Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stevige verliezen op beurzen door spanningen rond Oekraïne

Stevige verliezen op beurzen door spanningen rond Oekraïne

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn maandag met stevige koersverliezen gesloten door zorgen bij beleggers over de oplopende spanningen rond Oekraïne. De Verenigde Staten waarschuwden afgelopen weekend dat een Russische inval van het land ieder moment kan plaatsvinden, iets wat Moskou ontkent van plan te zijn. Daarnaast roepen steeds meer westerse landen hun burgers op te vertrekken uit Oekraïne.

De Amsterdamse AEX-index eindigde met een min van 1,8 procent op 747,89 punten. De MidKap zakte ook 1,8 procent, tot 1035,62 punten. De hoofdgraadmeters in Frankfurt, Londen en Parijs raakten tot 2,3 procent kwijt.

Staalconcern ArcelorMittal was de grootste verliezer in de hoofdindex met een min van 6,3 procent. De financiële bedrijven ING en NN Group volgden met minnen tot 4,4 procent. Ook de chipfondsen behoorden tot de staartgroep na het zware koersverlies van de Amerikaanse technologiegraadmeter Nasdaq op vrijdag. ASMI, Besi en ASML verloren tot 3,2 procent. Betalingsdienstverlener Adyen, maaltijdbestelbedrijf Just Eat Takeaway en uitzender Randstad waren de schaarse winnaars in de AEX met plussen tot 0,8 procent.

Luchtvaartaandelen

In de MidKap bungelde Air France-KLM onderaan met een verlies van 4,2 procent. Ook elders in Europa stonden luchtvaartaandelen onder druk door zorgen over ernstige verstoringen van het internationale vliegverkeer bij een escalatie van het conflict rond Oekraïne. Zo verloor het Duitse Lufthansa 3,1 procent in Frankfurt en IAG, het moederbedrijf van British Airways, daalde 5,6 procent in Londen. De Hongaarse prijsvechter Wizz Air ging 6,3 procent onderuit op de Londense beurs.

Clariant kelderde bijna 17 procent in Zürich. Het Zwitserse chemieconcern stelt de publicatie van zijn jaarcijfers uit vanwege mogelijke onregelmatigheden in de boekhouding. Audioboom Group werd 11 procent meer waard in Londen, na berichten dat webwinkelconcern Amazon en streamingdienst Spotify interesse zouden hebben in een overname van het Britse podcastbedrijf.

Commerzbank zakte bijna 3 procent in Frankfurt. De Duitse minister van Financiën Christian Lindner zei tegen zakenkrant Handelsblatt dat de overheid het belang in de bank op termijn van de hand zal doen.

De euro was 1,1303 dollar waard, tegen 1,1400 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,8 procent tot 93,85 dollar. Brentolie steeg 0,4 procent tot 94,86 dollar per vat. Vrijdag werd olie al zo'n 4 procent duurder.

Meer uit Financieel

TUI repatrieert 250 gestrande toeristen naar Hannover

HANNOVER (ANP/DPA) - Twee TUI-vluchten uit de Verenigde Arabische Emiraten met gestrande toeristen aan boord zijn zaterdagavond geland op de luchthaven van Hannover. In totaal zaten 250 reizigers aan boord van de twee vliegtuigen. Onder hen waren mensen uit Nederland, Zweden, Frankrijk, Polen en het Verenigd Koninkrijk. Hoeveel Nederlanders aan boord waren, is nog niet bekend.

1 uur geleden
Olieproductie Koeweit omlaag, benzine mogelijk nog duurder

KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.

17 uur geleden
Reuters: EU onderzoekt hulp voor bedrijven bij energiekosten

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.

19 uur geleden
ANVR waarschuwt voor extreem dure tickets door schaarse vluchten

DEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.

19 uur geleden
TUI zoekt naar vluchten voor honderden gestrande reizigers

DEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.

22 uur geleden
Vliegverkeer Dubai gedeeltelijk hervat na tijdelijke stillegging

DUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.

23 uur geleden
Dubai Airport legt vliegverkeer stil na onderschept object

DUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.

1 dag geleden