Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stewart: PSV moet een veilige omgeving zijn

Stewart: PSV moet een veilige omgeving zijn

EINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart baalt dat er verhalen over Ruud van Nistelrooij in de media zijn gekomen. "PSV moet een veilige omgeving zijn", zei de technisch directeur van de club uit Eindhoven. "Ik denk ook niet dat spelers dit hebben gedaan. Dit kan natuurlijk ook door hun entourage gebeuren", doelde hij op zaakwaarnemers van spelers.

De Telegraaf bracht de afgelopen weken dat Van Nistelrooij een moeizame relatie met zijn assistenten Fred Rutten en André Ooijer had. Enkele spelers zouden ook met de directie over hun trainer hebben gesproken. "Je hebt natuurlijk liever dat dit soort zaken niet naar buiten komen", zei Stewart. "Maar ook dit was op te lossen."

"Daarom hebben we dinsdagavond met Ruud gesproken", vervolgde Stewart. "Dat was een goed gesprek. Na het duel met AZ zouden we verder spreken. Maar toen kwam hij woensdagochtend mijn kamer inlopen. Ik heb wel een aantal vraagjes gesteld aan Ruud. Maar nogmaals, hij was zeer vastberaden in zijn besluit. Hij voelde geen draagvlak meer. Het ging ook snel in een paar minuten. Ruud wilde vijf minuten later de spelers inlichten. Dan voel je je wel voor het blok gezet, ja. We hebben heel veel gesprekken met elkaar gevoerd in de afgelopen periode. Als je zo uit elkaar gaat gisteravond en je wordt dan zo verrast vanmorgen, dan is dat niet leuk."

Op zoek

Stewart wil zondag eerst met PSV de tweede plaats van de Eredivisie veiligstellen. Daarvoor volstaat een gelijkspel tegen AZ. Daarna moet hij op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. PSV koos de afgelopen jaren vaak voor bekende oud-spelers van de club. Phillip Cocu was succesvol, na een moeizame start. Mark van Bommel werd ontslagen. Roger Schmidt had PSV voor Van Nistelrooij onder zijn hoede. De Duitser kreeg best wel kritiek, maar is nu wel succesvol met Benfica.

"Het is allemaal nog zo vers, ik kan niets over een opvolger zeggen", zei Stewart. "Laten we ons met z'n allen eerst maar eens op die uitwedstrijd van zondag tegen AZ richten. Dat wordt een heel belangrijke."

Meer uit Voetbal

Hänni bij RB Leipzig eerste vrouwelijke baas in de Bundesliga

LEIPZIG (ANP/DPA) - Tatjana Hänni is benoemd tot algemeen directeur bij de Duitse voetbalclub RB Leipzig. Ze is de eerste vrouw bij een Bundesliga-club die een dergelijke positie vervult. Hänni is de opvolgster van Oliver Mintzlaff, die drie jaar geleden vertrok. Sindsdien was de positie vacant.

3 uur geleden
Saibari ziet PSV duel met Atlético kort na rust weggeven

EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.

15 uur geleden
Voetbalsters FC Twente verliezen bij Arsenal in Champions League

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.

15 uur geleden
Koundé kopt FC Barcelona naar zege op Eintracht Frankfurt

BARCELONA (ANP) - Jules Koundé heeft FC Barcelona naar een zege op Eintracht Frankfurt in de Champions League geleid. De Franse international maakte beide doelpunten van de ploeg van coach Hansi Flick met het hoofd.

15 uur geleden
Liverpool verlicht druk op trainer Slot met zege bij Inter

MILAAN (ANP) - Liverpool heeft de druk op trainer Arne Slot verlicht met een 1-0-zege bij Internazionale in de Champions League. Dominik Szoboszlai maakte twee minuten voor tijd het doelpunt vanaf de strafschopstip.

15 uur geleden
PSV na stunt bij Liverpool in Eindhoven ten onder tegen Atlético

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Champions League niet voor een nieuwe verrassing kunnen zorgen. De Eindhovenaren lieten tegen Atlético Madrid in de eerste helft enkele grote kansen liggen en werden na rust afgestraft: 2-3.

15 uur geleden
Atlético bezorgt PSV tweede nederlaag (2-3) in Champions League

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen een wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League verloren. De Eindhovenaren speelden een sterk eerste halfuur, waarin ze vaker dan één keer hadden moeten scoren. Atlético strafte PSV daarna af: 2-3.

15 uur geleden