Stevige minnen op Europese beurzen
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn woensdag met stevige verliezen gesloten. De coronapandemie maakt beleggers nog altijd voorzichtig. Daarnaast werd gereageerd op het Amerikaanse banenrapport van loonstrookverwerker ADP, dat toch enigszins meeviel. Het rapport geldt doorgaans als een voorbode voor het officiële banencijfer, dat de Amerikaanse overheid vrijdag publiceert.
De AEX-index sloot de sessie met een verlies van 2,5 procent op 471,30 punten. De MidKap daalde 2,9 procent tot 646,92 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs leverden tot 4,3 procent in.
Randstad verloor dik 8 procent aan beurswaarde en was daarmee de sterkste daler in de AEX. Ook ABN AMRO en staalreus ArcelorMittal stonden in de staartgroep van de AEX, met verliezen tot 7,5 procent. Shell, dat er naar verluidt alles aan doet om zijn dividendbeleid in stand te houden, won 0,4 procent na eerder ruim op verlies te hebben gestaan. Kredietbureau Moody's oordeelde eerder negatiever over de grote Europese olie- en gasbedrijven.
Ahold Delhaize
Supermarktconcern Ahold Delhaize was met een winst van 1,6 procent de sterkste stijger. De grootgrutter profiteerde van positieve berichten van de Amerikaanse branchegenoot Kroger, die zijn verwachtingen voor het eerste kwartaal opschroefde. Ahold Delhaize is met verschillende formules ook in de VS actief.
In de MidKap was bouwer BAM dagwinnaar met een winst van 3,1 procent. Vastgoedfonds WDP (min 7,2 procent) sloot de rij. Aperam zakte 3,8 procent. De roestvrijstaalproducent stelt de start van zijn aandeleninkoopprogramma met zes maanden uit. Aperam heeft door de pandemie een groot deel van zijn fabrieken moeten sluiten en heeft forse maatregelen genomen om de kosten te verlagen. Dividenden worden wel uitbetaald.
HSBC
HSBC en Standard Chartered raakten 9,5 en 7,3 procent kwijt in Londen. Beide Britse banken hebben het dividend geschrapt op verzoek van de Britse financiële toezichthouder. De Duitse bandenmaker Continental verloor in Frankfurt bijna 8 procent na het loslaten van de verwachtingen. In Helsinki kelderde de Finse bandenfabrikant Nokian Renkaat bijna 13 procent.
De euro was 1,0941 dollar waard, tegen 1,1002 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,2 procent duurder op 20,55 dollar. Brentolie kostte 5,3 procent minder op 24,96 dollar per vat. Oliekartel OPEC slaagde er niet in om een datum vast te stellen voor onderhandelingen, die een einde zouden kunnen maken aan de prijzenoorlog tussen Rusland en Saudi-Arabië.
Meer uit Financieel
ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn wil woensdagavond de reguliere levering van alle versproducten aan winkels hervatten. Dat meldt de supermarktketen in een update over het cybersecurityincident en de problemen waar het bedrijf al dagen mee kampt. De afgelopen dagen waren er lege schappen in een aantal vestigingen van onder meer bepaalde versproducten, zoals groenten en fruit, vanwege de IT-problemen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASML was woensdag een van de winnaars op de aandelenbeurs in Amsterdam. De chipmachinemaker uit Veldhoven kwam met resultaten over het afgelopen kwartaal. Daarin heeft ASML zijn omzet en winst verder opgevoerd. Ook scherpte het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar aan.
2 uur geledenLOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Streamingdienst Netflix schrapt wereldwijd ongeveer duizend banen. Dat melden verschillende media op basis van een e-mail die medetopmannen Greg Peters en Ted Sarandos woensdag naar het personeel hebben gestuurd. Netflix kampt met een afnemende groei.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV stopt met de verdere ontwikkeling en de implementatie van een nieuw digitaal systeem. De dienst heeft vijf jaar aan het project gewerkt en er is in totaal zo'n 55 miljoen euro aan uitgegeven. Het systeem moest werkgevers en werkzoekenden beter met elkaar gaan verbinden.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in de Verenigde Staten heeft de afgelopen maand de grootste groei in vijf maanden doorgemaakt door de flink gestegen brandstofprijzen. Daardoor blijven de budgetten van Amerikaanse huishoudens onder druk staan, in aanloop naar de tussentijdse verkiezingen in november.
4 uur geledenZWOLLE (ANP) - Het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden gaat op verzoek van de verdediging drie getuigen horen in het hoger beroep van voormalig Jumbo-topman Frits van Eerd. Of een vierde getuige wordt gehoord, hangt af van nadere informatie, aldus het hof. Op eigen initiatief van het hof zal ook autohandelaar Theo E. worden gehoord in de zaak. Verder moet het Openbaar Ministerie binnen drie maanden een aantal stukken aan het dossier toevoegen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag gemengd begonnen na de kleine verliezen een dag eerder. De aandacht ging opnieuw uit naar de bankensector, na resultaten van Bank of America. De op een na grootste bank van de Verenigde Staten zag de winst afgelopen kwartaal dalen door een boete van 1,2 miljard dollar vanwege het tekortschieten in de aanpak van witwaspraktijken. Ook de omzet viel lager uit dan verwacht. Het aandeel werd 7,5 procent lager gezet.
4 uur geleden