Stevige winsten op Europese beurzen
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen lieten woensdag stevige winsten zien. Beleggers schoven de zorgen over het oplopende aantal coronabesmettingen en de strengere maatregelen in Europa aan de kant. Vooral de technologiebedrijven waren in trek in navolging van het herstel bij de grote Amerikaanse branchegenoten. Ook de Europese luchtvaartmaatschappijen werden opgepikt na de recente forse verliezen door de zorgen over de impact van de pandemie op de reissector.
De AEX-index op Beursplein 5 boekte rond het middaguur een winst van 1,7 procent op 550,16 punten. De MidKap klom 0,8 procent tot 804,19 punten. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt kregen er tot 2,2 procent bij.
Koploper in de AEX was RELX met een winst van 3,5 procent. De informatieleverancier wil Paul Walker benoemen tot voorzitter van het bestuur. Walker treedt waarschijnlijk in de eerste helft van volgend jaar aan. Dan treedt de huidige voorzitter Sir Anthony Habgood terug. Verfconcern AkzoNobel won 3,1 procent na een verhoging van het koersdoel door Morgan Stanley. Chemicaliëndistributeur IMCD was de enige daler met een verlies van 1,6 procent.
Air France-KLM
ING won dik 2 procent. De bank reageerde op mediaberichten dat het concern in 2014 een geblokkeerde dollartransactie wist te omzeilen door een verwijzing naar een Russische bank, die op een Amerikaanse sanctielijst stond, achterwege te laten. Volgens ING betrof het een "administratieve fout" die in 2014 al was besproken met de relevante Amerikaanse autoriteiten en dat er verder geen actie was ondernomen.
Luchtvaartcombinatie Air France-KLM behoorde tot de kopgroep in de MidKap met een plus van 4,1 procent, na het koersverlies van ruim 10 procent in de afgelopen twee handelsdagen. Lufthansa won 4,8 procent in Frankfurt en IAG, de eigenaar van Birtish Airways en Iberia, klom 6,1 procent in Londen.
Deutsche Bank
De Duitse sportkledingmakers Adidas en Puma wonnen rond 6 procent in Frankfurt na sterke kwartaalcijfers en onlineverkopen van de Amerikaanse concurrent Nike. Deutsche Bank steeg 2,9 procent. De grootste bank van Duitsland sluit op zijn thuismarkt honderd van de vijfhonderd bankfilialen om kosten te besparen. BASF klom 2,1 procent. Het Duitse chemieconcern gaat nog eens 2000 banen schrappen en hoopt daarmee vanaf 2023 jaarlijks 200 miljoen euro te besparen.
De euro stond op 1,1714 dollar, tegenover 1,1710 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent meer op 39,91 dollar. Brentolie klom 0,4 procent in prijs tot 41,88 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden het aan het begin van de nieuwe handelsweek voorzichtig aan, na de koerswinsten van vorige week. Ze stelden zich terughoudend op in aanloop naar kwartaalcijfers van grote banken als JP Morgan Chase, Citigroup en Morgan Stanley deze week. Er zijn ook belangrijke cijfers uit de chipsector op komst. Zowel chipmachinemaker ASML als de grote Taiwanese chipfabrikant TSMC delen hoe het afgelopen kwartaal is verlopen. De beurshandel in New York stond maandag ook onder druk door een stijging van de olieprijzen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door problemen met de IT-systemen is het momenteel chaos in de winkels van Albert Heijn, zegt Jacqueline Twerda, vakbondsvrouw bij CNV. Volgens haar zijn medewerkers momenteel vooral bezig met het plakken van prijsstickers op de schappen, omdat de vermelde prijzen in de winkel regelmatig niet kloppen. De IT-systemen zijn naar verwachting pas dinsdagmiddag weer in de lucht, hoorde Twerda van medewerkers.
3 uur geledenMENLO PARK (ANP) - Meta is niet van plan om zijn AI-brillen van de markt te halen ondanks de ophef over deze brillen met camera, ook wel gluurbrillen genoemd. Alex Himel, directeur van Meta's brillentak, heeft maandag in gesprek met Nederlandse journalisten gereageerd op de commotie, die hij op zichzelf niet verrassend vindt.
3 uur geledenZAANDAM (ANP) - De politie en Albert Heijn (AH) staan met elkaar in contact, nadat het bedrijf zondag te maken kreeg met een cybersecurityincident. Dat zegt een woordvoerder van de politie. "Tot op dit moment is nog geen strafbaar feit vastgesteld", aldus de politiezegsman.
4 uur geledenZAANDAM (ANP/RTR) - De IT-problemen bij het moederbedrijf van Albert Heijn beperken zich niet tot Nederland. Ook bij ketens van Ahold Delhaize in het buitenland doen diensten het niet of liggen websites eruit.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese luchthavenorganisatie ACI Europe en Airlines for Europe (A4E), de grootste brancheorganisatie van luchtvaartmaatschappijen in Europa, waarschuwen maandag opnieuw voor een falend nieuw digitaal grenscontrolesysteem. Hierdoor lopen de wachttijden bij de grenscontrole nog altijd op, wat leidt tot grote verstoringen voor passagiers, luchthavens en luchtvaartmaatschappijen in het Schengengebied.
5 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn waarschuwt voor lege schappen in supermarkten de komende dagen als gevolg van het cybersecurityincident bij het bedrijf. Eerder op de dag werd bekend dat in meerdere distributiecentra het werk stilligt als gevolg van het veiligheidsincident. "Naar verwachting blijven diepvriesproducten, brood en langer houdbare producten beter beschikbaar dan bepaalde versproducten, zoals groenten en fruit", staat in een verklaring van het bedrijf.
6 uur geleden