Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stewart: PSV moet een veilige omgeving zijn

Stewart: PSV moet een veilige omgeving zijn

EINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart baalt dat er verhalen over Ruud van Nistelrooij in de media zijn gekomen. "PSV moet een veilige omgeving zijn", zei de technisch directeur van de club uit Eindhoven. "Ik denk ook niet dat spelers dit hebben gedaan. Dit kan natuurlijk ook door hun entourage gebeuren", doelde hij op zaakwaarnemers van spelers.

De Telegraaf bracht de afgelopen weken dat Van Nistelrooij een moeizame relatie met zijn assistenten Fred Rutten en André Ooijer had. Enkele spelers zouden ook met de directie over hun trainer hebben gesproken. "Je hebt natuurlijk liever dat dit soort zaken niet naar buiten komen", zei Stewart. "Maar ook dit was op te lossen."

"Daarom hebben we dinsdagavond met Ruud gesproken", vervolgde Stewart. "Dat was een goed gesprek. Na het duel met AZ zouden we verder spreken. Maar toen kwam hij woensdagochtend mijn kamer inlopen. Ik heb wel een aantal vraagjes gesteld aan Ruud. Maar nogmaals, hij was zeer vastberaden in zijn besluit. Hij voelde geen draagvlak meer. Het ging ook snel in een paar minuten. Ruud wilde vijf minuten later de spelers inlichten. Dan voel je je wel voor het blok gezet, ja. We hebben heel veel gesprekken met elkaar gevoerd in de afgelopen periode. Als je zo uit elkaar gaat gisteravond en je wordt dan zo verrast vanmorgen, dan is dat niet leuk."

Op zoek

Stewart wil zondag eerst met PSV de tweede plaats van de Eredivisie veiligstellen. Daarvoor volstaat een gelijkspel tegen AZ. Daarna moet hij op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. PSV koos de afgelopen jaren vaak voor bekende oud-spelers van de club. Phillip Cocu was succesvol, na een moeizame start. Mark van Bommel werd ontslagen. Roger Schmidt had PSV voor Van Nistelrooij onder zijn hoede. De Duitser kreeg best wel kritiek, maar is nu wel succesvol met Benfica.

"Het is allemaal nog zo vers, ik kan niets over een opvolger zeggen", zei Stewart. "Laten we ons met z'n allen eerst maar eens op die uitwedstrijd van zondag tegen AZ richten. Dat wordt een heel belangrijke."

Meer uit Voetbal

Gelijkspel Atlético - Arsenal met hoofdrol Nederlandse arbitrage

MADRID (ANP) - De eerste wedstrijd tussen Atlético Madrid en Arsenal in de halve finale van de Champions League is in een gelijkspel geëindigd: 1-1. De Nederlandse arbitrage vertolkte een hoofdrol. Danny Makkelie en videoscheidsrechter Dennis Higler moesten beslissen over drie potentiële strafschoppen. Beide doelpunten vielen uit een strafschop. Viktor Gyökeres zette Arsenal op voorsprong, Julián Alvarez maakte namens Atlético gelijk.

6 uur geleden
Iraanse delegatie ziet af van FIFA-congres vanwege douane

VANCOUVER (ANP/RTR) - De Iraanse delegatie zal donderdag niet deelnemen aan het congres van wereldvoetbalbond FIFA in Vancouver. Dat meldt persbureau Reuters op basis van het Iraanse medium Tasnim News Agency. De afmelding zou te maken hebben met "ongepast gedrag van douaniers" op de luchthaven van Toronto. Volgens Tasnim zijn de drie vertegenwoordigers van de Iraanse voetbalbond op de eerste beschikbare vlucht teruggegaan richting Iran.

9 uur geleden
Duizenden fans huldigen selectie van kampioen ADO Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Duizenden fans huldigen woensdag de selectie van ADO Den Haag op een parkeerterrein voor het stadion van de kampioen van de eerste divisie. De spelers van de selectie van coach Robin Peter worden één voor één op een podium toegezongen door een groengele massa. De fans dansen in de zon op muziek van Haagse artiesten, zwaaien met vlaggen en er worden rookbommen afgestoken.

14 uur geleden
Afghaanse voetbalsters mogen ondanks Taliban duels spelen

VANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.

18 uur geleden
FIFA verhoogt premies voor WK-deelnemers na kritiek

VANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.

19 uur geleden
Fortuna Sittard-verdediger Pinto twee wedstrijden geschorst

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.

20 uur geleden
PSG klopt Bayern München in spectaculaire halve finale met 5-4

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.

1 dag geleden