Stevige opleving op Wall Street
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn woensdag met forse winsten gesloten. Beleggers reageerden positief op een besluit in het Congres over nooduitgaven in verband met het nieuwe coronavirus. Daardoor trekken de Verenigde Staten bijna 8 miljard dollar uit voor de aanpak van de virusuitbraak.
De Dow-Jonesindex eindigde 4,5 procent hoger op 27.090,86 punten. De brede S&P 500 won 4,2 procent tot 3130,12 punten en technologiebeurs Nasdaq kreeg er 3,8 procent bij op 9018,09 punten.
Het positieve sentiment volgt op de overwinning van Joe Biden in de Democratische voorverkiezingen in negen van de veertien staten tijdens Super Tuesday. Ook dat zorgde voor enthousiasme op Wall Street. De financiële markten verwerkten daarnaast een beter dan verwacht banenrapport van loonstrookverwerker ADP. Op dinsdag verlaagde de Federal Reserve nog onverwacht de rente om de economische schade van het coronavirus te verzachten.
General Electric
Er was veel bedrijfsnieuws. Campbell Soup won dik 10 procent na het openen van de boeken. De levensmiddelenfabrikant wist afgelopen periode een deel van zijn schuldenlast weg te werken en boekte een hogere operationele winst. Kledingmerk Abercrombie & Fitch deed betere zaken dan verwacht met zijn vergelijkbare verkopen en steeg 9 procent. Verder ging softwareconcern Oracle meer dan 3 procent hoger de handel uit, na een mediabericht dat het bedrijf van plan is om in Europa tot 1300 banen te schrappen.
General Electric (GE) eindigde bijna 1 procent in de plus, ondanks een minder positief bericht. Het industrieconcern maakte bekend dat het coronavirus waarschijnlijk op de winst over het eerste kwartaal zal drukken. Verder meldde truck- en busbouwer Navistar (min 0,5 procent) dat in het afgelopen kwartaal minder nettowinst werd geboekt dan in hetzelfde kwartaal een jaar eerder.
De euro was 1,1134 dollar waard tegen 1,1126 dollar bij het sluiten van de Europese beurzen eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie steeg een fractie tot 47,19 dollar. Brentolie kostte 0,6 procent minder op 51,55 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WEESP (ANP) - Aziatische restaurants zetten hun juridische strijd tegen de Staat voort over het schrappen van een gunstige regeling voor het halen van koks van buiten de Europese Unie. De rechtbank in Den Haag oordeelde vorig jaar dat ze met hun klacht bij het verkeerde adres waren. In plaats van de civiele rechter zou de bestuursrechter over dit soort zaken beslissen. Tegen dat oordeel hebben de restaurants beroep ingesteld bij het gerechtshof in Den Haag.
39 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Betaaldienst Klarna heeft de regels voor consumentenkrediet ernstig geschonden, meldt financieel klachteninstituut Kifid. Klarna is de grootste aanbieder van 'koop nu, betaal later'. De geschilleninstantie zegt dat Klarna bij twee aankopen in een webwinkel geen verplichte kredietwaardigheidstoets heeft uitgevoerd.
55 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - TNO vindt een verlaging van de accijnzen op brandstof een slecht plan. Dit geldt ondanks dat Nederlanders recordbedragen betalen aan de pomp en ons land het duurste van de EU is. Het onderzoeksbureau stelt dat de hoge brandstofprijzen een relatief kleine groep mensen met lage inkomens treffen die veel kilometers rijden. Een veel grotere, meer welvarende groep zou minder hard worden getroffen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie kan een nieuwe stijging van energieprijzen beter aan dan in 2022. Dat schrijft ING. Dat komt doordat energie-intensieve industrieën sindsdien minder belangrijk zijn geworden voor de economie, terwijl minder energiegevoelige sectoren juist gegroeid zijn.
1 uur geledenBEIJING (ANP) - De Chinese tak van de Nijmeegse chipfabrikant Nexperia kan binnenkort halfgeleiders in China produceren. Dat hebben twee bronnen bij het bedrijf volgens het Franse persbureau AFP gezegd. Daarmee zou Nexperia China de exportbeperkingen van zijn Europese fabrieken naar China kunnen omzeilen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal bezoekers in de Nederlandse winkelstraten is in het eerste kwartaal afgenomen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Dat becijfert onderzoeksbureau RMC. Vooral het weer zorgde voor tegenvallende aantallen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) heeft organisator van bingo-evenementen Legs Eleven gewaarschuwd. Evenementen onder de naam Bingo Loco, onder meer in de Maassilo in Rotterdam en Complex in Maastricht, vallen niet onder de wettelijke uitzondering van bingo's en zijn daardoor niet toegestaan.
2 uur geleden