Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stevige minnen op beurzen Europa door coronazorgen

Stevige minnen op beurzen Europa door coronazorgen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is donderdag met verlies de handel uitgegaan. Ook elders in Europa was het sentiment negatief. Het sterk oplopende aantal besmettingen met de Delta-variant van het coronavirus maakt beleggers nerveus, vooral vanwege mogelijk strengere coronamaatregelen die het herstel uit de crisis in de weg kunnen zitten.

De AEX-index sloot de sessie met een verlies van 2 procent op 723,11 punten. De MidKap eindigde met een min van 1 procent op 1039,10 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs sloten tot 2 procent lager.

Shell was in de hoofdindex in Amsterdam de enige stijger met een winst van 0,2 procent. Prosus stond onderaan met een min van dik 4 procent. De techinvesteerder had last van de forse koersverliezen in de Chinese techsector, die volgden op de hardere aanpak van de technologiebedrijven door Peking. Prosus heeft onder meer een groot belang in het Chinese techbedrijf Tencent. Zorgtechnologieconcern Philips kampte met een adviesverlaging door Deutsche Bank en zakte ruim 3 procent.

Autosector

De autosector stond ook in de schijnwerpers. De Europese Commissie legde autoproducenten BMW, Volkswagen, Audi en Porsche een boete op van in totaal zo'n 875 miljoen euro vanwege kartelvorming. BMW en Volkswagen zakten in Frankfurt tot 3,2 procent. Daimler ontloopt een boete omdat de eigenaar van Mercedes-Benz het kartel in Brussel opbiechtte. Het aandeel daalde op de Duitse beurs desondanks ruim 2 procent.

Verder was er aandacht voor Stellantis, het bedrijf achter merken als Peugeot, Opel, Fiat en Chrysler. Het bedrijf maakte bekend de komende tijd 30 miljard euro te steken in de ontwikkeling van elektrisch rijden. Het aandeel verloor 3,4 procent.

Europese Centrale Bank

Ook ging de aandacht op de financiële markten uit naar de Europese Centrale Bank (ECB). Die maakte bekend voortaan te mikken op een inflatie van 2 procent op de middellange termijn. Dat is de uitkomst van een herziening van de strategie die sinds januari vorig jaar werd uitgevoerd. Eerder lag het doel onder de 2 procent. Een hoge inflatie heeft impact op de koopkracht van consumenten. Enige inflatie wordt als goed gezien, omdat dit investeringen aanwakkert. Als die geldontwaarding te hoog is, heeft het negatieve gevolgen voor de economie.

De euro was bij de slotbel 1,1841 dollar waard, tegen 1,1801 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,1 procent duurder op 72,27 dollar. Brentolie steeg ook 0,1 procent in prijs tot 73,48 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Citroën komt met elektrische versie van beroemde 2CV

PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse autobedrijf Citroën gaat een elektrische versie maken van de beroemde Citroën 2CV, waarvan de productie in 1990 stopte. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. De nieuwe elektrische Citroën 2CV moet in oktober aan het publiek gepresenteerd worden op de autoshow van Parijs.

1 uur geleden
AEX-index scherpt slotrecord iets aan, olieprijzen hoger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.

3 uur geleden
Modemerk Ralph Lauren overtreft omzet- en winstverwachtingen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Modemerk Ralph Lauren heeft afgelopen boekjaar meer kleding verkocht, ondanks hogere prijzen. Het bedrijf meldt in zijn jaarupdate zowel meer winst als omzet dan een jaar eerder.

3 uur geleden
AI-chipbedrijf Nvidia licht hoger op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag licht omhoog op de beurzen in New York. De grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten door de aanhoudende grote vraag naar chips voor AI-datacenters. Volgens topman Jensen Huang verloopt de bouw van AI-fabrieken met "uitzonderlijke snelheden" en is sprake van de "grootste expansie van infrastructuur in de menselijke geschiedenis".

5 uur geleden
AWVN voorziet 'vervelende situaties' bij loontransparantie

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.

6 uur geleden
Air France en Airbus schuldig aan dood door schuld na crash 2009

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Vliegtuigbouwer Airbus en luchtvaartmaatschappij Air France zijn in hoger beroep door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan dood door schuld voor de crash van een vliegtuig in 2009, waarbij 228 mensen om het leven kwamen.

6 uur geleden
Stellantis schuift Opel naar de achtergrond in nieuwe strategie

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Autoconcern Stellantis gaat zijn investeringen voortaan vooral richten op de vier kernmerken Jeep, Ram, Peugeot en Fiat om de winstgevendheid te verbeteren. Traditionele merken als Chrysler, Alfa Romeo en Opel krijgen daarbij een kleinere rol.

7 uur geleden