Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stevige verliezen Europese beurzen op drukke cijferdag

Stevige verliezen Europese beurzen op drukke cijferdag

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn donderdag op een drukke cijferdag met stevige verliezen gesloten. Beleggers verwerkten verontrustende macro-economische cijfers voor de Duitse en Amerikaanse economieën. Aan het Damrak rapporteerden Shell en vastgoedreus Unibail-Rodamco-Westfield daarnaast miljardenverliezen. Verder was sprake van gemengde resultaten van grote Europese bedrijven als Renault, Airbus, Danone en Volkswagen.

De AEX-index op Beursplein 5 eindigde 2,6 procent in het rood op 549,20 punten. De MidKap zakte 1,8 procent tot 760,52 punten. Parijs en Londen verloren tot 2,3 procent. Frankfurt raakte 3,5 procent kwijt.

Cijfers van de Amerikaanse overheid wezen op een recordkrimp van de economie van de Verenigde Staten in het tweede kwartaal. Eerder op de dag werd al bekend dat de Duitse economie eveneens het sterkste achteruit ging sinds het begin van de metingen. Dat laatste cijfer viel duidelijk slechter uit dan economen in doorsnee hadden verwacht.

URW

Hekkensluiter in de AEX was Unibail-Rodamco-Westfield met een min van 8,8 procent. De winkelvastgoedinvesteerder leed in de eerste jaarhelft een verlies van 3,7 miljard euro. Door de coronacrisis moest het concern veel van zijn winkelcentra sluiten. Zwaargewicht Shell zakte 5,1 procent. Het olie- en gasconcern leed in het tweede kwartaal een nettoverlies van 18,1 miljard dollar door de coronacrisis. Dat was het grootste verlies ooit, maar het aangepaste resultaat was tegen de verwachtingen in wel positief.

ArcelorMittal, die ook met resultaten kwam, verloor 4,9 procent. Het staalconcern kreeg te maken met harde klappen door de coronapandemie. In de MidKap werd biotechnoloog Pharming bijna 11 procent lager gezet na publicatie van de kwartaalcijfers.

AB InBev

In Brussel vielen de resultaten van bierbrouwer AB InBev (plus 1,4 procent) in de smaak bij beleggers. Renault verloor meer dan 9 procent in Parijs. De Franse automaker leed in de eerste jaarhelft een recordverlies. Ook de Duitse concurrent Volkswagen leed een verlies (min 4,7 procent) en verlaagde daarnaast het dividend. Vliegtuigbouwer Airbus klom bijna 2 procent dankzij meevallende resultaten. Danone zakte ruim 5 procent na tegenvallende cijfers van het Franse voedingsmiddelenconcern.

De euro was 1,1790 dollar waard tegen 1,1772 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 3,3 procent minder op 39,91 dollar. Brentolie werd 2,6 procent goedkoper op 42,62 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Nederlandse rechtbank mag Apple-zaak behandelen van EU-hof

LUXEMBURG (ANP/RTR) - Een Nederlandse rechtbank mag zich buigen over een zaak van twee Nederlandse stichtingen tegen Apple over de App Store. Dit heeft het Hof van Justitie van de Europese Unie dinsdag bepaald.

15 minuten geleden
Autobedrijven verkochten minder occasions in november

BUNNIK (ANP) - Autobedrijven zoals dealers en garages hebben in november minder occasions verkocht dan een jaar eerder. Volgens brancheorganisaties BOVAG en RDC ging het om een verkoop van 110.981 gebruikte auto's, een daling van 3,8 procent vergeleken met vorig jaar. De verkoop van gebruikte auto's tussen consumenten onderling nam wel toe, met 7,7 procent tot 61.385 voertuigen.

21 minuten geleden
Inflatie eurozone stijgt licht naar 2,2 procent

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in november licht gestegen naar 2,2 procent. Dat meldt het Europese statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. In oktober nam de inflatie in het eurogebied nog af tot 2,1 procent, van 2,2 procent in september.

37 minuten geleden
HEMA komt volledig in handen van Jumbo-familie Van Eerd

AMSTERDAM (ANP) - HEMA komt volledig in handen van het investeringsvehikel van de familie Van Eerd, die ook eigenaar is van supermarktketen Jumbo. Het vehikel van de familie bezat al 50 procent van de aandelen van HEMA. Mississippi Ventures neemt de overige 50 procent over van de Nederlandse investeringsmaatschappij Parcom.

1 uur geleden
AEX-index begint terughoudend na lagere slotkoersen Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet dinsdag weinig beweging zien na de kleine winstbeurt een dag eerder. Beleggers verwerkten de lagere slotstanden op Wall Street, waar de stemming onder meer werd gedrukt door flinke koersdalingen van de cryptomunten en cryptobedrijven. Het vooruitzicht dat de Bank of Japan de rente mogelijk later deze maand gaat verhogen, zorgde ook voor terughoudendheid.

2 uur geleden
Topman en oprichter Jitse Groen treedt af bij Just Eat Takeaway

AMSTERDAM (ANP) - Jitse Groen treedt per 1 januari af als topman van Thuisbezorgd-moederbedrijf Just Eat Takeaway. Groen richtte het bedrijf in 2000 op.

2 uur geleden
Duitse lobbygroep: neergang industrie wordt 'structureel'

BERLIJN (ANP/DPA) - De neergang in de Duitse industrie begint structurele vormen aan te nemen en de regering doet te weinig om die industriële malaise tegen te gaan. Dat meldt de invloedrijke lobbygroep BDI die voor dit jaar opnieuw krimp verwacht van de industriële productie in Duitsland, wat dan het vierde jaar op rij zou zijn.

2 uur geleden