Stichting achter massaclaim tegen Vattenfall gaat in beroep
AMSTERDAM (ANP) - De stichting die tevergeefs een massaclaim indiende tegen energieleverancier Vattenfall gaat in hoger beroep. Nuon-Claim wilde namens een groep kleine bedrijven en organisaties een vergoeding voor extra berekende kosten die volgens de stichting onterecht waren. De rechtbank in Amsterdam wees die vordering af, maar Nuon-Claim hoopt bij het gerechtshof op meer succes.
De zaak draait om een bedrag dat klanten met een grootverbruikersaansluiting extra moesten betalen aan Vattenfall, waar jaren geleden energieleverancier Nuon in is opgegaan. Volgens de claimstichting mocht Vattenfall die zogeheten kilowattvergoeding niet in rekening brengen, omdat er geen extra dienst tegenover zou staan. Ook beschuldigde Nuon-Claim de energieleverancier van het achterhouden van belangrijke informatie over de extra kosten. Dat zou samen neerkomen op misleiding
De rechter oordeelde in oktober dat de claims, bij elkaar goed voor 400 miljoen euro, onterecht waren. In de wet uit 1999 over de liberalisering van de energiemarkt staat volgens het vonnis dat de extra vergoeding geoorloofd was. Ook moeten "kleine" grootverbruikers volgens de rechter in staat zijn om zelf te berekenen hoeveel ze betalen aan kilowattvergoedingen en of het loont om over te stappen. Nuon-Claim noemt die laatste conclusie nu "te kort door de bocht".
Het hoger beroep gaat waarschijnlijk lang duren. Nuon-Claim verwacht geen uitspraak voor het einde van het jaar.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) beoordeelt de effecten van de recente stijging van de euro op de groei van de consumentenprijzen in haar kwartaalprognoses die in maart worden verwacht. Dat zei ECB-bestuurslid Piero Cipollone tegen het Cypriotische nieuwsagentschap CNA.
8 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het bedrijf Hims & Hers stopt met de verkoop van een imitatieversie van de nieuwe afslankpil van Novo Nordisk. De aankondiging komt kort na een besluit van de Amerikaanse toezichthouder FDA om strenger op te treden tegen namaakversies van afslankmiddelen.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Topman Will Lewis van The Washington Post verlaat de Amerikaanse krant, enkele dagen nadat honderden medewerkers zijn ontslagen. Na twee jaar aan het roer vindt hij nu het juiste moment om een stap opzij te doen, schrijft hij in een bericht aan personeel dat online werd gedeeld.
13 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.
1 dag geledenDAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.
1 dag geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.
1 dag geleden