Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stevige verliezen Europese beurzen op drukke cijferdag

Stevige verliezen Europese beurzen op drukke cijferdag

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn donderdag op een drukke cijferdag met stevige verliezen gesloten. Beleggers verwerkten verontrustende macro-economische cijfers voor de Duitse en Amerikaanse economieën. Aan het Damrak rapporteerden Shell en vastgoedreus Unibail-Rodamco-Westfield daarnaast miljardenverliezen. Verder was sprake van gemengde resultaten van grote Europese bedrijven als Renault, Airbus, Danone en Volkswagen.

De AEX-index op Beursplein 5 eindigde 2,6 procent in het rood op 549,20 punten. De MidKap zakte 1,8 procent tot 760,52 punten. Parijs en Londen verloren tot 2,3 procent. Frankfurt raakte 3,5 procent kwijt.

Cijfers van de Amerikaanse overheid wezen op een recordkrimp van de economie van de Verenigde Staten in het tweede kwartaal. Eerder op de dag werd al bekend dat de Duitse economie eveneens het sterkste achteruit ging sinds het begin van de metingen. Dat laatste cijfer viel duidelijk slechter uit dan economen in doorsnee hadden verwacht.

URW

Hekkensluiter in de AEX was Unibail-Rodamco-Westfield met een min van 8,8 procent. De winkelvastgoedinvesteerder leed in de eerste jaarhelft een verlies van 3,7 miljard euro. Door de coronacrisis moest het concern veel van zijn winkelcentra sluiten. Zwaargewicht Shell zakte 5,1 procent. Het olie- en gasconcern leed in het tweede kwartaal een nettoverlies van 18,1 miljard dollar door de coronacrisis. Dat was het grootste verlies ooit, maar het aangepaste resultaat was tegen de verwachtingen in wel positief.

ArcelorMittal, die ook met resultaten kwam, verloor 4,9 procent. Het staalconcern kreeg te maken met harde klappen door de coronapandemie. In de MidKap werd biotechnoloog Pharming bijna 11 procent lager gezet na publicatie van de kwartaalcijfers.

AB InBev

In Brussel vielen de resultaten van bierbrouwer AB InBev (plus 1,4 procent) in de smaak bij beleggers. Renault verloor meer dan 9 procent in Parijs. De Franse automaker leed in de eerste jaarhelft een recordverlies. Ook de Duitse concurrent Volkswagen leed een verlies (min 4,7 procent) en verlaagde daarnaast het dividend. Vliegtuigbouwer Airbus klom bijna 2 procent dankzij meevallende resultaten. Danone zakte ruim 5 procent na tegenvallende cijfers van het Franse voedingsmiddelenconcern.

De euro was 1,1790 dollar waard tegen 1,1772 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 3,3 procent minder op 39,91 dollar. Brentolie werd 2,6 procent goedkoper op 42,62 dollar per vat.

Meer uit Financieel

EU en China worden lid van nieuwe coalitie rond emissiehandel

BELÉM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie en China sluiten zich aan bij een nieuwe coalitie die gericht is op het verbeteren van de handel in CO2-rechten. Het initiatief streeft ernaar landen samen te brengen om praktijken en standaarden in zogenoemde koolstofmarkten op elkaar af te stemmen.

8 uur geleden
China onderzoekt mogelijkheden diepzeemijnbouw bij Cookeilanden

AVARUA (ANP/AFP) - Een Chinees onderzoeksschip meerde zaterdag aan bij de Cookeilanden om de mogelijkheden voor diepzeemijnbouw bij de archipel in de Grote Oceaan te onderzoeken. Dit betreft een opkomende industrie die zowel China als de Verenigde Staten steeds meer interesseert.

9 uur geleden
Toerisme naar Cuba zakt onder druk van economische problemen

HAVANA (ANP/BLOOMBERG) - Het internationale toerisme naar Cuba zakt in onder druk van de economische problemen in het land. Het communistische eiland lijkt dit jaar op weg naar het laagste bezoekersaantal sinds de coronapandemie.

10 uur geleden
Vakantiegangers Thailand riskeren boete bij biertje in de middag

BANGKOK (ANP/BLOOMBERG) - Wie op vakantie gaat naar Thailand en 's middags bijvoorbeeld een biertje drinkt, riskeert vanaf zaterdag een forse boete door veranderde alcoholwetgeving. De Thaise autoriteiten hebben de regels aangescherpt en besloten strenger te handhaven.

10 uur geleden
Pfizer wint biedingsstrijd om obesitasmedicijnmaker Metsera

NEW YORK (ANP/DPA/BELGA/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse farmaceut Pfizer wint de biedingsstrijd om branchegenoot Metsera. Het bestuur van die Amerikaanse ontwikkelaar van medicijnen tegen obesitas is akkoord gegaan met een bod ter waarde van 10 miljard dollar. Metsera koos bewust niet voor het Deense Novo Nordisk, dat de onderneming eveneens wilde inlijven en zijn bod onlangs nog flink verhoogde.

11 uur geleden
Tesla vindt geen steun bij aandeelhouders voor investering in xAI

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft op zijn aandeelhoudersvergadering donderdag geen steun gekregen voor mogelijke investeringen in xAI, het AI-bedrijf van topman Elon Musk. Dat volgt uit informatie die Tesla vrijdagavond laat naar buiten heeft gebracht. Dit lijkt een tegenvaller voor Musk, die op de vergadering wel uitzicht kreeg op een megabeloning van 1 biljoen, oftewel 1000 miljard dollar.

11 uur geleden
Shein ontloopt blokkade in Frankrijk na verwijderen sekspoppen

PARIJS (ANP/DPA) - Webwinkel Shein ontloopt een directe blokkade in Frankrijk. De regering in Parijs dreigde daartoe over te gaan nadat in het assortiment van Shein op kinderen lijkende sekspoppen waren ontdekt. Maar volgens de Franse overheid heeft Shein de bewuste artikelen inmiddels verwijderd.

13 uur geleden