Stichting achter massaclaim tegen Vattenfall gaat in beroep
AMSTERDAM (ANP) - De stichting die tevergeefs een massaclaim indiende tegen energieleverancier Vattenfall gaat in hoger beroep. Nuon-Claim wilde namens een groep kleine bedrijven en organisaties een vergoeding voor extra berekende kosten die volgens de stichting onterecht waren. De rechtbank in Amsterdam wees die vordering af, maar Nuon-Claim hoopt bij het gerechtshof op meer succes.
De zaak draait om een bedrag dat klanten met een grootverbruikersaansluiting extra moesten betalen aan Vattenfall, waar jaren geleden energieleverancier Nuon in is opgegaan. Volgens de claimstichting mocht Vattenfall die zogeheten kilowattvergoeding niet in rekening brengen, omdat er geen extra dienst tegenover zou staan. Ook beschuldigde Nuon-Claim de energieleverancier van het achterhouden van belangrijke informatie over de extra kosten. Dat zou samen neerkomen op misleiding
De rechter oordeelde in oktober dat de claims, bij elkaar goed voor 400 miljoen euro, onterecht waren. In de wet uit 1999 over de liberalisering van de energiemarkt staat volgens het vonnis dat de extra vergoeding geoorloofd was. Ook moeten "kleine" grootverbruikers volgens de rechter in staat zijn om zelf te berekenen hoeveel ze betalen aan kilowattvergoedingen en of het loont om over te stappen. Nuon-Claim noemt die laatste conclusie nu "te kort door de bocht".
Het hoger beroep gaat waarschijnlijk lang duren. Nuon-Claim verwacht geen uitspraak voor het einde van het jaar.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Het aantal ondernemers dat stopt is in het eerste kwartaal van dit jaar voor het eerst in 2,5 jaar afgenomen. Dat ziet de Kamer van Koophandel (KVK). Er zijn ook meer nieuwe bedrijven begonnen ten opzichte van een jaar eerder.
14 minuten geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De gemiddelde hypotheekrente ligt momenteel op het hoogste punt in ruim twee jaar, meldt De Hypotheker. Dat komt met name door de oplopende kapitaalmarktrente, de belangrijkste graadmeter voor hypotheekrentes. Die stijgt vanwege de Iranoorlog. De hypotheekadviseur verwacht de komende periode nog een lichte stijging van de hypotheekrente, maar denkt wel dat de grootste piek achter de rug is.
17 minuten geledenLOS GATOS (ANP) - Streamingdienst Netflix heeft in het eerste kwartaal flink meer winst geboekt dan een jaar eerder, mede geholpen door prijsverhogingen en klantengroei. Netflix maakte ook bekend dat voorzitter en medeoprichter Reed Hastings in juni aftreedt. Hij stelt zich niet beschikbaar voor herverkiezing.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine winsten gesloten, waarmee verder werd geborduurd op de recordstanden van de brede S&P 500 en de technologiegraadmeter Nasdaq een dag eerder. Beleggers op Wall Street bleven de ontwikkelingen in het Midden-Oosten volgen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten raakt de economische groei van landen in de regio, onder meer doordat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olie- en gastankers. Bovendien zijn energiefaciliteiten beschadigd door aanvallen en het vliegverkeer rond de Perzische Golf is ernstig ontregeld. Dat meldt het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Vooral Qatar, Irak en Iran worden hard geraakt.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz vindt een terugkeer naar kernenergie geen oplossing voor de sterk gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei Merz donderdag in een persconferentie. Het was volgens Merz wel een fout van Duitsland om volledig te stoppen met kernenergie toen drie jaar geleden de laatste operationele reactoren werden stilgelegd.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met een kleine winst gesloten. Chipmachinefabrikant ASML stond wel opnieuw bij de dalers in de hoofdindex op het Damrak na de kwartaalcijfers die woensdag werden gepubliceerd. Olie- en gasconcern Shell profiteerde juist van de gestegen olieprijzen en werd hoger gezet.
7 uur geleden