - Vuurwerkverkopers hebben de afgelopen weken al goede zaken gedaan. Als dit enigszins doorzet, kan het zomaar zijn dat de branche "richting de 20 procent" meer gaat verkopen dan vorig jaar. Dat is de inschatting van belangenorganisatie Pyrotechniek Nederland. De voorzitter houdt wel een slag om de arm. "Allerlei factoren spelen daarin mee, zoals het weer en de situatie in de wereld", zegt voorzitter Leo Groeneveld.

9 uur geleden
Chiptoeleverancier ASMI investeert in uitbreiding in Almere

ALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASMI investeert in een uitbreiding van zijn activiteiten in Almere, waar het hoofdkantoor van het bedrijf staat. Volgens ASMI zal de uitbreiding in Nederland de toekomstige groei van de onderneming ondersteunen.

10 uur geleden
Aandelen Oracle omlaag na nieuws over afketsen datacenterdeal

NEW YORK (ANP) - Aandelen van softwareconcern Oracle zijn woensdag in waarde gedaald op de beurs in New York. Volgens zakenkrant Financial Times trekt een samenwerkingspartner zich terug uit de financiering van de bouw van een groot datacenter in Michigan voor Oracle. Eerder namen bij beleggers de zorgen al toe over de hoge kosten die Oracle maakt voor zijn groeiambities op het gebied van kunstmatige intelligentie.

10 uur geleden