Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stichting achter massaclaim tegen Vattenfall gaat in beroep

Stichting achter massaclaim tegen Vattenfall gaat in beroep

AMSTERDAM (ANP) - De stichting die tevergeefs een massaclaim indiende tegen energieleverancier Vattenfall gaat in hoger beroep. Nuon-Claim wilde namens een groep kleine bedrijven en organisaties een vergoeding voor extra berekende kosten die volgens de stichting onterecht waren. De rechtbank in Amsterdam wees die vordering af, maar Nuon-Claim hoopt bij het gerechtshof op meer succes.

De zaak draait om een bedrag dat klanten met een grootverbruikersaansluiting extra moesten betalen aan Vattenfall, waar jaren geleden energieleverancier Nuon in is opgegaan. Volgens de claimstichting mocht Vattenfall die zogeheten kilowattvergoeding niet in rekening brengen, omdat er geen extra dienst tegenover zou staan. Ook beschuldigde Nuon-Claim de energieleverancier van het achterhouden van belangrijke informatie over de extra kosten. Dat zou samen neerkomen op misleiding

De rechter oordeelde in oktober dat de claims, bij elkaar goed voor 400 miljoen euro, onterecht waren. In de wet uit 1999 over de liberalisering van de energiemarkt staat volgens het vonnis dat de extra vergoeding geoorloofd was. Ook moeten "kleine" grootverbruikers volgens de rechter in staat zijn om zelf te berekenen hoeveel ze betalen aan kilowattvergoedingen en of het loont om over te stappen. Nuon-Claim noemt die laatste conclusie nu "te kort door de bocht".

Het hoger beroep gaat waarschijnlijk lang duren. Nuon-Claim verwacht geen uitspraak voor het einde van het jaar.

Meer uit Financieel

Duitse wijnbouwers kampen met grote crisis, waarschuwt branche

BERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.

14 uur geleden
China versoepelt beursregels voor makers herbruikbare raketten

BEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciƫle raketten ontwikkelen.

17 uur geleden
Toezichthouder grijpt in bij DB om slechte planning werkzaamheden

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.

18 uur geleden
Breedste schip ooit vaart via kanaal door Zeeuws-Vlaanderen

GENT (ANP) - Het Kanaal Gent-Terneuzen, dat loopt door Zeeuws-Vlaanderen, ontvangt maandag voor het eerst een schip van meer dan 38 meter breed. Dat is nooit eerder gebeurd, meldt het Belgische persbureau Belga.

19 uur geleden
Winsten in Chinese industrie dalen tweede maand op rij

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De winsten van Chinese industriebedrijven zijn in november voor de tweede maand op rij gedaald. Dat wijst op een verzwakkende binnenlandse vraag en aanhoudende prijsdalingen bij de industriebedrijven.

19 uur geleden
Onderzoek de Volkskrant: Defensie verreweg grootste werkgever

AMSTERDAM (ANP) - Defensie is met afstand de grootste werkgever van Nederland, heeft de Volkskrant uitgezocht. Volgens onderzoek van de krant was Defensie eind vorig jaar goed voor 74.333 voltijdsbanen. Dat is bijna een vijfde meer dan in het vorige onderzoek vijf jaar geleden.

19 uur geleden
China legt sancties op aan Amerikaanse defensiebedrijven

BEIJING (ANP/RTR) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft sancties aangekondigd tegen tien individuen en twintig Amerikaanse defensiebedrijven vanwege wapenverkoop aan Taiwan.

21 uur geleden