Stevige winsten op Europese beurzen
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen lieten woensdag stevige winsten zien. Beleggers schoven de zorgen over het oplopende aantal coronabesmettingen en de strengere maatregelen in Europa aan de kant. Vooral de technologiebedrijven waren in trek in navolging van het herstel bij de grote Amerikaanse branchegenoten. Ook de Europese luchtvaartmaatschappijen werden opgepikt na de recente forse verliezen door de zorgen over de impact van de pandemie op de reissector.
De AEX-index op Beursplein 5 boekte rond het middaguur een winst van 1,7 procent op 550,16 punten. De MidKap klom 0,8 procent tot 804,19 punten. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt kregen er tot 2,2 procent bij.
Koploper in de AEX was RELX met een winst van 3,5 procent. De informatieleverancier wil Paul Walker benoemen tot voorzitter van het bestuur. Walker treedt waarschijnlijk in de eerste helft van volgend jaar aan. Dan treedt de huidige voorzitter Sir Anthony Habgood terug. Verfconcern AkzoNobel won 3,1 procent na een verhoging van het koersdoel door Morgan Stanley. Chemicaliëndistributeur IMCD was de enige daler met een verlies van 1,6 procent.
Air France-KLM
ING won dik 2 procent. De bank reageerde op mediaberichten dat het concern in 2014 een geblokkeerde dollartransactie wist te omzeilen door een verwijzing naar een Russische bank, die op een Amerikaanse sanctielijst stond, achterwege te laten. Volgens ING betrof het een "administratieve fout" die in 2014 al was besproken met de relevante Amerikaanse autoriteiten en dat er verder geen actie was ondernomen.
Luchtvaartcombinatie Air France-KLM behoorde tot de kopgroep in de MidKap met een plus van 4,1 procent, na het koersverlies van ruim 10 procent in de afgelopen twee handelsdagen. Lufthansa won 4,8 procent in Frankfurt en IAG, de eigenaar van Birtish Airways en Iberia, klom 6,1 procent in Londen.
Deutsche Bank
De Duitse sportkledingmakers Adidas en Puma wonnen rond 6 procent in Frankfurt na sterke kwartaalcijfers en onlineverkopen van de Amerikaanse concurrent Nike. Deutsche Bank steeg 2,9 procent. De grootste bank van Duitsland sluit op zijn thuismarkt honderd van de vijfhonderd bankfilialen om kosten te besparen. BASF klom 2,1 procent. Het Duitse chemieconcern gaat nog eens 2000 banen schrappen en hoopt daarmee vanaf 2023 jaarlijks 200 miljoen euro te besparen.
De euro stond op 1,1714 dollar, tegenover 1,1710 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent meer op 39,91 dollar. Brentolie klom 0,4 procent in prijs tot 41,88 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - PostNL bezorgt vanaf 12 juli brievenbuspost standaard binnen twee dagen, in plaats van de volgende dag. Dit is noodzakelijk om het bezorgen van post betrouwbaar te houden, stelt het postbedrijf. Het kabinet besloot vorig jaar dat PostNL de bezorgtijd per 1 juli dit jaar mag verruimen. De postbezorger had die wens al langer omdat er hoge kosten verbonden zijn aan het verplicht bezorgen van post de volgende dag.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag opnieuw hoger geëindigd. De hoop van beleggers dat de oorlog in het Midden-Oosten mogelijk zijn einde nadert, nam toe. De Amerikaanse president Donald Trump zei tegen verslaggevers in het Witte Huis te verwachten binnen twee of drie weken klaar te zijn met de oorlog.
7 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Wereldbank, het Internationaal Energieagentschap (IEA) en het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gaan een coördinatiegroep oprichten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De organisaties melden in een gezamenlijke verklaring dat ze daarmee hun reacties op de economische gevolgen van de Iranoorlog zo goed mogelijk op elkaar willen afstemmen.
8 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/RTR) - Argentinië heeft geplande belastingverhogingen uitgesteld vanwege de flink gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Argentijnse regering stelt hogere belastingen op vloeibare brandstoffen en CO2 met een maand uit tot eind april.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland beschikt over een goede digitale infrastructuur, "maar wat we nu hebben is niet voldoende over vijf jaar". Dat zei voormalig ASML-topman Peter Wennink op een evenement over digitale weerbaarheid. Volgens hem is digitale veiligheid een van de hoekstenen van de samenleving.
9 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa houdt er rekening mee dat er buiten Europa mogelijk een tekort aan vliegtuigbrandstof ontstaat. Het bedrijf ziet nu al in Azië dat kerosine schaars begint te worden door de oorlog met Iran, die de aanvoer verstoort.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is de eerste dag van april met flinke winst gesloten. De wereldwijde beurzen stonden afgelopen maand onder druk door de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen daarvan.
11 uur geleden