Stevige winsten op Europese beurzen
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen lieten woensdag stevige winsten zien. Beleggers schoven de zorgen over het oplopende aantal coronabesmettingen en de strengere maatregelen in Europa aan de kant. Vooral de technologiebedrijven waren in trek in navolging van het herstel bij de grote Amerikaanse branchegenoten. Ook de Europese luchtvaartmaatschappijen werden opgepikt na de recente forse verliezen door de zorgen over de impact van de pandemie op de reissector.
De AEX-index op Beursplein 5 boekte rond het middaguur een winst van 1,7 procent op 550,16 punten. De MidKap klom 0,8 procent tot 804,19 punten. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt kregen er tot 2,2 procent bij.
Koploper in de AEX was RELX met een winst van 3,5 procent. De informatieleverancier wil Paul Walker benoemen tot voorzitter van het bestuur. Walker treedt waarschijnlijk in de eerste helft van volgend jaar aan. Dan treedt de huidige voorzitter Sir Anthony Habgood terug. Verfconcern AkzoNobel won 3,1 procent na een verhoging van het koersdoel door Morgan Stanley. Chemicaliëndistributeur IMCD was de enige daler met een verlies van 1,6 procent.
Air France-KLM
ING won dik 2 procent. De bank reageerde op mediaberichten dat het concern in 2014 een geblokkeerde dollartransactie wist te omzeilen door een verwijzing naar een Russische bank, die op een Amerikaanse sanctielijst stond, achterwege te laten. Volgens ING betrof het een "administratieve fout" die in 2014 al was besproken met de relevante Amerikaanse autoriteiten en dat er verder geen actie was ondernomen.
Luchtvaartcombinatie Air France-KLM behoorde tot de kopgroep in de MidKap met een plus van 4,1 procent, na het koersverlies van ruim 10 procent in de afgelopen twee handelsdagen. Lufthansa won 4,8 procent in Frankfurt en IAG, de eigenaar van Birtish Airways en Iberia, klom 6,1 procent in Londen.
Deutsche Bank
De Duitse sportkledingmakers Adidas en Puma wonnen rond 6 procent in Frankfurt na sterke kwartaalcijfers en onlineverkopen van de Amerikaanse concurrent Nike. Deutsche Bank steeg 2,9 procent. De grootste bank van Duitsland sluit op zijn thuismarkt honderd van de vijfhonderd bankfilialen om kosten te besparen. BASF klom 2,1 procent. Het Duitse chemieconcern gaat nog eens 2000 banen schrappen en hoopt daarmee vanaf 2023 jaarlijks 200 miljoen euro te besparen.
De euro stond op 1,1714 dollar, tegenover 1,1710 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent meer op 39,91 dollar. Brentolie klom 0,4 procent in prijs tot 41,88 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste olie uit de Amerikaanse strategische voorraden zal tegen het einde van volgende week op de markt komen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Energie gezegd. De Verenigde Staten geven in totaal 172 miljoen vaten vrij uit die noodreserves om zo de hoge brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten te drukken.
36 minuten geledenMENLO PARK (ANP/RTR) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan duizenden banen te schrappen om kosten te besparen voor de grote investeringen die worden gedaan in kunstmatige intelligentie (AI). Dat melden bronnen aan persbureau Reuters. Volgens de ingewijden kan het gaan om wel 20 procent van het personeelsbestand bij het Amerikaanse techconcern.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben Venezuela toestemming gegeven om meststoffen en olie aan Amerikaanse bedrijven te verkopen. Het Amerikaanse ministerie van Financiën meldt dat de sancties tegen Venezuela verder worden versoepeld. Sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran staat het wereldwijde aanbod van deze producten onder druk en zijn de prijzen flink gestegen.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse federale rechter heeft vrijdag de dagvaardingen van het ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve en voorzitter Jerome Powell geblokkeerd. De kwestie gaat over de renovatie van het hoofdkantoor van de Amerikaanse centrale bank in Washington en de verklaring van Powell hierover. Het ministerie wil in beroep gaan tegen de beslissing.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met verliezen geëindigd. Beleggers wachtten verdere ontwikkelingen rond de Iranoorlog af, die nu bijna twee weken duurt. De olieprijzen namen verder toe.
13 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Deze maand zijn tot nu toe slechts 77 schepen door de Straat van Hormuz gevaren, blijkt uit cijfers van het maritieme databedrijf Lloyd's List. Dat is een forse daling vergeleken met een jaar geleden. Volgens het bedrijf ging het tussen 1 en 11 maart vorig jaar nog om 1229 doortochten.
14 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Installatiebedrijf Feenstra, een van de grootste installateurs in Nederland, waarschuwt consumenten voor nepmonteurs die mensen voor duizenden euro's oplichten. Feenstra meldt op zijn website een "zeer sterke toename" te zien van mensen die denken dat iemand van het bedrijf aan de deur staat. Maar in werkelijkheid betalen zij nepmonteurs honderden tot zelfs duizenden euro's voor werkzaamheden die niet of slecht worden uitgevoerd, aldus het bedrijf.
16 uur geleden