Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stichting achter massaclaim tegen Vattenfall gaat in beroep

Stichting achter massaclaim tegen Vattenfall gaat in beroep

AMSTERDAM (ANP) - De stichting die tevergeefs een massaclaim indiende tegen energieleverancier Vattenfall gaat in hoger beroep. Nuon-Claim wilde namens een groep kleine bedrijven en organisaties een vergoeding voor extra berekende kosten die volgens de stichting onterecht waren. De rechtbank in Amsterdam wees die vordering af, maar Nuon-Claim hoopt bij het gerechtshof op meer succes.

De zaak draait om een bedrag dat klanten met een grootverbruikersaansluiting extra moesten betalen aan Vattenfall, waar jaren geleden energieleverancier Nuon in is opgegaan. Volgens de claimstichting mocht Vattenfall die zogeheten kilowattvergoeding niet in rekening brengen, omdat er geen extra dienst tegenover zou staan. Ook beschuldigde Nuon-Claim de energieleverancier van het achterhouden van belangrijke informatie over de extra kosten. Dat zou samen neerkomen op misleiding

De rechter oordeelde in oktober dat de claims, bij elkaar goed voor 400 miljoen euro, onterecht waren. In de wet uit 1999 over de liberalisering van de energiemarkt staat volgens het vonnis dat de extra vergoeding geoorloofd was. Ook moeten "kleine" grootverbruikers volgens de rechter in staat zijn om zelf te berekenen hoeveel ze betalen aan kilowattvergoedingen en of het loont om over te stappen. Nuon-Claim noemt die laatste conclusie nu "te kort door de bocht".

Het hoger beroep gaat waarschijnlijk lang duren. Nuon-Claim verwacht geen uitspraak voor het einde van het jaar.

Meer uit Financieel

Koperprijs stijgt naar recordhoogte door hamsteringen in VS

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is deze week tot een recordhoogte gestegen, aangedreven door vrees voor een wereldwijd tekort aan het industriële metaal. Grondstoffenhandelaren verwachten een tekort door hamsteringen in de Verenigde Staten. Ook werd de vraag aangewakkerd door een rapport van de invloedrijke zakenbank Citigroup, waarin wordt voorspeld dat de koperprijs verder zal stijgen.

14 minuten geleden
Schrijversvakbond: blokkeer overname Warner Bros. door Netflix

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een grote vakbond van schrijvers voor film en televisie in de Verenigde Staten vindt dat de overname van de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max van Warner Bros. Discovery door Netflix "moet worden geblokkeerd". Volgens de Writers Guild of America (WGA) vormt de overname een bedreiging voor scenaristen, producenten, regisseurs en bioscoopeigenaren.

3 uur geleden
Zaterdag topdrukte in kerstbomenverkoop direct na Sinterklaas

HAREN (ANP) - Kerstboomverkopers houden zaterdag rekening met topdrukte. Of dat de opmaat is naar betere verkopen dan vorig jaar, is nog wel afwachten. Daarover lijken grote spelers in de kerstbomenmarkt van mening te verschillen.

5 uur geleden
Netflix lager op Wall Street na megaovername Warner Bros.

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.

15 uur geleden
WSJ: waardering ruimtevaartbedrijf SpaceX naar 800 miljard dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.

15 uur geleden
Topman BASF ziet geen de-industrialisatie in Duitsland

LUDWIGSHAFEN (ANP/DPA) - De topman van het Duitse chemieconcern BASF ziet geen tekenen van de-industrialisatie van Duitsland ondanks de moeilijke marktomstandigheden voor veel Duitse industriebedrijven. Dat zei bestuursvoorzitter Markus Kamieth van het grootste chemiebedrijf ter wereld in een interview met zakenkrant Handelsblatt. Eerder deze week zei de invloedrijke lobbygroep BDI nog dat de neergang van de industrie structureel begint te worden.

18 uur geleden
Amsterdamse AEX sluit vrijwel onveranderd, Philips koploper

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Zorgtechnologiebedrijf Philips was koploper in de hoofdindex na het flinke koersverlies een dag eerder. Shell stond juist bij de grootste dalers na een adviesverlaging voor het olie- en gasconcern.

18 uur geleden