Stewards Formule 1 wijzen protesten tegen Verstappen en Pérez af
MONACO (ANP) - De wedstrijdleiding in de Formule 1 heeft de protesten van Ferrari tegen de beide Red Bulls van Sergio Pérez en Max Verstappen afgewezen. De zege van de Grote Prijs van Monaco blijft daardoor in handen van Pérez. Verstappen blijft de nummer 3. Door zijn derde plaats vergrootte de regerend wereldkampioen zijn voorsprong op Charles Leclerc, die als vierde was geëindigd, naar 9 punten.
Ferrari had een protest ingediend omdat de twee coureurs volgens de Italiaanse renstal na een bandenwissel niet volgens de regels zouden zijn teruggekeerd op de baan. Pérez en Verstappen zouden bij het verlaten van de pitsstraat de doorgetrokken gele lijn hebben overschreden.
De stewards kwamen na de betrokken teams te hebben gehoord en na het bekijken van de beelden tot de conclusie dat de wagen van Verstappen de lijn niet had overschreden. "Om dat te kunnen stellen had er een volledig wiel aan de linkerkant van de gele lijn moeten zijn geweest", lieten de stewards weten. Dat was niet het geval.
In het geval van Pérez gaf Ferrari tijdens de hoorzitting zelf toe dat geen deel van de wielen van Pérez over de gele lijn was geweest en dat het protest daarom ongegrond was.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Meike Veen heeft haar toekomst aan Team Essent verbonden. De 21-jarige schaatsster heeft haar contract bij de ploeg van Sven Kramer en Jac Orie met twee jaar verlengd.
52 minuten geledenMONTPELLIER (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het toernooi van Montpellier uitgeschakeld. De Nederlandse nummer 67 van de wereldranglijst verloor van Ugo Humbert: 6-3 6-4. De Fransman staat op de 38e positie van de mondiale tennisladder.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De Noorse skiër Aleksander Aamodt Kilde heeft zich afgemeld voor de Winterspelen. Hij voelt zich na twee jaar blessureleed toch onvoldoende fit om voor medailles te kunnen strijden. De 33-jarige vriend van de Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin pakte vier jaar geleden een zilveren en bronzen medaille op de Olympische Spelen in Beijing.
3 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De Marokkaanse voetbalbond FRMF gaat in beroep tegen de straffen die Marokko zijn opgelegd door de Afrikaanse voetbalbond CAF naar aanleiding van ongeregeldheden in de finale van de Afrika Cup in januari.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Lindsey Vonn wil met een gescheurde kruisband aan de Winterspelen deelnemen. "Mijn knie is niet gezwollen en met behulp van een kniebrace heb ik er vertrouwen in dat het gaat lukken", meldde ze tijdens een persconferentie.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Het transport van de schaatsers van het olympisch dorp naar het Milano Speed Skating Stadium in het Ice Skating Park bij de Olympische Spelen in Milaan duurt lang. De route van de plek waar de olympische atleten verblijven naar de Fiera Milano in het westen van de stad duurt al snel een uur, zegt Remy de Wit, de technisch directeur van de schaatsbond KNSB.
5 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - Schaatsster Erin Jackson is komende vrijdag een van de twee vlaggendragers van de Amerikaanse ploeg, tijdens de openingsceremonie van de Olympische Winterspelen in Milaan en Cortina. Bobsleeër Frank Del Duca is de andere. De twee werden gekozen via een stemming onder de Amerikaanse sporters.
5 uur geleden