Stevige plussen bij opening Wall Street
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met stevige plussen aan de handelsdag begonnen, na de verliezen van een dag eerder. De aandacht op Wall Street gaat onder meer uit naar kwartaalcijfers van winkelbedrijf Target en doe-het-zelfketen Lowe's. Daarnaast komt de Federal Reserve later op de dag met de notulen van de meest recente beleidsvergadering.
De Dow-Jonesindex stond kort na de openingsbel 1,4 procent hoger op 24.548 punten. De brede S&P 500 ging ook 1,4 procent omhoog, naar 2964 punten, en technologiebeurs Nasdaq won 1,5 procent tot 9325 punten.
Target heeft door hamsterende klanten de omzet opgevoerd. Vooral de onlineverkopen stegen hard, te midden van lockdownmaatregelen in veel delen van de Verenigde Staten. De winstgevendheid kreeg tegelijkertijd een knauw. Het bedrijf had door het corona hogere kosten. Het aandeel zakte in de eerste handelsminuten een fractie. Lowe's (plus 2,5 procent) was meer in trek bij beleggers, geholpen door meevallende verkoopcijfers. Amerikanen zijn meer klusjes in en om het huis gaan doen omdat ze door de coronacrisis thuis moeten blijven.
Trump
Johnson & Johnson (J&J) noteerde daarnaast 0,3 procent hoger. Het medisch bedrijf stopt met de verkoop van babypoeder gemaakt van talk in Noord-Amerika vanwege beschuldigingen dat het kankerverwekkend zou zijn omdat er asbest in kon zitten. Het talkpoeder leverde J&J veroordelingen voor miljarden dollars aan schadevergoedingen op. Het bedrijf zou het risico op kanker door het gebruik van talkpoeder hebben verzwegen.
Op de financiële markten werd ook gereageerd op president Donald Trump. Hij heeft overheidsinstanties de opdracht gegeven om "overbodige regels" te schrappen. Hij ondertekende een decreet met die strekking om daarmee het herstel van de economie te bevorderen. Trump zei dat de afgelopen tijd al honderden regels tijdelijk niet meer werden gehandhaafd. Hij wil dat die stappen, waar mogelijk, nu permanent worden gemaakt.
Meer uit Financieel
WIESBADEN (ANP/BLOOMBERG) - De productie van de Duitse industrie is voor de tweede achtereenvolgende maand gestegen. Daarmee neemt de hoop toe dat de economie na jaren van stagnatie weer kan groeien. De Duitse economie profiteert met name van overheidsuitgaven aan infrastructuur en defensie.
22 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met een flink verlies begonnen. Wereldwijd kwamen de chip- en techbedrijven onder druk te staan door een verkoopgolf bij AI-gerelateerde aandelen. Beleggers dumpten de aandelen in de AI-sector door de vrees voor een toenemende weerstand tegen de opmars van AI.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Elon Musk is sinds de voor de Republikeinen dramatisch verlopen midtermverkiezingen in de Verenigde Staten meer dan 100 miljard dollar armer geworden. Volgens de Bloomberg Billionaires Index is zijn vermogen door de techuitverkoop op Wall Street van donderdag bijna 80 miljard dollar geslonken. Woensdag verloor Musk al 33,5 miljard dollar door forse koersverliezen van SpaceX en Tesla, waarin hij grote belangen heeft.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP/RTR) - Het Indiase Adani Ports neemt de in Nederland gevestigde opslagexploitant van vloeistoffen Evos over van de Londense investeerder Igneo Infrastructure Partners. Daarbij is Evos gewaardeerd op 2,6 miljard euro. Met de overname krijgt de grootste particuliere havenexploitant van India een stevige voet aan de grond in Europa.
2 uur geledenWOERDEN (ANP) - Er hebben zich in totaal 1326 Nederlandse hotels aangesloten bij een massaclaim tegen Booking.com. Dat meldt Koninklijk Horeca Nederland (KHN). De hotels eisen compensatie voor geleden schade door clausules van de boekingssite om geen lagere prijzen te mogen bieden. In heel Europa hebben ruim 18.000 hotels zich aangesloten bij de massaclaimzaak.
2 uur geledenTOKIO/SEOUL (ANP) - De beurzen in Japan en Zuid-Korea gingen vrijdag opnieuw hard onderuit. Vooral tech- en chipbedrijven werden van de hand gedaan na de verkoopgolf onder AI-gerelateerde aandelen op Wall Street. Beleggers vrezen dat de Democraten, na de grote overwinning bij de Amerikaanse congresverkiezingen, de regelgeving voor de AI-sector fors zullen aanscherpen. Dat zou grote gevolgen kunnen hebben voor de opmars van kunstmatige intelligentie (AI), waar bedrijven miljarden in hebben geïnvesteerd.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Airbnb heeft zijn omzetverwachting voor de derde keer dit jaar verhoogd na een sterke vraag naar accommodaties in het afgelopen kwartaal. Vooral Gen Z'ers, geboren tussen 1997 en 2012, boeken de laatste tijd veel meer overnachtingen bij het verhuurplatform. Volgens topman Brian Chesky zijn zij goed voor bijna de helft van de bijgekomen nieuwe boekers.
11 uur geleden