Stevige winst Snap op Wall Street, Netflix levert in
NEW YORK (ANP) - Het aandeel Snap is woensdag op Wall Street met een stevige winst aan de nieuwe handelsdag begonnen. Het bedrijf achter de populaire app Snapchat profiteerde van beter dan verwachte kwartaalcijfers. Verder ging de aandacht uit naar videostreamingdienst Netflix dat ook de boeken opende.
De graadmeters in New York bleven kort na de openingsbel dicht bij de slotstanden van dinsdag. De leidende Dow-Jonesindex verloor 0,1 procent tot 28.289 punten. De brede S&P 500 steeg 0,1 procent tot 3445 punten en techgraadmeter Nasdaq kreeg er 0,3 procent bij op 11.561 punten.
Beleggers op Wall Street blijven in afwachting van een akkoord in Washington over een nieuw coronasteunpakket voor de Amerikaanse economie. Dinsdag was er nieuw overleg tussen Nancy Pelosi, de Democratische voorzitter van het Huis van Afgevaardigden, en minister van Financiën Steven Mnuchin over zo'n steunpakket. De partijen lijken elkaar te naderen. Woensdag wordt het overleg voortgezet.
Snap
Snap won dik 24 procent aan beurswaarde. De omzet van het bedrijf viel hoger uit dan verwacht, net als de groei van het aantal gebruikers van Snapchat. Andere socialemediabedrijven gingen in het kielzog mee omhoog. Twitter, Facebook en digitaal prikbord Pinterest stonden ook bij de winnaars.
Netflix verloor bijna 6 procent. Het concern trok afgelopen kwartaal 2,2 miljoen nieuwe abonnees. Dat waren er veel minder dan de eerste twee periodes van dit jaar toen door het coronavirus veel mensen hun heil zochten bij de dienst omdat andere vormen van entertainment zoals bioscopen, concerten en theaters wegvielen. Ook de winstcijfers van Netflix vielen tegen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Novartis heeft maandag ruim 3 procent aan beurswaarde verloren op de beurs in Zürich. De Zwitserse farmaceut heeft binnen een week tijd een tweede tegenslag te verduren gekregen bij zijn medicijnonderzoek, nadat een veelbelovend hartmedicijn in een vergevorderde studie toch niet zo goed bleek te werken. Beleggers zijn daarvan geschrokken.
39 minuten geledenRAAMSDONKSVEER (ANP) - Het Nederlandse PAL-V kan de productie starten van de eerste vliegende auto ter wereld. Dat zegt topman Robert Dingemanse in een interview in Het Financieele Dagblad. In 2028 moet de vliegende auto volledig goedgekeurd de lucht in gaan.
44 minuten geledenWAGENINGEN (ANP) - Nederlanders geven steeds meer uit aan eten met een duurzaamheidskeurmerk. Toch blijven deze producten in het totale boodschappenmandje een betrekkelijk klein aandeel vormen, komt naar voren uit onderzoek van Wageningen University & Research.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Grote techbedrijven die actief zijn in Nederland, zijn een springplank voor een nieuwe generatie ondernemers. Dat heeft dataplatform voor start-ups Dealroom becijferd, in samenwerking met start-uporganisatie Techleap en techbedrijf Uber.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook 150 werknemers van ABN AMRO staken dinsdag uit protest tegen de kabinetsplannen rondom sociale zekerheid, meldt vakbond FNV. Personeel van de bank sluit zich aan bij een landelijke demonstratie in Den Haag, waarbij overheidsmedewerkers met een koffertje met alternatieve plannen naar het ministerie van Financiën trekken.
2 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen stonden maandag hoger na de Amerikaanse aanvallen op Iraanse olietankers en Iraanse vergeldingsaanvallen op schepen bij de Straat van Hormuz in het weekend. Daarnaast heeft Iran een verboden zone buiten de Straat van Hormuz aangekondigd. Daarmee dreigen de prijzen aan de Nederlandse pomp nog verder op te lopen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Veel grote bedrijven in Nederland zijn sinds de coronapandemie structureel minder gaan vliegen. Maar er zijn ook nog steeds grote bedrijven die niet transparant zijn over hun vliegemissies, constateert Natuur & Milieu in een peiling. Volgens de milieuorganisatie ontbreekt het in die laatste groep nog aan beleid om minder zakelijk te gaan vliegen.
3 uur geleden