Stevige zuidwestenwind tijdens onstuimige jaarwisseling
HOUTEN (ANP) - Het wordt een onstuimige jaarwisseling, met overal een stevige wind, verwacht Weeronline. Het weerbureau verwacht dat het zaterdagavond en in de nacht in grote delen van het land windkracht 5 of hoger wordt.
Het afsteken van vuurwerk is bij veel wind niet zonder risico, omdat het bijvoorbeeld ongeleid door de lucht en over straat kan vliegen. Weeronline denkt dat het in de kustprovincies wel eens windkracht 6 of 7 kan worden en op de Waddeneilanden wellicht nog wat hoger. Elders in het land worden rond middernacht windvlagen verwacht tussen 40 en 60 kilometer per uur. Het KNMI had al eerder code geel uitgeroepen voor het noordwesten en zuidoosten, vanwege de harde wind.
Het weerbeeld overdag is herfstachtig, met veel wind maar wel lenteachtige temperaturen. In het zuiden van het land kan de temperatuur oplopen tot wel 17 graden, meldt Weeronline. In de noordelijke provincies schommelt het kwik tussen de 12 en 13 graden. Neerslag wordt tijdens de jaarwisseling, in beperkte vorm, met name in het westen en noorden verwacht. De temperatuur ligt rond de jaarwisseling tussen 12 en 15 graden en daalt tijdens nieuwjaarsnacht nauwelijks.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Als laatste provincie is ook in Zuid-Holland voor het eerst een wolf gezien. Drie weken geleden zag iemand het dier lopen in Barendrecht, een gemeente ten zuiden van Rotterdam. Op basis van filmbeelden daarvan bevestigen experts van de Zoogdiervereniging dat het gaat om een wolf.
21 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Peter Gillis gaat in hoger beroep tegen de gevangenisstraf en de boete die hij donderdag kreeg opgelegd wegens belastingontduiking. Dat laat zijn advocaat vrijdag aan het ANP weten. De rechtbank in Den Bosch veroordeelde de realityster, bekend van de tv-serie Massa is Kassa, tot een celstraf van anderhalf jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Ook moeten de ondernemingen van Gillis boetes van in totaal ruim 1,3 miljoen euro betalen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er gaat een Nederlands vliegtuig naar Tenerife om de Nederlandse passagiers van cruiseschip m/v Hondius op te halen. Dat heeft buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) na afloop van de ministerraad gemeld. Het is nog niet bekend wanneer en waar deze mensen dan terugkeren in Nederland. De Nederlanders aan boord zijn hierover geïnformeerd.
3 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De moeder die verdacht wordt van het doodsteken van haar 14-jarige dochter in haar ouderlijk huis in Blerick blijft negentig dagen langer vastzitten. Dat meldt een woordvoerder van de rechtbank Limburg.
4 uur geledenSANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius moet "als de laatste passagier van boord is" meteen doorvaren naar Nederland. Dat zei de regionale leider van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Volgens de topbestuurder is het niet zinvol om de Hondius nog dagen voor anker te laten liggen bij de eilandengroep.
4 uur geledenTENERIFE (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius komt naar verwachting zondag rond 12.00 uur aan bij de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse omroep RTVE. Het schip vaart van Kaapverdië naar Tenerife en is volgens GPS-gegevens vrijwel halverwege.
5 uur geledenALMERE (ANP) - NorthC, eigenaar van het datacentrum in Almere waar donderdag brand uitbrak, is nog steeds druk bezig om de schade te inventariseren. De brand zelf was donderdagavond onder controle. Volgens een woordvoerder is daarna gestart met een inspectie om de schade in kaart te brengen. Het bedrijf probeert de stroom en de connectiviteit zo snel mogelijk te herstellen.
5 uur geleden