Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stewart: PSV moet een veilige omgeving zijn

Stewart: PSV moet een veilige omgeving zijn

EINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart baalt dat er verhalen over Ruud van Nistelrooij in de media zijn gekomen. "PSV moet een veilige omgeving zijn", zei de technisch directeur van de club uit Eindhoven. "Ik denk ook niet dat spelers dit hebben gedaan. Dit kan natuurlijk ook door hun entourage gebeuren", doelde hij op zaakwaarnemers van spelers.

De Telegraaf bracht de afgelopen weken dat Van Nistelrooij een moeizame relatie met zijn assistenten Fred Rutten en André Ooijer had. Enkele spelers zouden ook met de directie over hun trainer hebben gesproken. "Je hebt natuurlijk liever dat dit soort zaken niet naar buiten komen", zei Stewart. "Maar ook dit was op te lossen."

"Daarom hebben we dinsdagavond met Ruud gesproken", vervolgde Stewart. "Dat was een goed gesprek. Na het duel met AZ zouden we verder spreken. Maar toen kwam hij woensdagochtend mijn kamer inlopen. Ik heb wel een aantal vraagjes gesteld aan Ruud. Maar nogmaals, hij was zeer vastberaden in zijn besluit. Hij voelde geen draagvlak meer. Het ging ook snel in een paar minuten. Ruud wilde vijf minuten later de spelers inlichten. Dan voel je je wel voor het blok gezet, ja. We hebben heel veel gesprekken met elkaar gevoerd in de afgelopen periode. Als je zo uit elkaar gaat gisteravond en je wordt dan zo verrast vanmorgen, dan is dat niet leuk."

Op zoek

Stewart wil zondag eerst met PSV de tweede plaats van de Eredivisie veiligstellen. Daarvoor volstaat een gelijkspel tegen AZ. Daarna moet hij op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. PSV koos de afgelopen jaren vaak voor bekende oud-spelers van de club. Phillip Cocu was succesvol, na een moeizame start. Mark van Bommel werd ontslagen. Roger Schmidt had PSV voor Van Nistelrooij onder zijn hoede. De Duitser kreeg best wel kritiek, maar is nu wel succesvol met Benfica.

"Het is allemaal nog zo vers, ik kan niets over een opvolger zeggen", zei Stewart. "Laten we ons met z'n allen eerst maar eens op die uitwedstrijd van zondag tegen AZ richten. Dat wordt een heel belangrijke."

Meer uit Voetbal

Rutten wil met Curaçao zelfde route als Advocaat bewandelen

WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten gaat als bondscoach van de voetballers van Curaçao op dezelfde weg verder die zijn voorganger Dick Advocaat was ingeslagen. "Advocaat is een heel kundig man. Het zou heel raar zijn als ik de boel opeens heel anders zou aanpakken dan Dick", stelde Rutten vrijdag tijdens een persconferentie van de Curaçaose voetbalbond.

28 minuten geleden
Bayern München na zege op Borussia Mönchengladbach fier aan kop

MÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München stevent af op de landstitel in de Bundesliga. Het elftal van coach Vincent Kompany won vrijdagavond met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. Bayern München staat 14 punten voor op nummer 2 Borussia Dortmund, dat nog wel een wedstrijd minder heeft gespeeld.

32 minuten geleden
Hekkensluiter Heracles Almelo en FC Utrecht delen de punten (0-0)

ALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Utrecht is geëindigd in 0-0. De thuisploeg van trainer en technisch directeur Ernest Faber, die deze week Vincent Heilmann aan zijn staf toevoegde als assistent, blijft hekkensluiter in de Eredivisie met nu 3 punten achter Telstar. Utrecht blijft achtste.

1 uur geleden
Veurink beschikt weer over Van de Donk voor duel met Ierland

ZEIST (ANP) - Arjan Veurink kan in het WK-kwalificatieduel zaterdag met Ierland in Utrecht weer beschikken over Daniëlle van de Donk. De 34-jarige middenveldster keert terug na een lange afwezigheid, waarin ze twijfelde over haar toekomst bij Oranje. Het is de tweede kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië. Nederland speelde dinsdag met 2-2 gelijk in Polen.

5 uur geleden
Mexico zet 100.000 agenten en militairen in rond WK-wedstrijden

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.

6 uur geleden
Middenvelder Lingard wordt ploeggenoot van Depay bij Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - Middenvelder Jesse Lingard (33) wordt ploeggenoot van Memphis Depay bij de Braziliaanse club Corinthians. De voormalig Engels international en speler van Manchester United komt transfervrij over naar de club uit São Paulo, nadat zijn contract op 1 januari was afgelopen bij FC Seoul uit Zuid-Korea. Lingard heeft een contract getekend tot en met december 2026.

6 uur geleden
Van Persie heeft spelers aangesproken op mentaliteit tegen Twente

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie heeft met de spelersgroep van Feyenoord gesproken over de mentaliteit van de spelers in de wedstrijd tegen FC Twente, die afgelopen zondag met 2-0 werd verloren. Dat zei de trainer van de nummer 2 van de Eredivisie op een persconferentie in aanloop naar het uitduel met NAC Breda van zondag.

8 uur geleden