Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stevige opleving op Wall Street

Stevige opleving op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn woensdag met forse winsten gesloten. Beleggers reageerden positief op een besluit in het Congres over nooduitgaven in verband met het nieuwe coronavirus. Daardoor trekken de Verenigde Staten bijna 8 miljard dollar uit voor de aanpak van de virusuitbraak.

De Dow-Jonesindex eindigde 4,5 procent hoger op 27.090,86 punten. De brede S&P 500 won 4,2 procent tot 3130,12 punten en technologiebeurs Nasdaq kreeg er 3,8 procent bij op 9018,09 punten.

Het positieve sentiment volgt op de overwinning van Joe Biden in de Democratische voorverkiezingen in negen van de veertien staten tijdens Super Tuesday. Ook dat zorgde voor enthousiasme op Wall Street. De financiële markten verwerkten daarnaast een beter dan verwacht banenrapport van loonstrookverwerker ADP. Op dinsdag verlaagde de Federal Reserve nog onverwacht de rente om de economische schade van het coronavirus te verzachten.

General Electric

Er was veel bedrijfsnieuws. Campbell Soup won dik 10 procent na het openen van de boeken. De levensmiddelenfabrikant wist afgelopen periode een deel van zijn schuldenlast weg te werken en boekte een hogere operationele winst. Kledingmerk Abercrombie & Fitch deed betere zaken dan verwacht met zijn vergelijkbare verkopen en steeg 9 procent. Verder ging softwareconcern Oracle meer dan 3 procent hoger de handel uit, na een mediabericht dat het bedrijf van plan is om in Europa tot 1300 banen te schrappen.

General Electric (GE) eindigde bijna 1 procent in de plus, ondanks een minder positief bericht. Het industrieconcern maakte bekend dat het coronavirus waarschijnlijk op de winst over het eerste kwartaal zal drukken. Verder meldde truck- en busbouwer Navistar (min 0,5 procent) dat in het afgelopen kwartaal minder nettowinst werd geboekt dan in hetzelfde kwartaal een jaar eerder.

De euro was 1,1134 dollar waard tegen 1,1126 dollar bij het sluiten van de Europese beurzen eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie steeg een fractie tot 47,19 dollar. Brentolie kostte 0,6 procent minder op 51,55 dollar per vat.

Meer uit Financieel

EU-ambassadeurs zondag bijeen voor overleg over heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.

52 minuten geleden
Werkgeversorganisatie eens met EU-reactie op Trump over Groenland

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisatie VNO-NCW kan zich vinden in de EU-reactie op de extra importtarieven die Donald Trump wil opleggen aan Nederland en andere EU-landen die Denemarken en Groenland steunen in hun verzet tegen inlijving door de Verenigde Staten. "We staan achter de boodschap van de Europese Commissie en de Europese Raad", laat een woordvoerster van de werkgeversclub weten.

53 minuten geleden
Democraten én Republikeinen kritisch op Groenland-heffingen Trump

WASHINGTON (ANP) - De aangekondigde heffingen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen Europese landen vanwege hun steun aan Groenland, hebben in de Verenigde Staten zelf tot kritische reacties geleid. Niet alleen Democraten, maar ook enkele Republikeinse Congresleden spreken zich openlijk uit tegen Trumps plannen.

55 minuten geleden
Handelsakkoord VS en EU op losse schroeven om kwestie-Groenland

BRUSSEL (ANP) - Het handelsakkoord dat de Verenigde Staten en de Europese Unie afgelopen zomer sloten om hun dreigende handelsoorlog af te wenden, wordt voorlopig niet goedgekeurd. Het Europees Parlement kan er niet mee instemmen zolang de VS dreigen Groenland in te lijven, zegt de leider van de grootste en cruciale EP-fractie.

58 minuten geleden
Britse premier Starmer noemt heffingen Trump helemaal verkeerd

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer veroordeelt het Amerikaanse dreigement om zijn land en andere Europese landen een heffing op te leggen en noemt het "helemaal verkeerd". President Donald Trump wil met een importheffing van 10 procent bereiken dat ze akkoord gaan met de Amerikaanse inlijving van Groenland.

1 uur geleden
Von der Leyen: heffingen ondermijnen relatie tussen EU en VS

BRUSSEL (ANP) - De aangekondigde Amerikaanse heffingen zouden de banden tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten ondermijnen, waarschuwt Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen. De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat die tarieven ingaan op 1 februari als daarvoor nog geen akkoord is gesloten over Groenland, dat hij per se wil innemen.

1 uur geleden
Denemarken verrast door Amerikaanse heffingen om Groenland

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - De heffingen die de VS vanwege Groenland opleggen aan Europese landen waren voor Denemarken een "verrassing". Dat zegt buitenlandminister Lars Løkke Rasmussen, die afgelopen woensdag nog in Washington was om te overleggen over het eiland.

1 uur geleden