Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stevige min voor beurs Amsterdam na inflatiecijfer VS

Stevige min voor beurs Amsterdam na inflatiecijfer VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index van de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met een stevig verlies gesloten, waarmee een einde kwam aan de recente winstreeks. De aandacht van beleggers ging vooral uit naar het belangrijke inflatiecijfer uit de Verenigde Staten, dat hoger uitviel dan verwacht. Door die hoger dan verwachte inflatie zal de Amerikaanse centralebankenkoepel Federal Reserve waarschijnlijk doorgaan met het agressief verhogen van de rente. Met name de techbedrijven op Beursplein 5 moesten het ontgelden, met betalingsverwerker Adyen als grootste daler bij de hoofdfondsen.

De AEX eindigde 1,8 procent in het rood op 684,23 punten. De MidKap zakte 1,5 procent tot 940,85 punten. De hoofdgraadmeters in Londen, Parijs en Frankfurt lieten koersverliezen tot 1,6 procent zien.

Adyen was de grootste daler in de hoofdindex op het Damrak met een verlies van 8 procent. Ook de chipbedrijven ASMI, ASML en Besi waren in de onderste regionen te vinden met dalingen tot 6,6 procent, net als maaltijdbezorger Just Eat Takeaway die 5,7 procent inleverde. Zorgtechnologiebedrijf Philips ging 1,4 procent omlaag, ondanks een koopadvies van de Franse bank Société Générale. Supermarktconcern Ahold Delhaize voerde de twee stijgers in de AEX aan met een plus van 0,9 procent, gevolgd door telecombedrijf KPN (plus 0,4 procent).

MidKap

In de MidKap bungelde de producent van roestvast staal Aperam onderaan met een min van 7,2 procent. Ook luchtvaartconcern Air France-KLM had het lastig bij de middelgrote bedrijven met een verlies van ruim 4 procent. Kunstmestfabrikant OCI was koploper in de MidKap met een plus van 2 procent.

In Zürich won UBS 1,3 procent. De Zwitserse bank is van plan het dividend dit jaar met 10 procent te verhogen. Ook komt het financiële concern dat onder leiding staat van voormalig ING-topman Ralph Hamers met een aandeleninkoopprogramma. De bank wil overtollig kapitaal teruggeven aan beleggers na het mislukken van de overname van het Amerikaanse Wealthfront.

Ocado

Ocado kelderde bijna 15 procent in Londen na publicatie van de kwartaalcijfers. De Britse onlinesupermarkt waarschuwde daarbij voor een lagere jaaromzet doordat consumenten voorzichtiger zijn geworden met hun uitgaven door de hoge inflatie.

De euro stond op 1,0006 dollar, tegen 1,0128 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie zakte 1,4 procent in prijs tot 86,57 dollar per vat. Brentolie kostte 1,7 procent minder op 92,44 dollar per vat.

Meer uit Financieel

British Steel genationaliseerd door het Verenigd Koninkrijk

SCUNTHORPE (ANP) - De regering van het Verenigd Koninkrijk heeft British Steel officieel genationaliseerd. Daarmee wordt volgens premier Keir Starmer de toekomst van staalproductie in het Verenigd Koninkrijk verzekerd. De staalfabriek opereerde al sinds april 2025 onder toezicht van de overheid, nadat de eigenaar hintte op mogelijke sluiting.

5 minuten geleden
Paramount-top door belegger beticht van geheime deal met Trump

GEORGETOWN (ANP/BLOOMBERG) - Filmproducent en Paramount Skydance-oprichter David Ellison en zijn vader, de bekende miljardair Larry Ellison, worden in een rechtszaak beschuldigd van het sluiten van een illegale deal met president Donald Trump. Hiermee zouden zij de weg hebben vrijgemaakt voor hun miljardenovername van mediaconcern Warner Bros. Discovery.

7 minuten geleden
VS belasten producten uit Brazilië met heffing van 25 procent

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP/RTR) - De Verenigde Staten gaan verschillende goederen uit Brazilië belasten met een importheffing van 25 procent. De stap volgt op een jaar lang onderzoek, waaruit volgens Washington blijkt dat het Zuid-Amerikaanse land zich schuldig maakt aan oneerlijke handelspraktijken.

21 minuten geleden
IEA: leveringszekerheid zeldzame aardmetalen verder onder druk

PARIJS (ANP) - De dominante positie van enkele spelers op de markt voor kritieke mineralen, in combinatie met exportbeperkingen en afnemende investeringen, brengt de leveringszekerheid van zeldzame aardmetalen steeds meer in gevaar. Dat staat in een rapport van het Internationaal Energieagentschap (IEA). Volgens de organisatie zijn krachtigere maatregelen van beleidsmakers noodzakelijk.

1 uur geleden
Werkloosheid in Nederland daalt licht naar 3,8 procent

DEN HAAG (ANP) - De werkloosheid in Nederland is in juni licht gedaald naar 3,8 procent. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In mei zat 3,9 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk.

1 uur geleden
Apple stijgt op Wall Street na goedkeuring AI-dienst in China

NEW YORK (ANP) - Apple hoorde woensdag bij de stijgers op de aandelenbeurzen in New York. De iPhone-maker heeft de langverwachte goedkeuring gekregen van de Chinese overheid om Apple Intelligence uit te rollen in het Aziatische land. De internettoezichthouder in China plaatste Apple's geïntegreerde AI-systeem op een lijst met nieuw goedgekeurde aanbieders, naast diensten van lokale spelers als Huawei en Xiaomi.

10 uur geleden
EU accepteert plan van platform X om transparanter te worden

BRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - De Europese Unie is akkoord gegaan met een plan van socialemediaplatform X om te voldoen aan de transparantieregels onder de Europese wet inzake digitale diensten (DSA). Het landenblok legde het socialemedianetwerk van Elon Musk vorig jaar een boete op van 120 miljoen euro voor het overtreden van die digitale regels.

12 uur geleden